Нежить, кашель, дитячий садок

21 листопада 2022 Нежить, кашель, дитячий садок

Малюк знову захворів, а у вас на роботі черговий цейтнот і ви зовсім не можете залишитися з сином або донькою вдома. Звична картина в холодну пору року! «Усього один день потрібно протриматися, а завтра…», — думаєте ви та збираєте дитину до дитячого садка. Але не факт, що її туди приймуть, особливо зараз — у сезон ГРВІ, грипу та чергової епідемії коронавірусу.

У батьків часто виникає питання, чи можна відпускати дитину з «легкою застудою» в садок чи школу. Розберемось разом, які симптоми мають насторожити, і що у цьому випадку рекомендує робити Міністерство охорони здоров'я України. Отже, якщо у вашої дитини нежить, чи варто їй йти до дитячого закладу?

Усе змінилося у 2019 році

Офіційна відповідь на це просте питання не є однозначною. Особливо проблематично стало відповісти на нього після початку світової пандемії коронавірусу. На жаль, визначити за першими симптомами, підхопила ваша дитина звичайне ГРЗ або коронавірусну інфекцію, практично неможливо.

Кількість випадків COVID-19 в Україні з настанням холодів стрімко зростає. Спостерігається сплеск захворюваності на Omicron та інші підтипи коронавірусу.

Ситуація в нашій країні ускладнюється тим, що далеко не всі діти отримали хоча б одну дозу вакцини від COVID-19. Офіційна статистика говорить про не більше ніж 10% щеплених у віці до 12 років. І хоча щеплення не врятує від зараження вашу дитину, воно суттєво зменшить шанс захворіти на коронавірус у тих малюків, з якими вона контактуватиме. Тому все ж таки варто вакцинуватися, якщо син чи дочка ходять у садок/школу.

Офіційно від МОЗ

Ще минулого року на своїй офіційній сторінці Міністерство охорони здоров'я України опублікувало рекомендацію для батьків: «У більшості випадків легкий кашель чи нежить, особливо залишкові після перенесених хвороб, не є протипоказанням для відвідування навчальних закладів. Втім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою або з'явилися у розпал сезону ГРВІ, краще залишитися вдома. Враховуйте пандемію COVID-19».

Як бачите, рішення вести чи ні дитину до саду або школи, залишається на розсуд батьків. Якщо симптоми говорять про початок захворювання та самопочуття стрімко погіршується, краще не ризикувати. Коли ж пік захворювання пройдено, малюк енергійний і непосидючий, то не варто тримати його вдома. Нежить і кашель залишилися? Не хвилюйтесь. Лікарі нагадують, що такі респіраторні явища часто зберігаються кілька тижнів після одужання, наприклад, кашель — до 8 тижнів.

А чи можуть дитину із симптомами застуди не пустити до навчального закладу? Так! Головний показник – температура. Вона повинна бути не вищою за 37,3°С за умови, що вона не приймала жарознижувальних засобів. Інакше дитину не допустять до занять. Чому саме 37,3°С, запитаєте ви? Така температура визнана «критичною» у багатьох країнах світу, зокрема в США. Річ у тому, що малюк із субфебрильною температурою (саме так її називають медики) може виглядати практично здоровим, проте бути переносником вірусу та заразити всю групу чи клас. Сьогодні відомо понад 200 різних вірусів і більшість із них починаються із нежитю та/або кашлю.

Які симптоми — табу для садка та школи?

Дитину варто залишити вдома, а також звернутися за консультацією до педіатра чи сімейного лікаря, якщо у неї:

  • підвищена температура, зокрема, субфебрильна на рівні 37,5 – 38°С;
  • частий чи безперервний кашель;
  • млявість та загальна слабкість;
  • втрата, зміна нюху чи смаку;
  • нудота чи блювання;
  • висип.

Також у Міністерстві охорони здоров'я нагадали, що діти дошкільного та молодшого шкільного віку за своєю природою дуже сприйнятливі до вірусних інфекцій. Особливо це помітно в перший рік відвідування навчального закладу. Переважна більшість батьків пам'ятає, що свою дитсадкову «кар'єру» малюки починають із хвороб. У дітей, які росли з бабусями та дідусями, цей період настає у першому класі. Але він неминучий! Саме так формується дитячий імунітет. Поки організм не познайомиться із вірусами, він не вміє з ними боротися. Вже на другому році відвідування дитячого колективу кількість ГРВІ помітно зменшується.

Для дитини абсолютно нормально хворіти на застуду до 12 разів на рік. Але вас має насторожити, якщо захворювання ускладнюється бронхітом чи отитом.

І насамкінець про грип

Грип разом із ковідом лякає всіх дорослих. І тут не допоможуть вітаміни, і тим більше противірусні препарати, які в жодному разі не можна приймати як профілактику. Єдиний гарантований захист – вакцинація. Регулярна та своєчасна!

Підступність вірусу грипу полягає у тому, що він щороку мутує. Тому педіатри наполягають: діти віком від 6 місяців потребують щеплення від грипу щороку. Пік захворюваності на цю вірусну інфекцію в Україні припадає зазвичай на другу половину грудня-лютий. Для формування імунітету після щеплення потрібно близько двох тижнів. Як бачите, у вас залишилося не так багато часу, щоб захистити себе і дитину. Вакцинація від грипу не входить до календаря профілактичних щеплень в Україні. Зробити її безплатно не вдасться. Але здоров'я дорожче за будь-які гроші! Принаймні ви будете впевнені, що ніякі «соплі та кашель», підхоплені вашим малюком, не призведуть до серйозних ускладнень.

Список використаної літератури

Редакторська група
Дата створення: 21.11.2022       Дата оновлення: 28.11.2022

Відмова від відповідальності

Ми публікуємо достовірну та актуальну інформацію на сайті (інструкції, описи, статті). Але навіть ретельне вивчення інструкції не є підставою замінити візит до лікаря самолікуванням. Адміністрація сайту apteka911.ua не несе відповідальності за можливі наслідки, що виникли в результаті використання інформації на сайті. Пам'ятайте, що САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!