Інтимна гігієна влітку: що має знати кожна жінка

21 липня 2022 Інтимна гігієна влітку: що має знати кожна жінка

Чим спекотніше літо, тим вищі шанси зіткнутися з деякими проблемами з інтимним здоров'ям — від волосся, що вросло, до бактеріальних інфекцій. Щоб ці дрібні неприємності не стали великою напастю, варто переглянути свої звички.

Літо, пляж, засмага... Навіть зараз ми не забуваємо про красу і нам хочеться скористатися радощами теплого сезону. Розповідаємо про основні правила особистої гігієни, які варто пам'ятати та дотримуватись усім представницям «слабкої» статі у літній період.

Як запобігти вростанню волосся

Прагнучи досягти ідеально гладкої лінії бікіні, ви можете частіше використовувати віск або бритву, що інколи призводить до вростання волосся. Не захоплюйтеся цією процедурою, щоб не збільшувати шанси виникнення хворобливої червоної шишки, в якій «ховається» волосся, яке вросло.

Декілька порад щодо запобігання вростанню волосся

  • Якщо ви вирішили поголитися, використовуйте нову бритву, яка зберігалася в сухому приміщенні.
  • Завжди голіться у напрямку зростання волосся, а не навпаки. Інакше воно обламується і може вростати всередину.
  • Незалежно від того, робите ви епіляцію або голитесь, відлущуйте шкіру за допомогою подушечки з гліколевою або саліциловою кислотою, щоб видалити відмерлі клітини шкіри. Інакше вони перешкоджають нормальному росту волосся. Проводьте процедуру раз на тиждень, але не відразу після видалення волосся.
  • Якщо у вас з'явилося вросле волосся, вам слід уникати воскової епіляції або гоління до тих пір, поки не загояться запалення, щоб не посилити ситуацію. Запальний процес, що виник у результаті вростання волосся, повинен загасати природним чином. Не намагайтеся вищипувати або висмикувати волосся, оскільки це тільки посилить подразнення!
  • Спробуйте шугаринг — видалення волосся за допомогою цукрової пасти. Багато жінок зазначають, що після такої депіляції проблема врослого волосся перестає бути актуальною.

Менструація — не привід відмовлятися від купання

Попри розтиражовану думку про те, що місячні є протипоказом для купання, ходити на пляж або басейн і плавати під час менструації абсолютно безпечно. До того ж легке фізичне навантаження, наприклад, плавання може полегшити спазм. Воно допомагає звільняти ендорфіни, що мають ефект знеболювання.

Тампон або менструальна чаша — ваш найкращий вибір, коли йдеться про комфорт і впевненість під час відвідування басейну або пляжу. Тільки не забудьте покласти в сумочку кілька тампонів і вчасно міняти їх. Якщо залишити тампон надовго, це може призвести до рідкісної, але серйозної проблеми, відомої як синдром токсичного шоку (СТШ).

Користуєтеся лише прокладками? Тоді доведеться залишитися на березі, доки друзі купаються. Однак, це не привід відмовлятися від літнього пікніка. Вибирайте прокладки, які мають спеціальний шар, що швидко вбирає вологу. Він надійно поглинає виділення та запах. Змінюйте прокладки влітку раз на 3-4 години, навіть якщо зазвичай ви робите це рідше.

Після плавання в басейні або річці не забувайте приймати душ, щоб змити речовини, які можуть викликати подразнення на шкірі та слизових.

Правила захисту від бактеріальних інфекцій

Бактерії люблять вологу! Влітку ми зазвичай інтенсивно потіємо, що створює на одязі ідеальне середовище для їхнього розмноження. Та й мокрий купальник їм цілком підходить. Вони й можуть викликати різні вагінальні інфекції, аж до молочниці та бактеріального вагінозу.

4 правила, дотримання яких збереже вас від неприємностей у купальний сезон

  1. Не залишайтеся у мокрому купальнику. Завжди надягайте змінний одяг після купання.
  2. Використовуйте для інтимної гігієни спеціальні засоби, які мають необхідний рівень pH. Не пересушуйте шкіру і слизові звичайним милом. Так ви робите їх вразливими для бактерій!
  3. Частіше пийте. Вживання великої кількості води допоможе позбавитися шкідливих бактерій природним чином.
  4. Додайте продукти з пробіотиками. Особливо якщо ви схильні до молочниці або інфекцій сечовивідних шляхів, зверніть увагу на безрецептурні пробіотики, спеціально призначені для вагінального здоров'я. Їх регулярний прийом означатиме, що у вас достатньо хороших бактерій, що борються з інфекціями.

Список використаної літератури

Редакторська група
Дата створення: 21.07.2022       Дата оновлення: 08.08.2022

Відмова від відповідальності

Ми публікуємо достовірну та актуальну інформацію на сайті (інструкції, описи, статті). Але навіть ретельне вивчення інструкції не є підставою замінити візит до лікаря самолікуванням. Адміністрація сайту apteka911.ua не несе відповідальності за можливі наслідки, що виникли в результаті використання інформації на сайті. Пам'ятайте, що САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!