Комаровский Витамин D3 - июнь 2024

Дексаметазон

Товарів: 15
Сортування:  
Вид:  

Інші товари з діючою речовиною "Дексаметазон" Показати всі

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 16.07.2024

Дексаметазон

Дексаметазон являє собою глюкокортикоїдний препарат — синтетичний кортикостероїд (гормон, що виробляється корою наднирників). Через зв'язування з рецепторами глюкокортикоїдів кортикоїди мають протизапальну та імуносупресивну дію, пригнічують вираженість імунних реакцій, має протизапальну дію, регулює вуглеводний метаболізм, обмін K, Na і водний баланс.

Ліки Дексаметазон: форми випуску

Препарат зареєстрований в Україні і реалізується в наступних лікарських формах:

 • 0,1% краплі очні у флаконах з крапельницею (об'єм 5 або 10 мл) з вмістом дексаметазону 1 мг/мл;
 • таблетки з 0,5, 4, 8, 20 і 40 мг гормону;
 • розчин для парентерального введення (1 мл/4 мг дексаметазону) в ампулах об'ємом 1 або 2 мл.

Переваги в порівнянні з аналогами

Краплі з дексаметазоном мають меншу мінералокортикоїдну активність в порівнянні з аналогами стероїдної природи. Разом з цим дексаметазон діє довше, а його ефекти мають більшу виразність, ніж у аналогів.

Показання до застосування

Дексаметазон краплі показані для лікування сприйнятливих до дії стероїдів алергічних і запальних процесів неінфекційної природи в кон'юнктиві, рогівці і структурах передньої частини ока (включаючи післяопераційні реакції).

Системні (таблетовані та ін'єкційні) форми призначають при:

 • захворюваннях алергічної природи, які не піддаються стандартному або етіологічному лікуванню (сезонний/цілорічний риніт, бронхіальна астма, алергії на ліки і атопії);
 • шкірній бульозній і ексфоліативній патології (пухирчатка, мультиформна еритема, дерматити);
 • замісній гормональної терапії при наднирковій недостатності, їх вродженій гіперплазії, онкогенній гіперкальціємії (може знадобитися поєднане застосування з мінералокортикоїдами, особливо при застосуванні синтетичних аналогів);
 • хворобі Крона і виразковому коліті;
 • патології крові: придбаних і вроджених анеміях, тромбоцитопенічній пурпурі, а також для паліативної терапії при лімфомах і лейкозах;
 • розсіяному склерозі в стадії загострення, набряку мозку травматичного або онкологічного походження;
 • офтальмологічних захворюваннях, несприйнятливих до місцевих форм кортикостероїдів;
 • нирковій патології (при ідіопатичному нефротичному синдромі або вовчаку);
 • патології бронхолегеневої системи (бериліозі, саркоїдозі, ідіопатичній еозинофільній пневмонії, а також у складі комплексної терапії осередкового і дисемінованого туберкульозу легенів);
 • ревматичній патології в якості додаткового препарату для купірування гострих симптомів вовчака, артритів, васкулітів, спондиліту, дермато- і поліміозиту;
 • шокових станах, резистентних до стандартної протишокової терапії;
 • важких формах негнійного запалення щитовидної залози та її радіаційних уражень.

Ін'єкційний розчин також застосовують для місцевого введення (в м'які тканини або суглоби).

Застосування і дози

Очні краплі використовують в наступному режимі

 • Гостра фаза важкого запалення — 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок раз в 30-60 хвилин. При позитивній динаміці дозу знижують спочатку до 1-2 крапель кожні 3-4 години, а потім до 1 краплі 3-4 р/доб.
 • При підгострому або хронічному запаленні рекомендується застосування 1-2 крапель раз в 3-6 годин до досягнення позитивного ефекту.

Після закапування дексаметазону рекомендується передавлювати носослізний канал, щоб запобігти системному всмоктуванню препарату, а також регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск.

Дексаметазон таблетки застосовують таким чином

 • Дорослим в залежності від природи захворювання і ступеня вираженості його симптомів призначають пероральний прийом препарату в початковій дозі 0,75-9 мг/доб. Стартова доза застосовується до появи позитивної динаміки, після чого її поетапно (найчастіше на 0,5 мг за 3 дні) знижують до мінімальної клінічно ефективної (0,5-1 мг/добу). Середня підтримуюча доза — від 2 до 4,5 мг/добу, максимальна досягає 15 мг/добу (або 30 мг протягом тижня при терапії розсіяного склерозу з поступовим зниженням до 4-12 мг, прийнятих раз на два дні протягом місяця).

Стартову дозу призначає лікар на підставі даних про захворювання і толерантність організму пацієнта до стероїдів. При тривалій гормональної терапії препарат рекомендується приймати одночасно з їжею, а в перервах використовувати антацидні засоби.

Ін'єкційні форми дексаметазону застосовуються в ситуаціях, коли пероральний прийом неможливий або неефективний, в таких дозуваннях:

 • Дорослим в залежності від природи захворювання і ступеня вираженості його симптомів призначають введення препарату в стартовій дозі 0,75-9 мг/доб. При стресі може знадобитися тимчасове збільшення дозування дексаметазону.
 • При шокових станах:
  • стартове внутрішньовенне введення 20 мг з подальшою 24-годинною інфузією в дозі 3 мг/кг ваги;
  • разова в/в ін'єкція в дозуванні 1 мг/кг або 2-6 мг/кг ваги;
  • 40 мг початкової дози з подальшим повтором кожні 2-6 годин (при збереженні ознак шокового стану).
 • При набряку мозку: стартове дозування досягає 20 мг препарату, що вводяться в/в, з подальшим зниженням до 4 мг, що вводяться в/м кожні 6 годин до ліквідації проявів набряку. Препарат відміняють поступово (за 5-7 діб).
 • При важких алергіях призначають 4-8 мг ліки в/м в перший день з подальшим переходом на пероральну форму.
 • Місцево кортикостероид вводиться в обмежену кількість суглобів (ділянок) в дозі 2-6 мг. Максимально допустима частота застосування — 1 раз на 3-5 днів. Не використовується для введення в інфіковані суглоби.

Допускається лише короткочасне використання високих доз стероїдів (до нормалізації стану пацієнта). Як розчинник для ін'єкцій застосовувати фізрозчин або 5% глюкозу. При приготуванні розчину для введення новонародженим, особливо недоношеним, слід використовувати розчинники, що не містять консервантів.

Дексаметазон дітям від народження в якості замісної терапії призначають в таблетках або дозуванні 0,02 мг/кг або 0,67 мг/м2 поверхні тіла на добу. Дозу ділять на 3 прийоми (ін'єкції). В інших випадках препарат може призначатися в дозуванні 0,02-0,3 мг/кг/добу в 3-4 прийоми (0,6-9 мг/м2 поверхні тіла на добу).

Метаболізм дексаметазону відбувається у місці дії, тобто у самій клітині. Період напіввиведення з крові становить 3–4,5 години, із тканин — від 36 до 54 годин. Основним шляхом виведення з організму є нирки.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності та грудного вигодовування

У зв'язку з відсутністю контрольованих клінічних досліджень про вплив дексаметазону протягом вагітності та розвиток плода, препарати з його вмістом належать до категорії C у класифікації безпеки лікарських засобів, що застосовуються при вагітності. Тому їхнє призначення здійснюється лише після ретельної оцінки потенційної користі для жінки та шкоди для плоду.

Побічні ефекти

До небажаних реакцій на Дексаметазон в формі очних крапель належать:

 • запалення рогівки і кон'юнктиви, опущення повік, дискомфорт в оці. При тривалому використанні — підвищення внутрішньоочного тиску і погіршення зору, підвищення ризику перфорації рогівки і склери;
 • головні болі, розлад сприйняття смаку, алергічні реакції.

Дексаметазон в ампулах і пігулках може викликати такі небажані реакції:

 • тромбоемболії, тромбоцито-, моноцито- і лімфопенія, лейкоцитоз, еозинофілія;
 • алергії (в тому числі бронхообструктивні, анафілактичні і ангіоневротичні), зниження стійкості до інфекцій;
 • порушення серцевого ритму, кардіальна недостатність, підвищення артеріального тиску;
 • розлади сну, епізоди судом, головний біль, запаморочення, підвищення інтракраніального тиску;
 • афективна поведінка, дратівливість, гіперкінезія;
 • синдром Кушинга, дисменорея, уповільнення росту у дітей, ожиріння, зрушення в кислотно-лужному і водно-електролітному балансі;
 • розлади травлення, виразка слизових оболонок шлунково-кишкового тракту, кровотечі і прорив стінок кишківника;
 • стероїдна міопатія, остеопороз, раннє закриття зон кісткового зростання, компресійні переломи;
 • зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини (уповільнена ранова регенерація, розтяжки, синці, еритема, витончення шкіри);
 • глаукома, катаракта, екзофтальм, загострення очних інфекцій;
 • імпотенція.

При місцевому введенні відзначається біль, печіння, рідко — некроз м'язів або їх рубцювання.

Внутрішньосуглобові ін'єкції кортикостероїдів можуть призвести до розвитку системних реакцій на додаток до місцевих.

При відміні глюкокортикоїдів можуть спостерігатися психічні розлади.

Різке припинення використання препарату після тривалого високодозового застосування загрожує розвитком синдрому відміни, що супроводжується симптомами шоку аж до летального результату.

Протипоказання

До протипоказань належить алергія на компоненти препарату, синдром Іценко-Кушинга, патологія згортання крові і імунізація живою вакциною. Застосування у новонароджених припустимо лише у разі крайньої необхідності. Не виключається згубний вплив на плід при використанні дексаметазону у вагітних, тому призначення препарату майбутнім матерям допустимо тільки в невідкладних ситуаціях.

Стероїди проходять крізь плаценту. Препарат може проникати в грудне молоко. На період застосування дексаметазону лактацію рекомендується перервати.

Популярні запитання про Дексаметазон

Для чого дексаметазон?

Препарат використовують для придушення системних проявів запалення і зниження імунної реакції, а також при наднирковій недостатності.

Як колоти дексаметазон?

Препарат розводять з фізіологічним розчином або 5% глюкозою. Вводять внутрішньовенно, внутрішньом'язово або місцево (в суглоби і м'які тканини). Перед приготуванням розчину слід переконатися у відсутності включень в препараті. Суміш для ін'єкцій готують з дотриманням правил асептики.

Як часто можна колоти дексаметазон?

Частоту застосування препарату і його рекомендовані дози визначає лікар, базуючись на характері і тяжкості перебігу основного захворювання, а також реакції організму пацієнта на кортикостероїди.

Зверніть увагу!

Опис препарату Дексаметазон на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Дексаметазон: інструкції

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 4 мг/мл по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 або по 2 блістери в пачці; по 1 мл в ампулі; по 100 ампул в пачці з картону

Склад: 1 мл розчину містить 4 мг дексаметазону натрію фосфату у перерахуванні на суху речовину

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 4 мг/мл по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 або по 2 блістери в пачці; по 1 мл в ампулі; по 100 ампул в пачці з картону

Склад: 1 мл розчину містить 4 мг дексаметазону натрію фосфату у перерахуванні на суху речовину

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 мг, по 10 таблеток у блістерах; по 1 або 5 блістерів у коробці з картону

Склад: 1 таблетка містить дексаметазону 0,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 мг, по 10 таблеток у блістерах; по 1 або 5 блістерів у коробці з картону

Склад: 1 таблетка містить дексаметазону 0,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 мг, по 10 таблеток у блістерах; по 1 або 5 блістерів у коробці з картону

Склад: 1 таблетка містить дексаметазону 0,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін’єкцій, 4 мг/мл по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул в пачці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 1 блістеру в пачці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 10 ампул в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату 4 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін’єкцій, 4 мг/мл, по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул в пачці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 1 блістеру в пачці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі, по 10 ампул в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату 4 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін’єкцій, 4 мг/мл, по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул в пачці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 1 блістеру в пачці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі, по 10 ампул в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату 4 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 4 мг/мл, по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 5 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 мл розчину для ін’єкцій містить 4 мг дексаметазону фосфату у вигляді дексаметазону натрію фосфату

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки по 0,5 мг, по 10 таблеток у блістері; по 1, або по 2, або по 3, або по 5, або по 6, або по 9, або по 10 блістерів в картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 0,5 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: краплі очні, суспензія, 1 мг/мл по 5 мл у флаконі-крапельниці з контролем першого розкриття; по 1 флакону-крапецьниці з контролем першого розкриття в пачці картонній

Склад: 1 мл суспензії містить 1 мг дексаметазону

Производитель: Польща

Форма випуску: таблетки по 20 мг по 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 3 блістери у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 20 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки по 20 мг по 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 3 блістери у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 20 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки по 40 мг, по 5 таблеток у блістері; по 2, 4 або 6 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 40 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки по 40 мг, по 5 таблеток у блістері; по 2, 4 або 6 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 40 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки по 4 мг, по 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 3 блістери у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 4 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки по 8 мг, по 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 3 блістери у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 8 мг дексаметазону

Производитель: Словенія

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 4 мг/мл по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 1, по 2 або по 5 контурних чарункових упаковок у пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону фосфату 4 мг у вигляді дексаметазону натрію фосфату

Производитель: Україна

Форма випуску: краплі очні 0,1 %, по 10 мл у пластиковому флаконі, по 1 флакону в пачці з картону

Склад: 1 мл препарату містить дексаметазону натрію фосфату 1 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: краплі очні, розчин, 1 мг/мл по 5 мл або по 10 мл у флаконі; по 1 флакону в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату 1 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 4 мг/мл по 1 мл в ампулі; по 5 або 10 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці в пачці; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату 4 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 мг по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 5 контурних чарункових упаковок у пачці

Склад: 1 таблетка містить дексаметазону 0,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 4 мг/мл по 1 мл в ампулі; по 5 або по 10 ампул у пачці; по 1 мл в апмулі; по 5 ампул у блістері; по 1 або по 2 блістери в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату у перерахуванні на дексаметазону фосфат 4 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій 4 мг/мл, по 1 мл в ампулі; по 5 або 10 ампул в пачці; по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 або 2 блістери в пачці

Склад: 1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату у перерахуванні на дексаметазону фосфат 4 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Дексаметазон-Дарниця р-н д/ін. 4мг/мл амп. 1мл №5"

Дексаметазон ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Дексаметазон
Кількість препаратів у каталозі 15
Середня ціна препарату 186.05 грн.
Найдешевший препарат 19.50 грн.
Найдорожчий препарат 649.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження