Банер доставка НП -липень

Но-шпа

Товарів: 7
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Но-шпа

Но-шпа — препарат з групи спазмолітиків, що має потужну релаксуючу дію стосовно гладких м'язових волокон. Це дозволяє використовувати його як знеболююче при ряді захворювань, що супроводжуються спазмами у м'язах.

Ліки зареєстровані в Україні і випускаються в наступних формах і дозуваннях:

 • таблетки жовтого кольору (40 мг);
 • таблетки в плівковій оболонці (40 мг);
 • таблетки довгасті "Форте" (80 мг);
 • розчин для ін'єкцій з 20 мг діючої речовини в 1 мл (одна ампула містить 2 мл розчину).

Механізм дії

До складу препарату входить дротаверин, який є похідним ізохіноліну. Він пригнічує активність фосфодіестерази (ФДЕ), підвищуючи тим самим концентрацію цАМФ (циклічного аденозинмонофосфату), що врешті знижує інтенсивність скорочення гладких м'язів. Вплив на гладком'язові частини судинної стінки призводить до поліпшення кровопостачання тканин і зниження місцевого тиску. У сукупності ці ефекти зменшують біль спазматичного походження.

Дротаверин розслабляє гладком'язові структури гепатобіліарної, травної, сечовидільної та серцево-судинної систем.

Переваги перед аналогами

Но-шпа відрізняється від інших спазмолітичних препаратів (наприклад, папаверину) наступними перевагами:

 • не чинить вираженого негативного впливу на серце і судини;
 • усуває спазми як місцевого, так і центрального походження;
 • починає діяти швидше, маючи при цьому менший показник зв'язку з плазматичними білками;
 • при ін'єкційному введенні не призводить до стимуляції дихання.

Показання до застосування

Но-шпа таблетки застосовують в наступних випадках:

 • спазми в біліарному тракті (при жовчнокам'яній хворобі, конкрементах в протоках, запаленні жовчного міхура, його серозної оболонки, жовчовивідних шляхів або Фатерова соска);
 • гладком'язових спазмах сечовидільної системи (при сечокам'яній хворобі, конкрементах в уретрі і запальних захворюваннях - циститі і пієліті);
 • біль у животі, викликаний кишковими кольками;
 • у складі терапії при гастриті, виразковій хворобі, спазмі пілоричного або кардіального відділу шлунку, запаленні тонкого і товстого кишечника, коліті зі спастичною складовою, СРК з запорами та метеоризмом;
 • як додатковий лікарський засіб при головному болю;
 • при менструальних спазмах у жінок.

Но-шпа ампули застосовуються при спазмах в гепатобіліарній та сечовидільній системах в якості швидкодіючої альтернативи таблеткам.

Розчин для ін'єкцій в ампулах використовується при дисменореї та спазмах в травному тракті як додатковий препарат в схемі лікування.

Режим дозування

Діти 6-12 років: 40 мг (1 т) 1-2 рази/доб. Максимальна доза препарату для цієї вікової групи — 80 мг (2 таблетки) на добу.

Діти від 12 років: максимально допустима доза — 160 мг дротаверину (4 т по 40 мг або 2 по 80 мг) на добу, поділена на 2-4 прийоми.

Дорослі: максимально допустима добова доза — 120-240 мг дротаверину, поділених на 2-3 прийоми.

Дорослим також може призначатися ін'єкційна форма ліків: укол 40-240 мг дротаверину внутрішньом'язово. Максимальну дозу (240 мг) ділять на три введення.

При кольках в жовчо- і сечовивідних шляхах дротаверин вводять по інструкції внутрішньовенно повільно в дозі 40-80 мг.

Протипоказання

Інструкція повідомляє, що прийом препарату протипоказаний особам з гіперчутливістю до компонентів ліків, пацієнтам з тяжким порушенням роботи нирок, печінки і серця, синдромом мальабсорбції, галактоземією та дефіцитом лактази. Ретроспективний аналіз випадків застосування препарату Но-шпа під час вагітності при болях у спині, попереку, шлунку та інш. не виявив ембріотоксичної або тератогенної дії дротаверину, проте його призначення майбутнім матерям рекомендується обмежувати. Застосування лікарського засобу в період лактації не досліджувалось, у зв'язку з чим його прийом годуючим жінкам протипоказаний.

Клінічні дослідження щодо впливу дротаверина на здоров'я дітей до 6 років не проводилися. З цієї причини прийом Но-шпа дітям до 6 років протипоказаний в будь-якій лікарській формі. Но-шпа Форте з дозуванням 80 мг в 1 таблетці протипоказаний до 12 років. Ін'єкційна форма препарату протипоказана дітям всіх вікових груп.

Побічні ефекти

До небажаних реакцій організму на дротаверин належать:

 • головний біль, порушення сну, запаморочення;
 • почастішання серцебиття, зниження артеріального тиску;
 • нудота, розлади травлення;
 • алергічні реакції (свербіж шкіри, висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк);
 • лихоманка, озноб, стан загальної астенізація.

До складу ін'єкційного розчину входить метабісульфіт, який може викликати спазм гладкої мускулатури бронхів і симптоми анафілаксії у осіб, схильних до алергізації (особливо при бронхіальній астмі та наявності в минулому епізодів гіперчутливості).

Особливі вказівки

Лікарський засіб має з обережністю застосовуватися у гіпотоніків. Препарат рекомендується вводити у вигляді ін'єкцій пацієнтам, які перебувають в горизонтальному положенні (так знижується ризик розвитку непритомності).
При появі запаморочення, пов'язаного з прийомом таблетованих форм препарату, пацієнтам слід уникати потенційно небезпечних занять. Після парентерального (особливо внутрішньовенного) введення дротаверина рекомендується уникати взаємодії з механізмами, управління якими вимагає підвищеної концентрації і уваги.

Поширені запитання про Но-шпа

Від чого но-шпа?

Препарат Но-шпа ефективний від здуття, спазмів у жовчо- і сечовивідних шляхах: при болях в нирках, підшлунковій, кишечнике, при панкреатиті. Застосовується при коліках шлунково-кишкового тракту і болях при місячних.

Як приймати но-шпу?

Таблетовані форми препарату приймають всередину незалежно від їжі (до чи після їжі), запиваючи достатньою кількістю води. Дорослим дозволено приймати до 6 таблеток з вмістом діючої речовини 40 мг і до 3 таблеток по 80 мг на добу.

Як довго можна пити ношпу?

Прийом Но-шпа без призначення лікаря рекомендується обмежити 1-2 днями. При застосуванні дротаверину як допоміжного методу терапії допустимий час прийому збільшується до 3 днів. При збереженні болю довше трьох днів слід звернутися до лікаря.

Як давати ношпу дітям?

Дітям до шести років прийом ліків протипоказаний. Для дитини у віці від 6 до 12 років допускається призначення 40-80 мг препарату на добу (1-2 таблетки). З 12 років допустима добова доза препарату збільшується до 4 таблеток по 40 мг або двох по 80 мг. Добову дозу слід розділити на 2-4 прийоми. Таблетки потрібно запивати достатньою кількістю води.

Зверніть увагу!

Опис препарату Но-шпа на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Но-шпа: інструкції

Форма випуску: таблетки по 40 мг, № 12: по 12 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці; № 24: по 24 таблетки у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці; № 60: по 60 таблеток у дозуючому контейнері, закритому кришкою з захисною стрічкою від відкриття; по 1 дозуючому контейнеру в картонній коробці; № 100: по 100 таблеток у флаконі, по 1 флакону в картонній коробці з наклейкою на коробці для контролю першого відкриття

Склад: 1 таблетка містить дротаверину гідрохлориду 40 мг

Производитель: Угорщина

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 2 мл в ампулі № 25 (5х5): по 2 мл в ампулі, по 5 ампул розміщених у піддоні; по 5 піддонів у картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить дротаверину гідрохлориду 20 мг

Производитель: Угорщина

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 20 мг/мл по 2 мл в ампулі № 25 (5х5): по 2 мл в ампулі, по 5 ампул розміщених у піддоні; по 5 піддонів у картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить дротаверину гідрохлориду 20 мг

Производитель: Угорщина

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 40 мг № 24: по 24 таблетки у блістері; по 1 блістеру в коробці

Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить дротаверину гідрохлориду 40 мг

Производитель: Угорщина

Форма випуску: таблетки по 80 мг, № 10: по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці; № 24: по 24 таблетки у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить дротаверину гідрохлориду 80 мг

Производитель: Угорщина

Динаміка цін на "Но-шпа табл. 40мг №24"

Но-шпа ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Но-шпа
Кількість препаратів у каталозі 7
Середня ціна препарату 176.47 грн.
Найдешевший препарат 53.60 грн.
Найдорожчий препарат 412.50 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження