Банер доставка УП - липень

Анальгін

Товарів: 17
Сортування:  
Вид:  

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Анальгін

Анальгін (метамізол натрію) — лікарський препарат, синтезований у 1920 році, що належить до анальгетичних та антипіретичних засобів. Анальгін має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію.

Діюча речовина Анальгіну — метамізол натрію в кількості 0,5 г. У педіатрії кількість діючої речовини: 0,05 г; 0,1 г; 0,15 г. Актуальна ціна Анальгіна в таблетках вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Анальгін для ін'єкцій випускається у вигляді 50% розчину в ампулах 1–2 мл.

Анальгін зберігають в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у сухому темному місці, подалі від дітей.

Переваги Анальгіну перед аналогами

Порівняно з аналогами, препарат Анальгін починає швидко діяти, ефект проявляється через 20–40 хвилин після прийому. Препарат допомагає при запальних процесах та больових синдромах різного походження, продається за прийнятною ціною та доступний у всіх аптеках України.

Препарат також має різні форми випуску, що дає можливість приймати його перорально чи вводити ін’єкційно.

Лікарська форма

Анальгін в аптеках України представлений кількома формами випуску, від яких залежить ціна препарату: таблетки, порошок, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості

Порошок Анальгіну — білого кольору з жовтуватим відтінком та кристалічною структурою. Таблетки — аналогічного з порошком відтінку, з поверхнею плоскої форми. Розчин безбарвний, іноді із жовтим або зелено-жовтим тоном.

Фармакологічні властивості

Анальгін — препарат, що інгібує циклооксигеназу та блокує синтез простагландинів, які беруть участь у формуванні реакції на біль. Ліки також підвищують поріг збудливості центрів головного мозку, що беруть участь у формуванні больової чутливості, знеболює.Жарознижувальна властивість препарату обумовлена зниженням рівня утворення та вивільнення з нейтрофілів субстанцій, які впливають на теплопродукцію. Протизапальна властивість обумовлена пригніченням синтезу простагландинів. Препарат швидко абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Оптимальна концентрація в організмі досягається через 30 хвилин, максимальна — через 2 години. Виводиться із сечею.

Фармакодинаміка.

Похідна речовина піразолону, блокатор циклооксигенази. Знижує утворення простагландинів із арахідонової кислоти. Відрізняється від інших блокаторів циклооксигенази незначно вираженим протизапальним ефектом при вираженій аналгетичній, жарознижувальній та спазмолітичній дії. Спазмолітична дія проявляється на гладку мускулатуру сечовивідних та жовчних шляхів. Перешкоджає проведенню больових екстра- та пропріорецептивних імпульсів по пучках Голля та Бурдаха, підвищує поріг збудливості таламічних центрів больової чутливості, збільшує тепловіддачу.

Фармакокінетика.

Швидко всмоктується з травного тракту. У стінці кишечнику гідролізується з утворенням активного метаболіту. У незміненому стані в крові відсутній. Активний метаболіт на 50-60 % зв’язується з білками плазми крові. Час досягнення максимальної концентрації у плазмі крові становить 1-2 години. Період напіввиведення – 2,5 години. Виводиться головним чином нирками.

У яких випадках приймають Анальгін

Анальгін застосовують від головного болю та інших больових синдромів різного генезу і ступеня інтенсивності як допоміжний анальгетичний препарат після медичних маніпуляцій, а також при лихоманкових станах, спричинених інфекціями чи запальними процесами. Як допоміжний засіб можна застосовувати для зменшення болю після хірургічних та діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром при інфекційно-запальних захворюваннях.

Анальгін призначають для лікування

Спосіб застосування та дози

Анальгін від головного болю, температури та інших больових і запальних процесів приймають після їди, запиваючи водою. Особам від 14 років показано 250–500 мг, що дорівнює цілій таблетці чи її половині, 1–2 рази на день.

Дітям 12–14 років — половина таблетки 1–2 рази на добу.

Тривалість лікування — 3–5 днів.

При парентеральному введенні необхідний лікарський контроль (висока частота алергічних реакцій, у т. ч. з летальним наслідком) і наявність умов для проведення протишокової терапії. Розчин для ін’єкцій дорослим вводять внутрішньовенно чи внутрішньом’язово — 1000 мг. Для дітей дозу препарату розраховують, виходячи з маси тіла — 5–10 мг на кілограм. Розчин вводять 2–3 рази на день.

Особливості застосування

Перед початком лікування препаратом слід порадитися з лікарем. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. Не застосовувати препарат для зняття гострого болю у животі (до з’ясування причини). Оскільки метамізол натрію має протизапальні та знеболювальні властивості, він може маскувати ознаки інфекції, симптоми неінфекційних захворювань і ускладнень з больовим синдромом, що може ускладнити їх діагностику. При застосуванні препарату слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам:

 • літнього віку − може призвести до підвищення частоти побічних реакцій, особливо з боку травного тракту;
 • з наявними алергічними захворюваннями (у т. ч. полінозом) або з такими захворюваннями в анамнезі – підвищується ризик алергічних реакцій;
 • з порушеннями функцій нирок, із захворюваннями нирок в анамнезі (пієлонефрит, гломерулонефрит);
 • із запальними захворюваннями кишечнику, включаючи неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона;
 • з вираженою артеріальною гіпотензією, серцево-судинною недостатністю;
 • з тривалою алкогольною залежністю в анамнезі;
 • при одночасному застосуванні цитостатичних лікарських засобів (тільки під контролем лікаря).

При застосуванні дітям потрібно проводити постійний лікарський контроль. При застосуванні препарату необхідно контролювати склад периферичної крові (лейкоцитарну формулу). Не рекомендується регулярне тривале застосування препарату через мієлотоксичність метамізолу натрієвої солі. При тривалому застосуванні препарату (більше 7 діб) необхідно контролювати склад периферичної крові (через мієлотоксичність метамізолу), функцію нирок та печінки.

Пацієнтів слід попередити до початку лікування, що при появі без видимої причини ознобу, гарячки, болю у горлі, утрудненого ковтання, кровоточивості ясен, зблідненні шкірних покривів, астенії, при розвитку вагініту або проктиту прийом препарату слід негайно припинити. Також застосування препарату необхідно припинити у разі появи висипів на шкірі та слизових оболонках. При появі цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Анальгетик не впливає.

Протипоказання до застосування Анальгіну:

 • гіперчутливість або індивідуальна непереносимість компонентів у складі Анальгіну (піразолону та його похідних);
 • бронхоспазм чи бронхіальна астма;
 • порушення кровотворення (агранулоцитоз, цитостатична або інфекційна нейтропенія);
 • функціональні патології нирок та печінки;
 • захворювання крові чи зміна в її складі;
 • нестача глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Побічні реакції

Серед побічних дій можливі:

 • алергічні реакції внаслідок високої чутливості: кропив'янка, висипання, свербіж, бронхоспазм, набряк Квінке, анафілактичний шок;
 • патології крові: лейкопенія, анемія, зменшення кількості тромбоцитів.

У поодиноких випадках сеча може фарбуватися в червоний колір унаслідок виведення метаболіту діючої речовини (метамізолу натрію).

Передозування

Ознаки передозування Анальгіном:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — нудота, дисфагія, блювота, гастралгія, симптоми гастриту;
 • з боку серцево-судинної системи — низький артеріальний тиск, прискорене серцебиття;
 • з боку дихальної системи — задишка, порушення дихання;
 • з боку сечовидільної системи — олігурія, анурія, ниркова недостатність.

Можуть бути інші порушення: шум у вухах, слабкість, зниження температури тіла, сонливість, висипання на шкірі, печінкова недостатність. У деяких випадках є ризик виникнення судомного синдрому, марення, паралічу дихальних м’язів, коматозних станів.

Виникає таке порушення у крові, як гострий агранулоцитоз.

Лікування починають із відміни препарату, промивання шлунка та прийому проносних засобів, ентеросорбентів. Проводять симптоматичну терапію. У важких випадках передозування виконують очищення крові методом гемодіалізу, гемоперфузії чи перитонеального діалізу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Етанол. Посилює ефект етанолу.

Хлорпромазин або інші похідні фенотіазину. Одночасне застосування може призвести до розвитку вираженої гіпотермії.

Рентгеноконтрастні речовини, колоїдні кровозамінники та пеніцилін. Не слід застосовувати під час лікування анальгіном.

Циклоспорин. При одночасному застосуванні знижується концентрація циклоспорину в крові.

Пероральні гіпоглікемічні препарати. Анальгін збільшує активність цих препаратів шляхом витіснення їх зі зв’язку з білком крові, підвищує седативну активність алкоголю.

Препарат підвищує активність непрямих коагулянтів, глюкокортикостероїдів та індометацину (вивільняє зі зв’язку з білками крові), седативну активність алкоголю.

Фенілбутазон, глютетамід, барбітурати та інші гепатоіндуктори. При одночасному застосуванні зменшують ефективність анальгіну.

Ненаркотичні аналгетики, трициклічні антидепресанти, гормональні контрацептиви та алопуринол. Одночасне застосування анальгіну з цими препаратами може призвести до посилення його токсичності.

Інші нестероїдні протизапальні препарати. Посилюється їх знеболювальна та жарознижувальна дія та збільшується ймовірність адитивних небажаних побічних ефектів.

Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, триоксазин, валокардин). Посилюють знеболювальну дію анальгіну.

Тіамазол та сарколізин. Підвищують ризик розвитку лейкопенії.

Кодеїн, гістамінові Н2-блокатори та пропранолол. Посилюють ефект анальгіну.

Необхідна обережність при одночасному застосуванні препарату з сульфаніламідними цукрознижувальними препаратами (посилюється гіпоглікемічна дія) та діуретиками (фуросемід).

Метотрексат. Метамізол у високих дозах може призвести до збільшення концентрації метотрексату у плазмі крові та посилення його токсичних ефектів (на травний тракт і систему кровотворення).

Термін придатності

Термін зберігання залежить від лікарської форми препарату. Зазвичай не перевищує 5 років.

Поширені запитання про Анальгін

Чи можна приймати Анальгін під час вагітності та годування груддю?

Лікування Анальгіном протипоказане у третьому триместрі вагітності. Під час лактації (грудного вигодовування) прийом анальгіну не рекомендований, але можливий у поодиноких випадках (після 48 годин після попереднього прийому анальгетика).

Чи можна давати Анальгін дітям?

Анальгін можна давати дітям від 3 місяців із розрахунком дози залежно від ваги дитини, у рідкісних випадках і тільки за призначенням лікаря.

Чи потрібен рецепт від лікаря, щоб купити Анальгін в аптеці?

Щоб купити Анальгін в ампулах, Анальгін у свічках та Анальгін у капсулах в аптеках припис лікаря не потрібний. Актуальна вартість Анальгіна в таблетках, на Анальгін в уколах та свічках вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Чи можна приймати Анальгін при цукровому діабеті?

При цукровому діабеті Анальгін слід приймати з особливою обережністю.

Які лікарські форми Анальгіну є в аптеках України?

На ринку України Анальгін представлений у вигляді таблеток, порошку та розчину.

Зверніть увагу!

Опис препарату Анальгін на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Анальгін: інструкції

Форма випуску: таблетки по 0,5 г по 10 таблеток у блістерах

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію 0,5 г

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін`єкцій, 500 мг/мл, по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці

Склад: 1 мл розчину містить метамізолу натрію 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін’єкцій, 500 мг/мл по 2 мл в ампулах; по 10 ампул у пачці з картону з перегородками; по 2 мл в ампулах; по 5 ампул в однобічному блістері; по 2 блістери в пачці з картону

Склад: 1 мл розчину містить метамізолу натрію 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 500 мг, по 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру в пачці; по 10 таблеток у блістерах

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрієвої солі (у перерахуванні на безводну речовину) 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 г, по 10 таблеток у блістерах; по 10 таблеток у блістері; по 2 або 10 блістерів у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 г по 10 таблеток у блістерах; по 10 таблеток у блістері; по 2, або 3, або 10 блістерів у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,5 г по 6 або по 10 таблеток у блістерах

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрієву сіль 500 мг (0,5 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 500 мг, по 10 таблеток у блістерах; по 10 таблеток у блістері, по 1 або по 10 блістерів у пачці

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 500 мг/мл по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 10 ампул у коробці з картону; по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 2 блістери у коробці з картону; по 2 мл в ампулі; по 10 ампул у блістері; по 1 блістеру у коробці з картону

Склад: 1 мл розчину містить метамізолу натрієвої солі (анальгіну) у перерахуванні на 100 % речовину 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: супозиторії ректальні по 0,25 г, in bulk: № 1000: по 5 супозиторіїв у блістері, по 200 блістерів у ящику з гофрокартону

Склад: 1 супозиторій містить метамізолу натрію 250 мг (0,25 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: супозиторії ректальні по 0,1 г, in bulk: № 1000: по 5 супозиторіїв у блістері, по 200 блістерів у ящику з гофрокартону

Склад: 1 супозиторій містить метамізолу натрію 100 мг (0,1 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: супозиторії ректальні по 0,1 г, по 5 супозиторіїв у блістері, по 2 блістери в пачці з картону

Склад: 1 супозиторій містить метамізолу натрію 100 мг (0,1 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: супозиторії ректальні по 0,25 г по 5 супозиторіїв у блістері, по 2 блістери в пачці з картону

Склад: 1 супозиторій містить метамізолу натрію 250 мг (0,25 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 500 мг по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці в пачці; по 10 таблеток у контурних чарункових упаковках

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію (анальгіну) 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 500 мг/мл, по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці

Склад: 1 мл розчину містить метамізолу натрію (анальгіну) 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 500 мг, по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці; по 10 таблеток у блістерах; по 10 таблеток у блістерах

Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію моногідрату 500 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 500 мг/мл по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 10 ампул у картонній коробці; по 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 2 блістери у картонній коробці; по 10 ампул у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить метамізолу натрію 500 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Анальгін-Дарниця табл. 500мг №10"

Анальгін ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Анальгін
Кількість препаратів у каталозі 17
Середня ціна препарату 61.55 грн.
Найдешевший препарат 9.10 грн.
Найдорожчий препарат 270.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження