Баннер в категории Педиатр

Омепразол

Товарів: 18
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Рефлюкс Езофагіт
Інші товари з діючою речовиною "Омепразол" Показати всі

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 22.04.2021       Дата оновлення: 24.07.2024

Омепразол - першовідкривач групи препаратів-інгібіторів «протонного насоса», які допомагають людині в лікуванні та профілактиці гастриту, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки з підвищеною кислотністю.

Засоби для лікування виразкової хвороби та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори протонної помпи. Код АТХ А02В С01.

Лікарський засіб надає потрійний фармакологічний ефект

 • гальмує дію ферменту, який називають «протонним насосом», що призводить до зниження вироблення соляної кислоти на кінцевій стадії утворення.

В результаті відбувається зменшення обсягу секреції шлункового соку і починає менше виділятися пепсин.

 • гастропротекторний - ліки захищає шлунок від впливу шкідливих факторів, що сприяє загоєнню слизової оболонки, яка вражена виразкою.
 • нормалізує кислотність шлункового соку і зменшує його шкідливий вплив при прийомі їжі.

Переваги

Переваги омепразолу перед іншими медикаментами, які застосовуються в лікуванні хвороб, при яких потрібно зниження кислотності

 • вибірковість дії - препарат активний лише в парієтальних клітинах шлунка, де виробляється соляна кислота.
 • швидке настання ефекту - полегшення стану пацієнта настає через годину після перорального прийому і триває протягом доби, тому медикамент застосовується одноразово в день.

Форми випуску

Ліки Омепразол представлено на фармацевтичному ринку в двох формах:

 • капсул, покритих захисною оболонкою - по 20 мг омепразолу у вигляді мікрогранул. Речовина з лікарської форми вивільняється поступово, і відбувається тривалий терапевтичний ефект.
 • порошок/ліофілізат для розчину для інфузій по 40 мг у флаконі.

Аналогом препарату є Омез, який випускається:

 • в капсулах - по 20 і 40 мг діючої речовини.
 • в розчині для внутрішньовенного введення, який містить 40 мг омепразолу у флаконі.

Омепразол від чого призначають?

Препарат Омепразол приймають в комплексному лікуванні та профілактиці:

 • виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, яка тече доброякісно і виникає після прийому нестероїдних протизапальних засобів.
 • в комбінації з антибіотиками для знищення бактерії Неlicobacter pilori.
 • дуоденального рефлюксу і гастропатий, викликаних стресами та прийомом медикаментів.
 • синдрому Золлінгера-Еллісона.

Застосування дітям

Діти віком від 1 року та з масою тіла ≥ 10 кг

Лікування рефлюкс-езофагіту;
симптоматичне лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі;
Діти віком від 4 років

У комбінації з антибіотиками для лікування виразки дванадцятипалої кишки, спричиненої H.pylori.

Дозування

Пацієнту перед початком курсу терапії необхідно пройти медичне обстеження на відсутність злоякісного процесу, оскільки омепразол здатний маскувати симптоми хвороби.

Препарат призначають маленьким діткам:

 • для дітей з 1 року, якщо маса тіла дитини перевищує 10 кг, під наглядом лікаря для усунення симптомів печії при рефлюксной хвороби.
 • дитині з 4 років - в комбінації з антибіотиками в терапії виразки 12-палої кишки.

Омепразол при гастриті застосовується для зменшення подразнюючої дії соляної кислоти та загоєння стінок шлунка.

Дорослим призначають - по 1 капсулі вранці один раз в день перед прийомом їжі. Ліки ковтають і запивають водою. Зменшення больового синдрому і нападу печії відбувається через годину після прийому таблетки і зберігається протягом доби. Курс-два тижні.

Омепразол при виразці дорослій людині необхідно приймати орально за стандартною схемою - 1 капсулі одноразово з ранку.

При тяжкому перебігу хвороби разову дозу збільшують до 2-х капсул на добу. Курс терапії становить від двох до чотирьох тижнів, оскільки відбувається поступове загоєння виразки.

Омепразол для кишечника застосовується для підтримуючої терапії у пацієнтів з виразкою дванадцятипалої кишки - по одній капсулі одноразово протягом чотирьох тижнів.

Симптоматичне лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі: тривалість лікування становить 2-4 тижні. Якщо не досягається бажаного результату після 2-4 тижнів, пацієнта слід додатково обстежити.

Пацієнтам, для яких пероральна форма препарату є неприйнятною, рекомендується застосовувати омепразол у ампулах 40 мг 1 раз на добу внутрішньовенно. Під час курсу лікування пацієнтові потрібно відмовитися від вживання копчених і солоних продуктів, а також гострої їжі. Купити Омепразол 20 мг та Омепразол 40 мг можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за привабливою вартістю. Омепразол ціна вказана у каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Протипоказання і побічні дії

Лікарський засіб не можна призначати при:

 • індивідуальної непереносимості пацієнта до компонентів препарату
 • вагітності, оскільки можливий ризик вад розвитку у дитини
 • годуванні грудьми, оскільки омепразол потрапляє в молоко матері
 • хворобах шлунка, які супроводжуються зниженням секреторної функції
 • ракових захворюваннях органів травлення, оскільки прийом ліків ускладнює постановку правильного діагнозу
 • остеопорозі, тому що омез збільшує вимивання кальцію з організму.

Інструкція попереджує, що в похилому віці застосування медикаменту можливе за призначенням лікаря у поєднанні з прийомом препаратів кальцію та вітаміну D.

Пацієнтам з рідкісними спадковими захворюваннями, як непереносимість фруктози, мальабсорбція глюкози-галактози або недостатність сахараз-ізомальтази, не слід приймати цей засіб.

Підвищена чутливість до омепразолу, заміщених бензімідазолу або інших компонентів препарату. Омепразол, як і інші інгібітори протонної помпи, не слід застосовувати одночасно з нелфінавіром (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Побічні дії

При лікуванні омепразолом можуть виникати:

 • порушення функцій шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються діареєю, болем і блювотою, зміною смакових відчуттів
 • розлади діяльності нервової системи, які проявляються головним болем і запамороченням, емоційним збудженням
 • збій в роботі системи кровотворення - зменшення кількості лейкоцитів і тромбоцитів
 • алергія, яка проявляється шкірним свербінням, висипом, підвищенням температури та задишкою, кропив'янкою
 • рідко - підвищене потовиділення, порушення зору, набряки та запалення суглобів
 • порушення роботи печінки.
 • у важких випадках можливий розвиток анафілактичного шоку.

Найбільш частими побічними реакціями (1-10% пацієнтів) є головний біль, біль у животі, запор, діарея, метеоризм, нудота/блювота. Про наступні побічні реакції повідомляли під час проведення клінічних випробувань омепразолу чи постмаркетингового застосування. Побічні реакції, класифіковані в наступні групи відповідно до їх впливу на органи або системи органів.

У пацієнтів, які приймають ІПП, включаючи омепразол, протягом не менше 3 місяців може виникнути важка гіпомагніємія (у більшості випадків гіпомагніємія пацієнти застосовували препарат протягом 1 року). Гіпомагніємію можна запідозрити за такими серйозними проявами як стомлюваність, спазми м'язів, судоми, делірій, запаморочення, шлуночкова аритмія. Проте слід пам'ятати, що у деяких випадках прояви може бути замасковані, що перешкоджає своєчасному розпізнаванню такого ускладнення. У більшості пацієнтів прояви гіпомагніємії зникають і стан нормалізується після застосування препаратів магнію та відміни інгібіторів протонної помпи.

Застосування ІПП іноді може бути асоційовано з появою підгострого шкірного червоного вовчака (ПККВ). При появі шкірних проявів, особливо на ділянках, які зазнавали впливу сонячного випромінювання та супроводжуються артралгією, слід негайно звернутися до лікаря та розглянути можливість відміни омепразолу. Наявність випадків ПККВ в анамнезі, що розвивався після застосування ІПП, може підвищувати ризик появи підгострого ПККВ під час застосування інших інгібіторів протонної помпи.

Застосування інгібіторів протонної помпи, особливо у високих дозах та протягом тривалого часу (> 1 рік), може незначно підвищувати ризик переломів стегна, зап'ястя та хребта, переважно у пацієнтів похилого віку або у разі інших наявних факторів ризику. Наглядові дослідження припускають, що ІПП можуть підвищувати ризик переломів у середньому 10-40%. У деяких випадках це пов'язано з наявністю у пацієнта інших факторів ризику. Пацієнтів з ризиком остеопорозу слід забезпечувати належним лікуванням та адекватним вживанням вітаміну D та кальцію.

Передозування відбувається при суттєвому перевищенні рекомендованої разової дози та супроводжується такими симптомами: нудота, блювання, запаморочення, біль у животі, головний біль, діарея. Поодинокі випадки передозування супроводжувалися апатією, депресією та сплутаністю свідомості. Але всі зазначені симптоми мають минущий характер, про серйозні наслідки не повідомляли.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Вплив омепразолу на фармакокінетику інших лікарських засобів

Лікарські засоби, всмоктування яких залежить від рН шлунка

Пригнічення шлункової кислотності під час лікування може знижувати або підвищувати абсорбцію лікарських засобів, всмоктування яких залежить від рН шлунка.

Концентрації нелфінавіру та атазанавіру у плазмі крові знижуються при одночасному застосуванні цих лікарських засобів з препаратом.

Одночасне застосування омепразолу та нелфінавіру протипоказане (див. «Протипоказання»).

Одночасне застосування омепразолу (40 мг 1 раз на добу) знижувало середню експозицію нелфінавіру приблизно на 40%, а середня експозиція фармакологічно активного метаболіту М8 знижувалася приблизно на 75-90%. Взаємодія може включати інгібування CYP2C19.

Не рекомендується одночасне застосування омепразолу та атазанавіру. В результаті одночасного прийому омепразолу (40 мг 1 раз на добу) з комплексом атазанавіру 300 мг/ритонавір 100 мг у здорових добровольців на 75% зменшилася експозиція атазанавіру. Збільшення дози атазанавіру до 400 мг не компенсує вплив омепразолу на експозицію атазанавіру. В результаті одночасного прийому здоровими добровольцями омепразолу (20 мг 1 раз на добу) з комплексом атазанавір 400 мг/ритонавір 100 мг експозиція атазанавіру зменшилася на 30% порівняно із застосуванням комплексу атазанавір 300 мг/ритонавір 100 мг.

Одночасне застосування омепразолу (20 мг 1 раз на добу) та дигоксину у здорових добровольців призвело до підвищення біодоступності дигоксину на 10%. Вкрай рідко повідомляли про випадки токсичності дигоксину. Слід з обережністю застосовувати одночасно дигоксин та високі дози омепразолу пацієнтам похилого віку. У таких випадках показано посилений терапевтичний моніторинг дигоксину з боку лікаря.

Рекомендується контролювати рівень фенітоїну, а також пероральних антикоагулянтів і при необхідності знижувати дозування. Протягом перших двох тижнів після початку лікування препаратом рекомендується моніторинг плазмової концентрації фенітоїну та, якщо дозу фенітоїну коригують, після закінчення лікування необхідний моніторинг та подальше коригування дози.

Список використаної літератури

Державного реєстру лікарських засобів України

Довідник лікарських засобів «VIDAL», «Компендіум».

Популярні запитання про Омепразол

Омепразол як приймати препарат?

Дорослій людині призначають перорально - по 1 капсулі одноразово. Ліки ковтають і запивають половиною склянки води.

Як пити омепразол до їжі або після?

Препарат п'ють безпосередньо перед прийомом їжі.

Як довго можна приймати омепразол без перерви?

Ліки призначають пити курсом, який становить від двох тижнів до двох місяців, в залежності від діагнозу пацієнта. Потім необхідно зробити перерву.

Як довго можна пити омепразол?

Пацієнти, які страждають дуоденальним рефлюксом приймають препарат постійно під контролем лікаря.

Зверніть увагу!

Опис препарату Омепразол на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Омепразол: інструкції

Форма випуску: капсули по 20 мг; по 10 капсул у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці

Склад: 1 капсула містить: омепразолу пелет, що містять субстанцію, у перерахуванні на омепразол – 20 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 40 мг; in bulk: по 200 флаконів з порошком у картонній коробці

Склад: 1 флакон містить омепразол натрію еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 40 мг, 1 флакон з порошком у пачці з картону

Склад: 1 флакон містить омепразол натрію еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: ліофілізат для розчину для інфузій по 40 мг, 1 флакон з ліофілізатом в пачці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію (у перерахуванні на омепразол) 40 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: ліофілізат для розчину для інфузій по 40 мг; 1 флакон з ліофілізатом в пачці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію (у перерахуванні на омепразол) 40 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули тверді кишковорозчинні по 20 мг по 7 капсул у блістері, по 4 блістери в пачці

Склад: 1 капсула містить омепразолу 20,0 мг

Производитель: Іспанія

Форма випуску: капсули тверді кишковорозчинні по 20 мг; по 7 капсул у блістері, по 4 блістери в пачці

Склад: 1 капсула містить омепразолу 20,0 мг

Производитель: Іспанія

Форма випуску: порошок для розчину для ін'єкцій по 40 мг, 1 або 10 флаконів з порошком у картонній коробці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Китайська Народна Республіка

Форма випуску: порошок для розчину для ін'єкцій по 40 мг, in bulk: по 100 флаконів у картонній коробці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Китайська Народна Республіка

Форма випуску: капсули по 10 мг, по 7 капсул у блістері, по 2 або 4 блістери у пачці

Склад: 1 капсула містить пелети омепразолу у перерахуванні на омепразол – 10 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули по 20 мг, по 7 капсул у блістері, по 1 або 4 блістери у пачці, по 10 капсул у блістері, по 1 або 3 блістери у пачці

Склад: 1 капсула містить пелети омепразолу у перерахуванні на омепразол – 20 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули по 40 мг, по 7 капсул у блістері, по 1 або 4 блістери у пачці, по 10 капсул у блістері, по 1 або 3 блістери у пачці

Склад: 1 капсула містить пелети омепразолу у перерахуванні на омепразол – 40 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули по 20 мг, по 10 капсул у блістері; по 1 або 3 блістери в коробці з картону

Склад: 1 капсула містить омепразолу у складі пелет (8,5 %) 20 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули гастрорезистентні тверді по 40 мг; по 10 капсул у блістері; по 3 блістери в коробці

Склад: 1 капсула містить омепразолу 40 мг у складі гастрорезистентних капсул

Производитель: Іспанія

Форма випуску: капсули гастрорезистентні тверді по 20 мг, по 10 капсул у блістері; по 3 блістери в коробці

Склад: 1 капсула містить омепразолу 20 мг у складі гастрорезистентних капсул

Производитель: Іспанія

Форма випуску: капсули по 20 мг; по 10 капсул у блістері; по 10 блістерів у пачці

Склад: 1 капсула* містить омепразолу (у вигляді кишковорозчинних пелет) 20 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: капсули з модифікованим вивільненням по 20 мг по 10 капсул у блістері, по 3 або 10 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 капсула містить омепразолу (у вигляді кишковорозчинних пелет) 20 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: порошок для розчину для ін'єкцій по 40 мг, по 1 або 10 флаконів у картонній коробці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули по 20 мг, по 7 капсул у блістері; по 2 або по 4 блістери в картонній коробці; по 14 або по 28 капсул у флаконі; по 1 флакону в картонній коробці

Склад: 1 капсула містить 20 мг омепразолу

Производитель: Словенія

Форма випуску: капсули 20 мг, по 10 капсул в блістері; по 1 або 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 капсула містить омепразолу гранули (пелети) у перерахуванні на омепразол – 20 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули 20 мг, по 10 капсул в блістері, по 1 або 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 капсула містить омепразолу гранули (пелети) у перерахуванні на омепразол – 20 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 40 мг,1 флакон з ліофілізатом у комплекті з 1 ампулою з рочинником по 10 мл (поліетиленгліколь 400, кислоти лимонної моногідрат, воду для ін'єкцій) у картонній коробці

Склад: 1 флакон містить: омепразолу натрію еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Греція

Форма випуску: порошок для розчину для інфузій по 40 мг у флаконі, по 1 флакону в пачці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію 42,6 мг, що еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Іспанія

Форма випуску: капсули по 20 мг; по 10 капсул у контурній чарунковій упаковці; по 1 або 3 контурні чарункові упаковки у пачці

Склад: 1 капсула містить омепразолу пелети (у перерахуванні на омепразол) 20 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: порошок для розчину для інфузій по 40 мг; in bulk: по 564 флакони у коробці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію 42,6 мг, що еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Іспанія

Форма випуску: порошок для розчину для інфузій по 40 мг; по 1 флакону в пачці

Склад: 1 флакон містить омепразолу натрію 42,6 мг, що еквівалентно омепразолу 40 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: капсули по 20 мг, по 10 капсул у блістерах; по 3 блістери у пачці з картону

Склад: 1 капсула містить 20 мг омепразолу

Производитель: Республіка Білорусь

Форма випуску: капсули по 20 мг № 30 (10х3) у стрипах

Склад: 1 капсула містить гранули омепразолу (з кишковорозчинним покриттям) у кількості, еквівалентній 20 мг омепразолу

Производитель: Індія

Динаміка цін на "Омепразол-Дарниця капс. 20мг №10"

Омепразол ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Омепразол
Кількість препаратів у каталозі 18
Середня ціна препарату 127.98 грн.
Найдешевший препарат 36.00 грн.
Найдорожчий препарат 341.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження