Банер доставка НП -липень

Фармазолін

Товарів: 4
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Закладеність носа

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Фармазолін

Фармазолін — симпатоміметик, засіб, що застосовується при захворюваннях порожнини носа, компанії «ПАТ ФАРМАК», виробництва України. Діючою речовиною медикаменту є ксилометазолін.

Ксилометазолін — ця речовина входить до переліку життєво необхідних та найважливіших лікарських препаратів. Використовується як засіб для зняття симптомів закладеності носа, риніту та синуситу, а також отиту.

Як діє Фармазолін?

Слизова оболонка носової порожнини пронизана безліччю кровоносних судин. За їхній тонус відповідають два відділи нервової системи. Парасимпатичний розширює судини, збільшує потік крові до тканин та стимулює виділення слизу. Симпатична частина активізує α(альфа)-адренорецептори, що розташовані у стінках судин та реагують на адреналін. При їх стимуляції відбувається звуження судин, зменшується кровообіг, набряклість та знижується секреція. Фармазолін активує α(альфа)-адренорецептори, усуваючи закладеність носа та відновлюючи дихання.

Дія препарату починається через кілька хвилин після застосування та зберігається до 12 годин. При місцевому застосуванні препарат практично не абсорбується, концентрації ксилометазоліну в плазмі настільки малі, що їх неможливо визначити сучасними аналітичними методами.

Форма випуску

Склад крапель:

 • діюча речовина: ксилометазолін;
 • 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 0,5 мг або 1 мг;
 • допоміжні компоненти: натрію гідрофосфат, додекагідрат; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сорбіт (Е 420); бензалконію хлорид; динатрію едетат; вода для ін'єкцій.

Склад спрею:

 • діюча речовина: xylometazoline hydrochloride;
 • 1 мл препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 1 мг;
 • допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію хлорид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін’єкцій.

На фармринку України медичний препарат можна зустріти в таких формах:

 • Фармазолін краплі назал. 0,1% флакон п/е 10 мл;
 • Фармазолін із м’ятою та евкаліптом спрей назал. р-н 1 мг/мл фл. 10 мл;
 • Фармазолін крап. назал. 0,05% фл. п/е 10 мл;
 • Фармазолін Н спрей назал. 1 мг/мл фл. 15 мл.

Показання

 • лікування симптоматики алергії, застудних захворювань, які супроводжуються нежитем, при інших алергічних ринітах;
 • для полегшення відтоку секрету при хворобах придаткових пазух носа;
 • допоміжна терапія при середньому отиті (для усунення набряку слизової оболонки);
 • для полегшення проведення риноскопії.

Протипоказання

 • чутливість до складу медикаменту;
 • гострі коронарні захворювання, коронарна астма, гіпертиреоз, глаукома, транссфеноїдальна гіпофізектомія;
 • хірургічні втручання з оголенням мозкової оболонки в анамнезі;
 • сухий риніт (rhinitis sicca) або атрофічний риніт;
 • супутнє лікування інгібіторами МАО та протягом 2 тижнів після припинення їх застосування;
 • Фармазолін краплі назальні 0,05% призначають дитині з віку 6 років;
 • Фармазолін краплі/спрей назальні 0,1% застосовують дорослим і дітям від 12 років;

Застосування в період вагітності чи годування груддю протипоказане, оскільки препарат має судинозвужувальну дію. Оскільки системна експозиція ксилометазоліну гідрохлориду дуже низька, ймовірність впливу на фертильність вкрай низька.

Спосіб застосування

Перед застосуванням крапель/спрея Фармазоліну потрібно звільнити ніс від слизу та сухих шкірок. Можна промити ніс спринцюванням, видалити слиз аспіратором або використати ізотонічний розчин для промивання пазух носа. Потім закрапати/уприснути медикамент в обидві ніздрі.

Застосовувати не більш ніж 3 рази на кожен носовий хід на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та не повинна перевищувати 7 діб поспіль.

Передозування

Надмірне місцеве застосування ксилометазоліну гідрохлориду або його випадкове потрапляння внутрішньо може призвести до виникнення вираженого запаморочення, потовиділення, значного зниження температури тіла, головного болю, брадикардії, артеріальної гіпертензії, пригнічення дихання, коми та судом. Підвищений артеріальний тиск може змінитися на знижений. Діти молодшого віку більш чутливі до токсичності, ніж дорослі.

Усім пацієнтам з підозрою на передозування слід призначити відповідні підтримуючі заходи, а також, у разі необхідності, невідкладне симптоматичне лікування під медичним контролем. Медична допомога повинна включати спостереження за пацієнтом протягом кількох годин. У разі тяжкого передозування, що супроводжується зупинкою серця, реанімаційні заходи повинні тривати не менше 1 години.

Побічна дія

Лікарський препарат Фармазолін переноситься пацієнтами добре, дуже рідко можуть виникати небажані реакції: подразнення слизової оболонки, печіння, поколювання, чхання, сухість, гіперсекреція, порушення серцевого ритму, підвищення артеріального тиску, головний біль, блювота, розлад сну, занепокоєння, порушення зору.

У разі недотримання інструкції та застосування медикаменту більш ніж 7 днів або при передозуванні загрожує посиленням побічних ефектів або синдромом рикошету, він виникає через кілька годин після застосування препарату. Причина реакції — активація b-адренорецепторів. При їх стимуляції кровоносні судини розширюються, виникає набряк слизової оболонки та утруднюється носове дихання.

Синдром рикошету підштовхує хворого застосовувати ліки частіше та в більшій дозі, через що виникає звикання. Згодом чутливість адренорецепторів знижується, і це спричиняє розвиток тахіфілаксії — помітного зниження ефективності ліків. Це небезпечно, оскільки можуть відбутися зміни слизової оболонки носа внаслідок розвитку медикаментозного риніту.

Чим Фармазолін кращий порівняно з аналогами

 • Швидко та на тривалий час усуває симптоми риніту;
 • доступна ціна для пацієнта;
 • мінімум побічних ефектів;
 • випускається у формі крапель та спрея;
 • є дитяча форма;
 • має попит і є в наявності в аптечній мережі та на складах дистриб’юторів, що забезпечує його доступність.

Взаємодія

Інгібітори моноаміноксидази (інгібітори МАО): ксилометазолін може потенціювати дію інгібіторів моноаміноксидази та індукувати гіпертензивний криз. Не застосовувати ксилометазолін пацієнтам, які приймають або приймали інгібітори МАО протягом останніх двох тижнів.

Три- та тетрациклічні антидепресанти: при одночасному застосуванні три- або тетрациклічних антидепресантів та симпатоміметичних препаратів можливе посилення симпатоміметичного ефекту ксилометазоліну, тому одночасне застосування таких засобів не рекомендується.

При застосуванні разом з β-блокаторами може спричиняти бронхіальний спазм або зниження артеріального тиску.

Де придбати Фармазолін?

Фармазолін краплі і Фармазолін спрей купити можна в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 або замовити за допомогою сайту за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1, де можна подивитися наявність препарату та його аналогів, а також засобів для догляду за шкірою рук, обличчя та інших товарів у найближчих аптеках мережі, забронювати чи оформити доставку, тим самим убезпечивши себе від контакту із хворими людьми. На Фармазолін в краплях і спреї ціна в нашій мережі аптек найнижча.

Поширені запитання про Фармазолін

Як приймати Фармазолін?

Фармазолін спрей/краплі застосовують по 1–2 крап./впорскуванню в кожну ніздрю 2–3 рази на день. Приймати не більш ніж 3 рази на день протягом 7 днів.

Як довго можна використовувати Фармазолін?

Тривалість терапії залежить від перебігу хвороби й не повинна перевищувати 7 днів поспіль.

Як швидко допомагає Фармазолін?

Дія ліків настає через 2 хвилини після застосування та триває до 12 годин.

Чи можна Фармазолін дітям?

Фармазолін краплі 0,05% застосовують від 6 до 12 років. Фармазолін краплі назальні 0,1% не застосовують дітям до 12 років. Застосування для дітей з 1 до 11 років рекомендується лише під наглядом дорослих.

Зверніть увагу!

Опис препарату Фармазолін на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Фармазолін: інструкції

Форма випуску: краплі назальні 0,05%, по 10 мл у флаконі поліетиленовому, закупореному ковпачком або у флаконі поліетиленовому з дозатором, закупореному кришкою з пломбою (контролем першого розкриття), або по 10 мл у флаконі поліетиленовому, закупореному пробкою-крапельницею і ковпачком. По 1 флакону у пачці.

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 0,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: краплі назальні 0,1 %, по 10 мл у флаконі поліетиленовому, закупореному ковпачком або у флаконі поліетиленовому з дозатором, закупореному кришкою з пломбою (контролем першого розкриття), або по 10 мл у флаконі поліетиленовому, закупореному пробкою-крапельницею і ковпачком. По 1 флакону у пачці.

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 1 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: спрей назальний, розчин, 1 мг/мл, по 10 мл у флаконі; по 1 флаконі у пачці

Склад: 1 мл препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % безводну речовину 1 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: спрей назальний, 1 мг/мл; по 15 мл або по 20 мл у флакони поліетиленові; забезпечені насадкою з дозатором і захисним ковпачком; по 1 флакону у пачці з картону

Склад: 1 мл препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 1 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: спрей назальний, 1 мг/мл по 15 мл або по 20 мл у флаконі поліетиленовому; по 1 флакону у пачці з картону

Склад: 1 мл препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 1 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Фармазолін крап. назал. 0,1% фл. п/е 10мл"

Фармазолін ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Фармазолін
Кількість препаратів у каталозі 4
Середня ціна препарату 73.10 грн.
Найдешевший препарат 52.30 грн.
Найдорожчий препарат 96.90 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження