Банер в категорію Мега набір -квітень

Амброксол

Товарів: 19
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Асфіксія
Інші товари з діючою речовиною "Амброксол" Показати всі

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.05.2024

Амброксол

Амброксол — ефективний препарат для лікування продуктивного кашлю у дітей та дорослих. Амброксол розріджує мокротиння та сприяє його виведенню з легень.

Має три фармакологічні ефекти:

 • Розріджує мокротиння шляхом руйнування зв'язків між його частинками, а також стимулює виділення сурфактанту — речовини, яка вистилає альвеоли легень зсередини.
 • Стимулює рух ворсинок бронхів, що пришвидшує виведення мокротиння.
 • Зменшує виразність запалення та уповільнює розмноження бактерій, завдяки чому захищає легені.

Переваги Амброксолу

Медичний препарат Амброксол не має наркотичного ефекту, тому безпечний навіть для пацієнтів найменшого віку.

Форми випуску

 • Амброксол таблетки та капсули по 30 та 75 мг.
 • Амброксол розчин для інгаляції 15 мг/2 мл.
 • Амброксол сироп для дорослих (30 мг/5 мл) та дітей (15 мг/5 мл).
 • Амброксол розчин для ін'єкцій 7,5 мг/мл в ампулах 2 мл.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Доведено, що речовина лікарського засобу, що діє, амброксол гідрохлорид збільшує секрецію залоз дихальних шляхів. Відхаркувальні засоби Амброксол посилює виділення легеневого сурфактанту та стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшує відділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреції рідини та збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та зменшують кашель.

Місцевий анестезуючий ефект амброксолу спостерігали на моделі кролячого ока, що може пояснюватись властивостями блокування натрієвих каналів. Дослідження in vitro показали, що ліки амброксол блокує натрієві нейронні канали; зв'язування - оборотне і залежить від концентрації.

В результаті клінічних випробувань із залученням пацієнтів з фарингітом доведено значне зменшення болю та почервоніння у горлі при застосуванні лікарського засобу. Ці фармакологічні властивості, що призводять до швидкого ослаблення болю та пов'язаного з болем дискомфорту в носовій порожнині, ділянці вуха та трахеї при вдиху, відповідають даним додаткового спостереження симптомів у клінічних дослідженнях ефективності амброксолу при лікуванні верхніх відділів дихальних шляхів.

Фармакокінетика

Абсорбція амброксолу швидка та досить повна, з лінійною залежністю в терапевтичному діапазоні. Максимальні рівні ambroxol в плазмі досягаються через 1-2,5 години при пероральному прийомі лікарських форм швидкого вивільнення. При пероральному прийомі розподіл амброксолу гідрохлориду з крові в тканині швидкий і різко виражений, з найвищою концентрацією активної речовини в легенях.

Період напіввиведення із плазми становить 10 годин. Загальний кліренс знаходиться в межах 660 мл/хв, нирковий кліренс становить приблизно 8% загального кліренсу. У пацієнтів з порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшено, що зумовлює у 1,3–2 рази вище рівень у плазмі крові. Але оскільки терапевтичний діапазон лікарського засобу досить широкий, зміна дозування не потребує.

Вік і стать не мають клінічно значущого впливу на фармакокінетику амброксолу, тому корекція дози не потребує. Їда не впливає на біодоступність амброксолу гідрохлориду.

Показання до застосування

Секретолітична захворювання дихальних шляхів із утворенням в'язкого мокротиння:

 • гострий та хронічний бронхіт;
 • пневмонія;
 • бронхіальна астма;
 • стимуляція легень у недоношених дітей та новонароджених.

Амброксол при сухому кашлі

Препарат Амброксол від кашлю призначають на початку респіраторного захворювання, поки кашель ще сухий. Амброксол від сухого кашлю зволожує слизову оболонку дихальних шляхів і стимулює роботу бронхів, що поліпшує стан хворого та пришвидшує процес одужання.

Амброксол призначають для лікування

Застосування

Амброксол в таблетках. Для дорослих та дітей від 12 років — по 1 таблетці 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу). Для дітей віком 6–12 років таблетки від кашлю амброксол приймати по 1/2 таблетки 2–3 рази на добу. Ціна амброксолу в таблетках вказана у каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Капсули. Для дорослих — одна капсула на добу.

Амброксол сироп для дітей. До 2 років — по 2,5 мл (1/2 дозувальної ложки) 2 рази на добу; від 2 до 6 років — по 2,5 мл 3 рази на добу; від 6 до 12 років — по 5 мл 2–3 рази на добу.

Сироп Амброксол для дорослих. Для дорослих та дітей від 12 років сироп від кашлю амброксол при бронхіті приймати по 5 мл 3 рази на добу.

Амброксол при запаленні легенів приймати внутрішньо після їди. Перед прийомом препарату Амброксол при пневмонії рекомендовано випити 1 склянку води, оскільки терапевтичний ефект амброксолу посилюється при вживанні великої кількості рідини.

Як правильно використовувати розчин для інгаляцій?

На сьогодні широкого поширення набула небулайзерна терапія. Такий спосіб прийому дає змогу потрапляти діючій речовині безпосередньо в дихальні шляхи. Амброксол у небулах не виготовляється, а випускається у формі флакона.

Розчин Амброксол для інгалятора дорослим та дітям від 6 років — 1–2 інгаляції по 2–3 мл розчину на добу.

Для дітей віком до 6 років амброксол при мокрому кашлі з густим мокротинням застосовувати по 1–2 інгаляції по 2 мл розчину на добу.

Амброксол для інгаляцій змішують з 0,9% розчином хлориду натрію у співвідношенні 1:1. Перед процедурою препарат підігрівають до температури тіла. Інгаляцію проводять у режимі звичайного дихання, щоб не спровокувати напад кашлю. Вартість Амброксолу вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Доцільність застосування препарату амброксол при ларингіті, амброксол при ангіні дізнавайтеся у лікаря. Амброксол від головного болю або амброксол при болю в горлі не є ефективним.

Особливості застосування

Пацієнтам з порушенням функції нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати лікарський засіб лише після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується у печінці, а потім виводиться нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються у печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися. Однак слід враховувати можливість розвитку запаморочення при застосуванні лікарського засобу.

Протипоказання та побічні ефекти

Протипоказано при:

 • підвищеній чутливості до амброксолу гідрохлориду або до інших компонентів лікарського засобу
 • випадках рідкісних спадкових станів, через які можлива несумісність із допоміжною речовиною лікарського засобу.

Можлива поява наступних побічних реакцій:

 • Алергічні реакції: висип на шкірі, кропив'янка, в окремих випадках — контактний дерматит, анафілактичний шок. Вкрай рідко повідомлялося про важкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла, пов'язаних із застосуванням муколітичних засобів, таких як амброксол при застуді.
 • З боку органів чуття: дисгевзія (розлад смаку).
 • З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння: сухі хрипи, сухість у роті та дихальних шляхах, зниження чутливості в глотці, ринорея, бронхоспазм, диспное (як симптом реакції гіперчутливості).
 • З боку травної системи: незначна печія, нудота, блювання, діарея.
 • З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, зниження чутливості в ротовій порожнині, сухість у роті, слинотеча, сухість у горлі, печія, біль у животі, диспепсичні явища, діарея, запор.
 • З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, слабкість.
 • Загальні порушення та реакції у місці введення: дизурія, підвищене потовиділення, лихоманка, реакції з боку слизових оболонок.

Не рекомендовано приймати у І триместрі вагітності, надалі — лише після консультації з лікарем. Амброксол гідрохлорид проникає через плацентарний бар'єр під час вагітності. Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих шкідливих впливів на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плоду, пологи чи постнатальний розвиток.

Прийом Амброксолу заборонено під час годування грудьми, оскільки лікарський засіб проникає у грудне молоко.

Лікування дітей віком до 2 років слід проводити під контролем лікаря.

У людей із виразкою шлунка на тлі прийому інших препаратів порушується абсорбція лікарських засобів у травному тракті. Це може спричинити відсутність бажаного ефекту від перорального прийому Амброксолу. У такому разі краще скористатися розчином для інгаляцій.

Амброксол слід застосовувати з обережністю при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу через ризик накопичення великої кількості секрету.

Передозування

Симптоми. Лікарський засіб добре переноситься після перорального застосування у дозі до 25 мг/кг на добу. Після передозування амброксолом не спостерігалося тяжких ознак інтоксикації. Повідомлялося про випадки короткотермінового неспокою та діареї. За аналогією з доклінічними дослідженнями, надмірне передозування може призвести до гіперсалівації, позивів до блювання, блювання та зниження артеріального тиску.

Лікування.Невідкладні заходи, такі як стимуляція блювання та промивання шлунка, загалом не показані і повинні застосовуватися у разі гострої інтоксикації. Рекомендовано симптоматичне лікування.

Взаємодія

Після застосування амброксолу гідрохлориду підвищується концентрація антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, цефалексину, окситетрацикліну, еритроміцину, доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокротинні. Одночасне застосування лікарського засобу та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Відсутні повідомлення щодо небажаних взаємодій з іншими медичними лікарськими засобами.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці. Термін придатності таблеткок – 2 роки, сиропу - 3 роки.

Купити таблетки Амброксол або купити Амброксол для небулайзера, сироп можна в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 за найдоступнішими цінами в Україні. Актуальна ціна Амброксолу в Україні вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1. Також ви можете прочитати відгуки про препарат на сайті МІС Аптека 9-1-1. Ми намагаємося підтримувати найнижчі ціни та високу якість на популярні препарати та їхні аналоги.

Поширені запитання про Амброксол

Амброксол — як приймати препарат?

Дорослим по 1 таблетці 3 рази на добу, по 1 капсулі 1 раз на добу, 5 мл сиропу 3 рази на добу.

Амброксол — як приймати дітям?

Дітям з 6 до 12 років — по ½ таблетки 2–3 рази на добу.

Сироп дітям до 2 років — по 2,5 мл 2 рази на добу; від 2 до 6 років — по 2,5 мл 3 рази на добу; від 6 до 12 років — по 5 мл 2–3 рази на добу.

Як швидко діє Амброксол?

Дія препарату починається через 30 хвилин після прийому, ефект зберігається протягом 6–12 годин.

Як приймати Амброксол — до або після їди?

Амброксол слід приймати після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Амброксол и Амбробене - одне і те ж?

Амбробене - це колишнє торгове найменування лікарського засобу, який зараз випускається під торговою назвою Амброксол-Тева.

Зверніть увагу!

Опис препарату Амброксол на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Амброксол: інструкції

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у флаконі або банці; по 1 флакону або 1 банці з ложкою мірною в пачці з картону

Склад: 5 мл сиропу містить амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг, по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у банці полімерній; по 1 банці у пачці разом зі стаканом мірним або ложкою мірною; по 100 мл у банці скляній; по 1 банці у пачці разом зі стаканом дозуючим або ложкою мірною

Склад: 5 мл сиропу містить: амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у банці полімерній; по 1 банці у пачці разом зі стаканом мірним або ложкою мірною; по 100 мл у банці скляній; по 1 банці у пачці разом зі стаканом дозуючим або ложкою мірною

Склад: 5 мл сиропу містить: амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину – 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину – 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,03 г in bulk: по 3000 таблеток у контейнерах

Склад: 1 таблетка містить: амброксолу гідрохлориду 30 мг (0,03 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,03 г, по 10 таблеток у блістері; по 1 або 2 блістери у пачці з картону; по 10 таблеток у блістері; по 50 або 100 блістерів у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить: амброксолу гідрохлориду 30 мг (0,03 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг, по 10 таблеток у блістері, по 2 блістери в картонній упаковці

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у банці або у флаконі; по 1 банці або по 1 флакону разом з дозуючою скляночкою в пачці

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 50 мл у флаконі полімерному, по 1 флакону разом з ложкою дозувальною в пачці; по 100 мл у флаконі полімерному або банці полімерній; по 1 флакону або по 1 банці разом з ложкою дозувальною в пачці; по 100 мл у флаконі скляному; по 1 флакону разом з ложкою дозувальною в пачці; по 120 мл у флаконі полімерному або банці полімерній; по 1 флакону або по 1 банці разом з ложкою дозувальною в пачці

Склад: 5 мл сиропу містять 15 мг амброксолу гідрохлориду (у перерахуванні на 100 % суху речовину)

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 50 мл у флаконі полімерному, по 1 флакону разом з ложкою дозувальною в пачці; по 100 мл у флаконі полімерному або банці полімерній; по 1 флакону або по 1 банці разом з ложкою дозувальною в пачці; по 100 мл у флаконі скляному; по 1 флакону разом з ложкою дозувальною в пачці; по 120 мл у флаконі полімерному або банці полімерній; по 1 флакону або по 1 банці разом з ложкою дозувальною в пачці

Склад: 5 мл сиропу містять 15 мг амброксолу гідрохлориду (у перерахуванні на 100 % суху речовину)

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 30 мг/5 мл по 50 мл у флаконі полімерному, по 1 флакону разом з ложкою дозувальною в пачці; по 100 мл у флаконі полімерному або банці полімерній; по 1 флакону або по 1 банці разом з ложкою дозувальною в пачці; по 100 мл у флаконі скляному; по 1 флакону разом з ложкою дозувальною в пачці; по 120 мл у флаконі полімерному або банці полімерній; по 1 флакону або по 1 банці разом з ложкою дозувальною в пачці

Склад: 5 мл сиропу містять 30 мг амброксолу гідрохлориду (у перерахуванні на 100 % суху речовину)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери в коробці з картону

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для інгаляцій та перорального застосування, 15 мг/2мл по 50 мл або по 100 мл у флаконі, закупореному пробкою-крапельницею; по 1 флакону зі стаканом мірним у коробці з картону

Склад: 2 мл (50 крапель) препарату містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для інгаляцій та перорального застосування, 15 мг/2мл по 50 мл або по 100 мл у флаконі, закупореному пробкою-крапельницею; по 1 флакону зі стаканом мірним у коробці з картону

Склад: 2 мл (50 крапель) препарату містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у флаконі, по 1 флакону разом з мірною ложкою в картонній коробці; по 2,5 мл, або по 5 мл, або по 10 мл у саше з комбінованого матеріалу; 20 саше у картонні коробці

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у флаконі, по 1 флакону разом з мірною ложкою в картонній коробці; по 2,5 мл, або по 5 мл, або по 10 мл у саше з комбінованого матеріалу; 20 саше у картонні коробці

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 30 мг/5 мл по 100 мл у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою в картонній коробці; по 5 мл у саше; по 20 саше у коробці з картону

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: сироп, 30 мг/5 мл по 100 мл у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою в картонній коробці; по 5 мл у саше; по 20 саше у коробці з картону

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг; по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: розчин для інфузій, 7,5 мг/мл, по 2 мл в ампулах, по 5 ампул у блістері з плівки, по 1 або 2 блістери в пачці з картону; по 2 мл в ампулах, по 10 ампул у блістері з плівки, по 1 блістеру в пачці з картону; по 2 мл в ампулах, по 5 або 10 ампул у пачці з картону з картонними перегородками

Склад: 1 мл розчину для інфузій містить амброксолу гідрохлориду 7,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у коробці

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: капсули пролонгованої дії тверді по 75 мг по 10 капсул у блістері; по 1 блістеру у коробці

Склад: 1 капсула пролонгованої дії містить амброксолу гідрохлориду 75 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: капсули пролонгованої дії тверді по 75 мг по 10 капсул у блістері; по 1 блістеру у коробці

Склад: 1 капсула пролонгованої дії містить амброксолу гідрохлориду 75 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у флаконі; по 1 флакону разом із мірним стаканчиком у коробці

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: сироп, 15 мг/5 мл по 100 мл у флаконі; по 1 флакону разом із мірним стаканчиком у коробці

Склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: розчин оральний, 7,5 мг/мл по 40 мл або по 100 мл у флаконі; по 1 флакону з пробкою-крапельницею, дозуючою скляночкою в коробці

Склад: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 7,5 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить 30 мг амброксолу гідрохлориду

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 30 мг по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці з картону; по 20 таблеток у блістері; по 1 блістеру у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлорид 30 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Амброксол-Дарниця табл. 30мг №20"

Амброксол ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Амброксол
Кількість препаратів у каталозі 19
Середня ціна препарату 59.00 грн.
Найдешевший препарат 17.00 грн.
Найдорожчий препарат 189.60 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження