Банер доставка НП  -липень

Магнікор

Товарів: 5
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Гіперхолестеринемія

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Склад і форма випуску:

Магнікор і Магнікор Форте випускається в таблетках, вкритих плівковою оболонкою, у блістерах по 10 штук.

Одна упаковка містить 3 або 10 блістерів.

Діючі речовини: в одній таблетці Магнікор міститься 75 мг ацетилсаліцилової к-ти, 15,2 мг магнію гідроксиду (Магнікор Форте містить 150 мг ацетилсаліцилової кислоти, 30,39 мгмагнія гідроксиду).

Допоміжні речовини: кукурудзяний крохмаль, мікрокристалічна целюлоза, картопляний крохмаль, стеаратмагнія, суміш для плівкового покриття.

Фармакологічна дія:

Магнікор є комбінованим препаратом, що містить у своєму складі ацетилсаліцилову кислоту і гідроксид магнію. Антитромботичні засоби. Інгібітори агрегації тромбоцитів, за винятком гепарину.

Фармакодинаміка

Входить до складу Магнікор ацетилсаліцилова кислота має протизапальну, жарознижувальну, знеболювальну та антиагрегантну дію. Головним фармакологічним ефектом даної речовини є інгібування простагландинового і тромбоксановая синтезу. Додатковий аналгетичний ефект обумовлений пригніченням ЦОГ. Протизапальний ефект досягається пригніченням освіти PGE2 і, як результат, зменшенням інтенсивності кровотоку.

Ацетилсаліцилова кислота викликає необоротну супрессию освіти простагландинів класів G / H. Дане вплив на них триває навіть коли препарат вже вивів з організму повністю. Такий вплив обумовлено дією ацетилсаліцилової кислоти на синтез тромбоксану, що знаходиться в тромбоцитах. Клінічно дана дія виражається в збільшенні часу кровотечі. Нормалізується кровоточивість тільки згодом - коли утворюються нові тромбоцити.

Гідроксид магнію, що міститься в препараті, діє як антацидний засіб, а також як фактор, що захищає слизову шлунка і кишечника від дратівної дії агресивного за своєю природою ацетилсаліцилової кислоти.

Саліцилова кислота (активний метаболіт ацетилсаліцилової кислоти) має протизапальну дію, а також впливає на процеси дихання, стан кислотно-лужного балансу та слизову оболонку шлунка.

Фармакокінетика

Після прийому Магнікор діючі речовини швидко всмоктуються в слизову шлунково-кишкового тракту. У тому випадку, якщо прийом препарату стався після прийому їжі, всмоктування його знижується. Також відзначається знижена всмоктуваність препарату у людей, схильних до мігрені. Помічено, що препарат всмоктується краще у хворих, які страждають ахлоргидрией, а також у тих, хто приймає антацидні препарати та полісорбати. Максимальна концентрація Магнікор в крові спостерігається приблизно через півгодини - через дві години після прийому.

Магній повільно і в невеликих кількостях всмоктується в тонкому кишечнику.

Абсорбція. Після застосування всередину ацетилсаліцилова кислота швидко всмоктується з травного тракту. Після перорального застосування абсорбція неіонізованої форми ацетилсаліцилової кислоти відбувається у шлунку та кишечнику.

Ацетилсаліцилова кислота добре зв'язується з білками плазми. Відсоток зв'язування приблизно становить 80-90%. Вагові частки розподілу у дорослих пацієнтів дорівнює 170 мл/кг. Пов'язані саліцилати транспортуються плазмовими білками по всьому організму. Вони проникають через плацентарний і гематоенцефалічний бар'єри, а також надходить в грудне молоко в період вигодовування. Магній зв'язується білками плазми гірше (відсоток пов'язаного магнію складає 25-30%). Здатний проходити крізь плацентарний бар'єр.

В організмі ацетилсаліцилова кислота метаболізується до свого активного метаболіту, салицилата, в слизовій шлунка. Після всмоктування ацетилсаліцилова кислота досить швидко трансформується в саліцилову, проте в межах перших 20 хвилин з моменту прийому, превалює незмінена активна речовина. Метаболізується до кінцевих продуктів саліцилат в основному за допомогою печінки. Середній період напіввиведення дорівнює приблизно 2-3 години. При досить високому дозуванні прийнятого Магнікор період напіввиведення збільшується до доби та більше.

У незмінному вигляді саліцилат також виводиться з сечею, причому від рівня кислотності залежить виведене кількість. Якщо реакція лужна, то виводиться до 30% незміненого метаболіту, якщо кисла - то тільки 2%. Магній виводиться переважно з сечею, однак деяка частина повторно всмоктується і видаляється з організму з каловими масами.

Показання до застосування:

Магнікор рекомендований до призначення хворим з хронічною і гострою ішемічною хворобою серця (при нестабільній стенокардії, гострому інфаркті міокарда). Також, Магнікор призначається з метою профілактики повторного утворення тромбів.

Препарат також призначається для профілактики патологій серцево-судинної системи (при гострим коронарним синдромом).

Показанням до застосування Магнікор може бути гіперхолестеринемія, ожиріння, цукровий діабет. Також він призначається хворим у віці до 55 років, які перенесли в минулому інфаркт міокарда.

Спосіб застосування:

Перед застосуванням, при лікуванні та профілактики серйозних захворювань, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Час лікування і дозування необхідно підбирати індивідуально, відповідно до вашого захворюванням.

Рекомендується приймати таблетки Магнікор цілком, запиваючи у разі потреби. При бажанні можна розтерти таблетку, розжувати або розламати.

При гострій або хронічній формі ішемічної хвороби серця рекомендується ініціальна дозування в 150 мг в день. Підтримуюча доза дорівнює 75 мг на добу.

При стенокардії та гострому інфаркті міокарда добова доза равняется150 мг - 450 мг. Рекомендується почати застосування Магнікор при перших з'явилися симптоми.

Для профілактики тромбоутворення: добова доза дорівнює 150 мг. Доза підтримки - 75 мг в день.

Для профілактики порушень роботи серцево-судинної системи рекомендується приймати 75 мг препарату в день.

Купити таблетки Магнікор можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1.

Побічні дії:

Кров і лімфа: часто виникає надмірна кровоточивість через супресії тромбоцитарної функції ацетилсаліциловою кислотою, іноді доходить до прихованої кровотечі. При тривалому вживанні Магнікор у окремих хворих спостерігалися явища анемії.

Дуже рідко спостерігається гіпопротромбінемія, нейтропенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, еозинофілія і апластична анемія.
ЦНС: частими побічними явищами є головний біль і періодичні розлади сну. Іноді спостерігається вертігенозний синдром, дзвін і шум у вухах. До рідкісних явищ відносяться внутрішньочерепний крововилив, оборотні порушення слуху аж до глухоти (при вкрай високих дозах).
З боку легеневої системи: у хворих з бронхіальною астмою часто виникає бронхоспазм.
Шлунково-кишкова система: часто виникає печія, рефлюкс. Рідко - нудота, блювота, диспепсичні явища, ерозії верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, діарея. Вкрай рідко спостерігається виникнення виразок слизової оболонки верхніх відділів пішевода, баріться стілець. Також в одиничних випадках спостерігався стоматит, коліт, стриктури, загострення випадків синдрому подразненої товстої кишки, виразки нижніх відділів травного тракту.

Печінка: рідко спостерігається підвищення рівнів трансамінази та ЛФ крові. До вкрай рідкісним явищам відносять оборотний гострий гепатит, що виникає при багаторазовому перевищенні рекомендованого дозування.
Шкіра і імунна система: часто виникають алергічні реакції у вигляді висипу або кропив'янки, ангіоедеми, гемморагіческая васкуліту, пурпура. Також можливий розвиток мультиформної еритеми, синдромів Лайєлла і Стівенса - Джонсона.

Можуть спостерігатися анафілактичні реакції або прояви алергічного риніту.

Ендокринна система: з боку цієї системи побічні явища виникають рідко, проявляючись у вигляді гіпоглікемії.

Протипоказання:

Категорично заборонено приймати Магнікор в наступних випадках:

  • індивідуальна непереносимість компонентів (таким як саліцилова кислота і її похідні), що входять до складу лікарського засобу;
  • виразка шлунка у фазі загострення;
  • підвищений ризик виникнення кровотеч (дефіцит вітаміну К, недокрів'я, тромбоцитопенія);
  • ниркова і печінкова недостатність у важкій формі;
  • геморагічний діатез;
  • серцева недостатність;
  • астма або набряк Квінке на тлі прийому НПЗП або саліцилатів в анамнезі;
  • останній триместр вагітності;
  • пацієнтам дитячого віку.

Вагітність:

Перед застосуванням Магнікор необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо передбачуваний позитивний ефект від терапії Магнікор для матері значно перевищує ризик загрози плоду, то застосування препарату можливо в період з 1 по 6 місяць вагітності.

В цьому випадку Магнікор в таблетках застосовується тільки в мінімальних дозах - до 100 мг в день під суворим наглядом лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Магнікор при одночасному прийомі посилює дію антикоагулянтів (таких, як варфарин, гепарин, клопідогрель, фенпрокумон) і гіпоглікемічних лікарських засобів, внаслідок чого здійснюється непрямий вплив на зниження активності тромбоцитів (антагоніст вітаміну К) та підвищується ризик виникнення кровотеч. Препарат супрессірует сечогінну дію фуросеміду, пригнічує дію АПФ, спіронолактону.

Метотрексат. При застосуванні ацетилсаліцилової кислоти та метотрексату в дозах менше ніж 15 мг/тиждень підвищується гематологічна токсичність метотрексату (зниження ниркового кліренсу метотрексату протизапальними агентами і витіснення саліцилатами метотрексату зі зв’язку з протеїнами плазми крові).

Не рекомендується застосовувати Магнікор одночасно з НПЗЗ. Антацидні препарати погіршують всмоктуваність даного лікарського засобу. Вживання одночасно з пробенецидом знижує дію обох ліків.

Значущого взаємного впливу ацетилсаліцилової кислоти та магнію при вживанні препарату не відмічено. Можливо, це обумовлено малою кількістю магнію, що входить до складу.

Передозування:

Передозування Магнікор можлива при добовій дозі більше 150 мг на 1 кг маси тіла.

При тривалому застосуванні Магнікор в високих дозах (понад 150 мг на 1 кг на добу) можливо хронічне отруєння середньої тяжкості. Симптомами подібного отруєння є: запаморочення, глухота, шум у вухах, розширення судин, пітливість, нудота, блювання, сплутаність свідомості, головний біль.

Важке гостре отруєння Магнікор може викликати такі симптоми: спонтанне занепокоєння, гіпервентиляція легенів, алкалоїдний алкалоз, респіраторний алкалоз, висока температура, кетоз і метаболічний ацидоз. Серед наслідків важкого отруєння Магнікор необхідно відзначити пригнічення центральної нервової системи, яке може привести до коми, кардіоваскулярної колапсу і зупинки дихання.

Передозування саліцилової кислоти та її похідних зазвичай викликає гостру печінкову недостатність (при дозуванні більш ніж 300 мг/кг). Смертельною дозою для людини є більш 500 мг/кг.

При передозуванні необхідно негайно промити шлунок і дати потерпілому прийняти активоване вугілля. Також дуже важливо відновити водно-електролітний і відновити кислотно-лужний баланс в цілях уникнення виникнення ацидозу, зневоднення, гиперпирексии та гіперкаліємії.

Серед ефективних методів видалення саліцилату з циркулюючої крові слід згадати гемодіаліз, гемоперфузію і лужний діурез.

Умови зберігання:

Рекомендується зберігати Магнікор в упаковці виробника при кімнатній температурі в надійному місці, недоступному для дітей.

Зверніть увагу!

Опис препарату Магнікор на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Магнікор: інструкції

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 75 мг; по 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у пачці

Склад: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 75 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 75 мг; по 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у пачці

Склад: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 75 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, форте, по 150 мг; по 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у пачці

Склад: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 150 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, форте, по 150 мг; по 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у пачці

Склад: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 150 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Магнікор табл. в/о №100"

Магнікор ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Магнікор
Кількість препаратів у каталозі 5
Середня ціна препарату 54.62 грн.
Найдешевший препарат 30.10 грн.
Найдорожчий препарат 88.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження