Рамізес

Товарів: 6
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 29.11.2023

Рамізес

Рамізес — антигіпертензивний лікарський засіб фармацевтичної компанії «ФАРМАК» (Україна). Інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту, фармакологічна дія якого зумовлена раміприлом, який в організмі метаболізується до раміприлату — його активної форми.

Таблетки від тиску Рамізес після внутрішнього застосування зменшують загальний периферичний судинний опір, знижують артеріальний тиск без розвитку тахікардії. Медикамент зменшує перед- та постнавантаження на міокард, знижує ризик серцевої смерті, значно поліпшує стан пацієнтів після перенесеного інфаркту.

Максимальна концентрація діючої речовини в плазмі спостерігається через 60 хвилин після прийому таблетки. Терапевтичний ефект (гіпотензивний) препарату Рамізес спостерігається через 1–2 години після внутрішнього застосування ліків та триває протягом 24 годин.

Склад

діюча речовина: ramipril;

1 таблетка містить раміприлу 2,5 мг, або 5 мг, або 10 мг;

допоміжні речовини:

 • таблетки по 2,5 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, крохмаль прежелатинізований 1500, магнію стеарат, заліза оксид жовтий (Е 172);
 • таблетки по 5 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, крохмаль прежелатинізований 1500, магнію стеарат, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172);
 • таблетки по 10 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, крохмаль прежелатинізований 1500, магнію стеарат.

Форма випуску

На фармацевтичному ринку України препарат Рамізес представлений у вигляді таких лікарських форм:

 • Рамізес 2,5 мг таб. №30: таблетки плоскоциліндричної форми, світло-жовтого кольору з фаскою та смугою, зі слабким специфічним запахом або без запаху. На поверхні таблеток допускаються незначні вкраплення та мармуровість;
 • Рамізес 5 мг таб. №30;
 • Рамізес 10 мг таб. №30;
 • Рамізес Ком таб. 5 мг/25 мг, 10 мг/12,5 мг №30.

До складу Рамізес Ком, крім раміприлу, входить речовина гідрохлортіазид — діуретик, який посилює гіпотензивний ефект препарату. Рамізес Ком призначають у разі неефективності монотерапії гідрохлортіазидом або раміприлом.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Механізм дії. Раміприлат, активний метаболіт проліків - раміприлу, є інгібітором ферменту дипептидилкарбоксипептидази I (синоніми: ангіотензинперетворюючий фермент, кіназа II). У плазмі крові та тканинах цей фермент каталізує перетворення ангіотензину I на ангіотензин II (активну судинозвужувальну речовину) та розщеплення активного вазодилататора брадикініну. Зменшення утворення ангіотензину II та пригнічення розщеплення брадикініну призводять до розширення судин. Оскільки ангіотензин II також стимулює вивільнення альдостерону, раміприлат призводить до зменшення секреції альдостерону. Реакція на монотерапію інгібіторами АПФ у середньому була менш вираженою у пацієнтів негроїдної раси (афро-карибського походження) з артеріальною гіпертензією (популяція, для якої характерний низький рівень реніну при артеріальній гіпертензії), ніж у пацієнтів, які є представниками інших рас.

Антигіпертензивні властивості. Прийом раміприлу призводить до значного зниження периферичного артеріального опору. Як правило, значних змін ниркового плазмотоку або швидкості клубочкової фільтрації не відбувається. Призначення раміприлу пацієнтам з артеріальною гіпертензією призводить до зниження артеріального тиску як у горизонтальному, так і вертикальному положенні хворого, що не супроводжується компенсаторним підвищенням частоти серцевих скорочень.

У більшості пацієнтів антигіпертензивний ефект настає через 1-2 години після перорального прийому разової дози. Максимальний ефект після перорального прийому разової дози настає через 3-6 годин. Антигіпертензивний ефект після прийому разової дози зазвичай зберігається протягом 24 годин.

При тривалому лікуванні із застосуванням раміприлу максимальний антигіпертензивний ефект розвивається через 3-4 тижні. Доведено, що за тривалої терапії антигіпертензивний ефект зберігається протягом 2 років.

Виведення. Виведення метаболітів відбувається переважно шляхом ниркової екскреції. Зниження концентрації раміприлату в плазмі багатофазне. Через потужне насичувальне зв'язування з АПФ та повільною дисоціацією у зв'язку з ферментом раміприлат має пролонговану термінальну фазу виведення при дуже низьких концентраціях у плазмі крові.

Фармакокінетика

У здорових добровольців у віці 65-76 років кінетика раміприлу та раміприлату подібна до такої у здорових добровольців молодого віку. При порушенні функції нирок виведення раміприлату знижується, нирковий кліренс раміприлату знижується пропорційно кліренсу креатиніну. Це спричиняє підвищення плазмових концентрацій раміприлату, які знижуються значно повільніше, ніж у осіб із нормальною функцією нирок.

Пацієнти з порушеннями функції печінки (дивіться розділ «Спосіб застосування та дози»). У пацієнтів з порушеннями функції печінки метаболізм раміприлу з утворенням раміприлату був уповільнений через зниження активності печінкових естераз, а рівень раміприлу у плазмі у цих пацієнтів був підвищений. Втім, максимальні концентрації раміприлату у цих пацієнтів не відрізнялися від осіб з нормальною функцією печінки.

Показання

Показанням до прийому медикаменту Рамізес є:

 • монотерапія або комплексне лікування пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію, застійну серцеву недостатність;
 • початкова та виражена клубочкова діабетична або недіабетична нефропатія, про яку свідчить наявність макропротеїнурії, у пацієнтів, які мають щонайменше один фактор серцево-судинного ризику;
 • профілактика інсульту, інфаркту, серцево-судинної летальності.

Вторинна профілактика після перенесеного гострого інфаркту міокарда: зменшення летальних наслідків під час гострої стадії інфаркту міокарда у пацієнтів із клінічними ознаками серцевої недостатності за умови початку лікування більш ніж через 48 годин після виникнення гострого інфаркту міокарда.

Придбати Рамізес можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за найдоступнішими цінами в Україні.

Спосіб застосування та дози

Препарат для перорального застосування.

Таблетки Рамізес рекомендовано приймати незалежно від вживання їжі, бажано вранці, запиваючи достатньою кількістю води. Ділити або подрібнювати таблетку не слід.

Рекомендований режим дозування у разі артеріальної гіпертензії — 2,5 мг на добу. Якщо є необхідність, з наступним підвищенням дози вдвічі. Максимальна добова доза препарату — 10 мг/добу. Слід ретельно контролювати функцію нирок та рівень калію у крові. Подальше дозування раміприлу слід коригувати залежно від цільового рівня артеріального тиску.

Профілактика серцево-судинних захворювань

Початкова доза. Початкова доза раміприлу, що рекомендується, становить 2,5 мг 1 раз на добу та будь-яке її збільшення проводити з надзвичайною обережністю.

Титрування дози та підтримуюча доза. Залежно від індивідуальної переносимості препарату слід поступово збільшувати дозу. Рекомендується подвоїти дозу через 1-2 тижні лікування, а потім ще через 2-3 тижні збільшити її до цільової підтримуючої дози 10 мг на добу.

Серцева недостатність із клінічними проявами

Початкова доза. Для пацієнтів, стан яких стабілізувався після лікування діуретиками, спочатку доза, що рекомендується, становить 1,25 мг (застосовувати раміприл у відповідному дозуванні) на добу. У випадку, якщо належного терапевтичного ефекту не було досягнуто, кожні 1–2 тижні дозу можна збільшувати вдвічі.

Пацієнтам після перенесеного захворювання інфаркту міокарда рекомендовано Рамізес у дозі 2,5 мг 2 р/добу.

При діабетичній або недіабетичній нефропатії — 1,25 мг/добу.

Пацієнти із порушеннями функції нирок. Добова доза для пацієнтів із порушенням функції нирок залежить від показника кліренсу креатиніну.

Якщо потрібне посилення антигіпертензивного ефекту, але дозу медикаменту підвищувати небажано, призначають додаткове лікування діуретиками.

У цьому випадку можливе застосування Рамізес Ком. Приймати ліки слід 1 р/добу незалежно від вживання їжі. Тривалість лікування встановлює лікар.

Протипоказання

До прийому ліків Рамізес є низка протипоказань:

 • сприйнятливість до активних компонентів медикаменту;
 • лактазна недостатність, галактоземія, синдром мальабсорбції глюкозо-галактози;
 • ангіоневротичний набряк в анамнезі (спадковий, ідіопатичний або раніше перенесений на фоні застосування інгібіторів АПФ або антагоністів рецепторів ангіотензину II);
 • однобічний та двобічний стеноз ниркової артерії;
 • вік до 18 років;
 • періоди вагітності та грудного вигодовування.

Пацієнтам із порушенням функції нирок прийом медикаменту необхідно здійснювати під суворим контролем.

Раміприл не слід застосовувати пацієнтам з гіпотензією або гемодинамічно нестабільними станами.

Одночасне застосування раміприлу з препаратами, що містять аліскірен, протипоказане пацієнтам з цукровим діабетом або нирковою (дисфункцією швидкість клубочкової фільтрації (СКФ) < 60 мл/хвилину/1,73 м2).

З обережністю слід призначати препарат Рамізес пацієнтам із хворобами печінки, неконтрольованим цукровим діабетом, порушенням коронарного кровотоку, похилого віку.

Передозування

Симптомами, пов'язаними з передозуванням інгібіторів АПФ, можуть бути надмірна периферична вазодилатація (з вираженою гіпотензією, шоком), брадикардія, порушення електролітного балансу та ниркова недостатність. За станом пацієнта слід ретельно спостерігати та проводити симптоматичну та підтримуючу терапію. До запропонованих лікувальних заходів відносяться первинна детоксикація (промивання шлунка, введення адсорбентів), а також заходи, спрямовані на відновлення стабільної гемодинаміки, у тому числі введення агоністів альфа-1-адренорецепторів або ангіотензину II (ангіотензинаміду). Раміприлат, активний метаболіт раміприлу, погано виводиться із системного кровотоку шляхом гемодіалізу.

Побічні дії

У період застосування препарату Рамізес можливий прояв таких небажаних побічних реакцій, як напад стенокардії, погіршення перебігу фонової протеїнурії, тяжкі реакції з боку шкіри та нейтропенія/агранулоцитоз, надмірне зниження артеріального тиску, порушення серцевого ритму, інфаркт міокарда, гіперемія обличчя, анемія, тромбоцитопенія, стеноз судин, ішемічний інсульт, зниження рівня гемоглобіну, порушення випорожнення, непродуктивний подразнюючий кашель, гастрит, панкреатит, головний біль, запаморочення, депресивні стани, занепокоєння, тривога, дзвін у вухах, псоріатичний дерматит, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, гіперкаліємія, гіпонатріємія, облисіння, порушення зору.

Згідно з результатами, характер і ступінь тяжкості небажаних реакцій у дітей були подібні до тих, які спостерігаються у дорослих, але частота виникнення деяких реакцій у дітей була вищою, ніж у дорослих.

У разі появи симптомів, не зазначених в інструкції, необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія

При одночасному застосуванні Рамізесу з препаратами літію збільшується токсичність останнього. У разі одночасного використання з ненаркотичними анальгетиками знижується гіпотензивний ефект Рамізесу.

Методи екстракорпоральної терапії, в результаті яких відбувається контакт крові з негативно зарядженими поверхнями, такі як діаліз або гемофільтрація з використанням певних мембран з високою інтенсивністю потоку та аферез ліпопротеїнів низької щільності із застосуванням декстрану сульфату, враховуючи підвищений ризик розвитку тяжких анафілактоїдних реакцій.

Особливості застосування

Більш частий контроль бажано проводити на початку лікування та за пацієнтами з порушеною функцією нирок, супутнім колагенозом (наприклад системним червоним вовчаком або склеродермією) або приймаючими інші лікарські засоби, які можуть викликати зміни картини крові.

Лікарський засіб містить лактозу, тому пацієнтам з вродженою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю або з порушенням всмоктування глюкозогалактози не слід застосовувати цей препарат.

У початковій фазі лікування потрібен особливий медичний контроль пацієнтів, які мають ризик виникнення серцевої або церебральної ішемії у разі гострої артеріальної гіпотензії.

Нейтропенія/агранулоцитоз. Випадки нейтропенії/агранулоцитозу, а також тромбоцитопенії та анемії спостерігалися рідко. Також повідомляли про пригнічення функції кісткового мозку.

Контроль електролітнуої рівноваги. Гіперкаліємія. У деяких пацієнтів, які отримували інгібітори АПФ, включаючи препарат «Рамізес», спостерігалося виникнення гіперкаліємії. До групи ризику виникнення гіперкаліємії належать пацієнти з нирковою недостатністю, пацієнти старше 70 років, пацієнти з неконтрольованим цукровим діабетом, пацієнти, які приймають солі калію, калійзберігаючі діуретики, а також інші активні речовини, що підвищують вміст калію в плазмі крові, або пацієнти з такими станами як дегідратація, гостра серцева декомпенсація, метаболічний ацидоз.

Контроль електролітної рівноваги. Гіпонатріємія. У деяких пацієнтів, які отримували раміприл, спостерігався синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону з подальшим розвитком гіпонатріємії. Рекомендується регулярно контролювати сироваткові рівні натрію у осіб похилого віку та інших пацієнтів, які мають ризик розвитку гіпонатріємії.

Гіперкальціємія. Гідрохлортіазид стимулює реабсорбцію кальцію у нирках, що може призвести до виникнення гіперкальціємії. Це може спотворювати результати тестів, які проводять із метою дослідження функції паращитовидних залоз.

Етнічні відмінності. Інгібітори АПФ частіше викликають ангіоневротичний набряк у пацієнтів негроїдної раси, ніж у інших рас.

Особи похилого віку.  Особливо ретельний контроль необхідний пацієнтам із серцевою недостатністю зниженням функції нирок трансплантованою ниркою на вазоренальне захворювання, включаючи пацієнтів з гемодинамічно значущим одностороннім стенозом ниркової артерії. В останній групі хворих навіть незначне зростання рівня креатиніну в сироватці може свідчити про одностороннє зниження функції нирок.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність. Препарат «Рамізес» не повинен застосовуватися вагітними або жінками, які планують завагітніти. Якщо вагітність встановлена під час терапії, лікар призначає припинення прийому препарату та, якщо необхідно, замінює іншим лікарським засобом, дозволеним до застосування вагітним.

Годування груддю. Кількість раміприлу та гідрохлортіазиду, що потрапляє в грудне молоко, є такою, що при застосуванні терапевтичних доз раміприлу та гідрохлортіазиду дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні, може зазнати їх впливу. Оскільки немає достатніх даних щодо застосування раміприлу під час годування груддю, бажано надавати перевагу іншим лікарським засобам, застосування яких під час лактації є безпечнішим.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Деякі побічні ефекти (наприклад, симптоми зниження артеріального тиску, такі як запаморочення) можуть порушувати здатність пацієнта до концентрації уваги та знижувати швидкість його реакції, що є ризикованим у ситуаціях, коли ці якості мають особливо велике значення (наприклад при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами).

Вартість медикаменту вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Чому Рамізес кращий за аналоги?

Повними аналогами лікарського засобу Рамізес, що мають ідентичний склад, є препарати Хартіл, Трітаце, Раміприл-Тева, Рамімед, Рамі-Сандоз. З докладним списком аналогів можна ознайомитись на офіційному сайті apteka911.ua.

Відрізняються ці ліки виробником і, відповідно, мають різну цінову політику. Єдине, що Рамізес має лікарську форму у вигляді комбінованого препарату Рамізес Ком, що має у складі діуретик. Не усі виробники випускають ліки з аналогічною комбінацією.

Де можна купити пігулки Рамізес?

Рамізес можна купити в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 або замовити за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1, де можна переглянути наявність препарату та його аналогів у найближчих аптеках-партнерах МІС Аптека 9-1-1, забронювати або оформити доставку, уникнувши контакту з хворими людьми. На Рамізес ціна в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 найнижча.

Поширені запитання про Рамізес

Для чого приймають Рамізес?

Показаннями до прийому медикаменту Рамізес є монотерапія або комплексне лікування пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію, застійну серцеву недостатність, діабетичну або недіабетичну нефропатію, а також профілактика інсульту та інфаркту.

Як швидко діє Рамізес?

Терапевтичний ефект (гіпотензивний) препарату Рамізес спостерігається через 1–2 години після внутрішнього застосування ліків та триває протягом 24 годин.

Чим можна замінити Рамізес?

Повними аналогами лікарського засобу Рамізес є препарати Хартіл, Трітаце, Раміприл-Тева, Рамімед, Рамі-Сандоз. З докладним списком аналогів можна ознайомитись на офіційному сайті apteka911.ua.

Скільки коштують ліки Рамізес?

На Рамізес ціна в нашій мережі аптек найнижча. Провести моніторинг цін та їхнє порівняння можна, ввівши в інтернет-пошуку запит «Рамізес ціна Україна». Ціни постійно варіюються, тому зазначена вартість ліків уже завтра може бути неактуальною.

Зверніть увагу!

Опис препарату Рамізес на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Рамізес: інструкції

Форма випуску: таблетки по 2,5 мг по 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 2,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 5 мг по 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 10 мг по 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 10 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки 2,5 мг/12,5 мг по 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 2,5 мг і гідрохлоротіазиду 12,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки 2,5 мг/12,5 мг по 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 2,5 мг і гідрохлоротіазиду 12,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки 5 мг/25 мг по 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 5 мг і гідрохлоротіазиду 25 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки 5 мг/25 мг по 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 5 мг і гідрохлоротіазиду 25 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, 10 мг/25 мг по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить раміприлу у перерахуванні на 100 % суху речовину 10 мг і гідрохлоротіазиду у перерахуванні на 100 % суху речовину 25 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, 10 мг/25 мг по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить раміприлу у перерахуванні на 100 % суху речовину 10 мг і гідрохлоротіазиду у перерахуванні на 100 % суху речовину 25 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, 5 мг/12,5 мг по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить раміприлу у перерахуванні на 100 % суху речовину 5 мг і гідрохлоротіазиду у перерахуванні на 100 % суху речовину 12,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, 5 мг/12,5 мг по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить раміприлу у перерахуванні на 100 % суху речовину 5 мг і гідрохлоротіазиду у перерахуванні на 100 % суху речовину 12,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, 10 мг/12,5 мг, по 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить раміприлу у перерахуванні на 100 % суху речовину 10 мг і гідрохлоротіазиду у перерахуванні на 100 % суху речовину 12,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, 10 мг/12,5 мг, по 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці

Склад: 1 таблетка містить раміприлу у перерахуванні на 100 % суху речовину 10 мг і гідрохлоротіазиду у перерахуванні на 100 % суху речовину 12,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 1,25 мг № 10 (10х1), № 30 (10х3) у блістерах

Склад: 1 таблетка містить раміприлу 1,25 мг

Производитель: Україна

Динамика цен на "Рамізес табл. 5мг №30"

Рамізес ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Рамізес
Кількість препаратів у каталозі 6
Середня ціна препарату 215.95 грн.
Найдешевший препарат 157.80 грн.
Найдорожчий препарат 276.60 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження