Превентор

Товарів: 4
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Гіперхолестеринемія

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 29.11.2023

Склад і форма випуску

Склад

діюча речовина: rosuvastatin;

1 таблетка містить розувастатину 10 мг у вигляді розувастатину кальцію 10,40 мг або розувастатину 20 мг у вигляді розувастатину кальцію 20,80 мг;

допоміжні речовини: лактоза моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, кросповідон, повідон, магнію стеарат, опадрай II 85F рожевий.

Форма випуску

По 10 таблеток в блістері; по 3 або по 9 блістерів в пачці.

Купити таблетки Превентор можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за привабливою вартістю.
Актуальна ціна на медикамент вказана у каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Фармакологічна дія

Фармакодинаміка

Розувастатин - це селективний і конкурентний інгібітор ГМГ-КоА-редуктази, ферменту, що визначає швидкість реакції і перетворює 3-гідрокси-3-метилглутарил кофермент А на мевалонат, попередник холестерину. Основним місцем дії розувастатину є печінка: орган-мішень для зменшення рівня холестерину.

Розувастатин збільшує кількість рецепторів ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) на поверхні клітин печінки, посилюючи захоплення і катаболізм ЛПНЩ, і пригнічує печінковий синтез ліпопротеїдів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), таким чином зменшуючи загальну кількість частинок ЛПДНЩ і ЛПНЩ.

Терапевтичний ефект досягається протягом 1 тижня після початку застосування лікарського засобу, 90% максимального ефекту - через 2 тижні. Максимальний ефект зазвичай досягається через 4 тижні та триває в подальшому.

Фармакокінетика

всмоктування

Максимальна концентрація розувастатину у плазмі крові (Cmax) досягається приблизно через 5 годин після перорального застосування. Абсолютна біодоступність становить приблизно 20%.

розподіл

Розувастатин значним чином захоплюється печінкою, яка є основним місцем синтезу холестерину і кліренсу ХС-ЛПНЩ. Обсяг розподілу розувастатину становить приблизно 134 л. Близько 90% розувастатину зв'язується з білками плазми крові, переважно з альбуміном.

метаболізм

Розувастатин піддається незначному метаболізму (приблизно 10%). Дослідження метаболізму in vitro з використанням гепатоцитів людини свідчать, що розувастатин є слабким субстратом для метаболізму на підставі ферментів Р450. Основним задіяним ізоферментом є CYP2C9, дещо меншу роль грають 2C19, 3A4 і 2D6. Основними певними метаболітами є N-десметиловий і лактонові метаболіти. N-десметил-метаболіт приблизно на 50% менш активний, ніж розувастатин, лактонові метаболіт вважається клінічно неактивним. На розувастатин припадає понад 90% активності циркулюючого інгібітора ГМГ-КоА-редуктази.

виведення

Приблизно 90% дози розувастатину виводиться у незміненому вигляді з калом (разом абсорбування і неабсорбірованое діюча речовина), решта виводиться з сечею. Приблизно 5% виводиться з сечею в незміненому вигляді. Період напіввиведення з плазми крові становить приблизно 19 годин і не збільшується при підвищенні дози. Середнє геометричне значення кліренсу лікарського засобу з плазми крові становить приблизно 50 л / год (коефіцієнт варіації - 21,7%). Як і в разі застосування інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, печінковий захоплення розувастатину відбувається за участю мембранного транспортера OATP-C, який грає важливу роль у печінковій елімінації розувастатину.

лінійність

Системна експозиція розувастатину збільшується пропорційно дозі. При багаторазовому щоденному застосуванні параметри фармакокінетики не змінюються.

Показання до застосування

лікування гіперхолестеринемії

Дорослим і дітям старше 10 років з первинною гіперхолестеринемією (тип IIa, в тому числі з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією) або змішаної дислипидемией (тип IІb) як доповнення до дієти, коли дотримання дієти та застосування інших немедикаментозних засобів (наприклад, фізичних вправ, зниження маси тіла ) є недостатнім.

При гомозиготною сімейною гіперхолестеринемії як доповнення до дієти та до інших гиполипидемическим засобів лікування (наприклад, аферез ЛПНЩ) або у разі, коли таке лікування є недоречним.

Профілактика серцево-судинних порушень

Запобігання значних серцево-судинних порушень у пацієнтів, яким загрожує високий ризик першого випадку серцево-судинного порушення, на додаток до корекції інших факторів ризику.

Протипоказання

Гіперчутливість до розувастатину або до будь-яких інших компонентів лікарського засобу;

Захворювання печінки в активній фазі, в тому числі стійке підвищення трансаміназ невідомої етіології і будь-яке підвищення трансаміназ в сироватці, що в 3 рази перевищує верхню межу норми;

Тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатиніну <30 мл/хв);

міопатія;

Одночасне застосування з циклоспорином;

Період вагітності або годування груддю. Лікарський засіб протипоказано жінкам репродуктивного віку, які не використовують належні засоби контрацепції.

Доза 40 мг протипоказана пацієнтам зі схильністю до міопатії / рабдоміолізу. До факторів ризику можуть належати:

порушення функції нирок помірного тяжкості (кліренс креатиніну <60 мл/хв);

гіпотиреоз;

наявність в індивідуальному або сімейному анамнезі спадкових м'язових захворювань;

наявність в анамнезі міотоксичність, викликаної застосуванням інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази або фібратами;

зловживання алкоголем;

ситуації, які можуть призвести до підвищення концентрації розувастатину у плазмі крові;

приналежність пацієнтів до монголоїдної раси;

супутнє застосування фібратів.

Спосіб застосування та дози

Перед початком лікування пацієнту слід призначити стандартну холістерінсніжающую дієту, якої необхідно дотримуватися і під час лікування. Дозу слід підбирати індивідуально залежно від мети терапії та відповіді пацієнта на лікування, беручи до уваги поточні рекомендації.

Лікарський засіб можна приймати в будь-який час дня, незалежно від прийому їжі.

лікування гіперхолестеринемії

Рекомендована початкова доза становить 5 мг * або 10 мг перорально 1 раз на добу як для пацієнтів, які раніше не застосовували статини, так і переведених на прийом розувастатину з прийому іншого інгібітора ГМГ-КоА-редуктази. При виборі початкової дози слід враховувати рівень холестерину у кожного окремого пацієнта і ризик серцево-судинних порушень у майбутньому, а також ймовірність розвитку небажаних реакцій. При необхідності підвищувати дозу до наступного рівня можна через 4 тижні. З огляду на те, що на тлі застосування лікарського засобу в дозі 40 мг небажані реакції виникають частіше, ніж при менших дозах, остаточно титрувати дозу до 40 мг варто тільки пацієнтам із тяжкою гіперхолестеринемією і високим ризиком серцево-судинних порушень (зокрема у пацієнтів з сімейною гіперхолестеринемією ), у яких не вдалося досягти мети лікування при застосуванні дози 20 мг і які будуть перебувати під регулярним наглядом. На початку прийому лікарського засобу в дозі 40 мг рекомендовано спостереження фахівців.

Профілактика порушень серцево-судинної системи

У дослідженні для зниження ризику порушень з боку серцево-судинної системи розувастатин застосовували в дозі 20 мг на добу.

Передозування

Специфічного лікування передозування немає. Лікування симптоматичне, рекомендована підтримуюча терапія. Потрібно моніторити функції печінки та рівень КФК. Ефективність гемодіалізу малоймовірна.

Побічні дії

Небажані явища, які відзначаються при застосуванні лікарського засобу, зазвичай легкі та тимчасові. Небажані реакції класифіковані за частотою і системно-органним класів (СОК). За частотою небажані реакції розподілені наступним чином: часто (≥1 / 100 і <1/10), нечасті (≥1 / 1000 і <1/100), рідкісні (≥1 / 10000 та <1/1000), дуже рідко ( <1/10000), частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).

З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння:

частота невідома: кашель, задишка.

З боку шлунково-кишкового тракту:

часто: запор, нудота, біль в животі;

рідко: панкреатит;

частота невідома: діарея.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів:

рідко: підвищення рівня печінкових трансаміназ;

дуже рідко: жовтяниця, гепатит.

З боку нирок та сечовидільної системи:

дуже рідко: гематурія.

З боку ендокринної системи:

часто: цукровий діабет (частота залежить від наявності факторів ризику: рівень глюкози натще ≥ 5,6 ммоль / л, ІМТ> 30 кг / м2, підвищені рівні тригліцеридів, артеріальна гіпертензія в анамнезі).

З боку нервової системи:

часто: головний біль, запаморочення;

дуже рідко: поліневропатія, втрата пам'яті;

частота невідома: периферична невропатія, розлади сну (в тому числі безсоння і нічні кошмари).

З боку психіки:

частота невідома: депресія.

З боку крові та лімфатичної системи:

рідко: тромбоцитопенія.

З боку імунної системи:

рідко: реакції гіперчутливості, в тому числі ангіоневротичний набряк.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:

нечасто: свербіж, висип, кропив'янка;

частота невідома: синдром Стівенса-Джонсона.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини:

часто: міалгія;

рідко: міопатія (в тому числі міозит), рабдоміоліз;

дуже рідко: артралгія;

частота невідома: порушення з боку сухожиль, іноді ускладнені розривами,

іммуноопосредованних некротизирующая міопатія.

З боку репродуктивної системи та функції молочних залоз:

дуже рідко: гінекомастія.

Загальні порушення і реакції в місці введення:

часто: астенія;

частота невідома: набряк.

Як і при застосуванні інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, частота небажаних реакцій має тенденцію залежати від дози.

Особливі вказівки

Застосування в період вагітності та годування груддю

Лікарський засіб протипоказано в період вагітності та годування груддю.

Діти

Застосування лікарського засобу дітям повинен проводити тільки фахівець.

Застосовують дітям від 10 до 17 років (хлопчики на стадії розвитку II і вище по Таннера і дівчата, в яких менструації почалися не менше року назад).

Звичайна початкова добова доза для дітей та підлітків з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією становить 5 мг * на добу. Лікарський засіб приймають всередину зазвичай в дозах від 5 мг * до 20 мг 1 раз на добу. Підвищувати дозу слід відповідно до індивідуального відповіддю дитини на лікування і переносимість лікарського засобу, дотримуючись рекомендацій по лікуванню дітей. Перед початком терапії розувастатином дітям і підліткам слід призначити стандартну гіпохолестеринемічну дієту, якої пацієнти повинні дотримуватися і під час лікування. Безпека і ефективність лікарського засобу в дозах понад 20 мг в цій популяції не досліджувалися. Таблетки по 40 мг не застосовують дітям.

Діти до 10 років

Досвід лікування дітей до 10 років обмежений. Лікарський засіб не рекомендується застосовувати дітям до 10 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Дослідження впливу розувастатину на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами не проводили. Однак, з огляду на фармакодинамические властивості препарату, малоймовірно, що розувастатин впливатиме на таку здатність. При керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами слід враховувати можливість запаморочення в період лікування розувастатином.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодії

Інгібітори транспортних білків

Розувастатин є субстратом для деяких транспортних білків, в тому числі печінкового транспортера захоплення ОАТР1В1 і еффлюксного транспортера BCRP. Одночасне застосування лікарського засобу з препаратами, що пригнічують ці транспортні білки, може призводити до підвищення концентрації розувастатину у плазмі крові та збільшення ризику міопатії (див. Розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій», «Особливості застосування», «Спосіб застосування та дози», Таблицю 2).

циклоспорин

В період спільного застосування значення AUC розувастатину були в середньому приблизно в 7 разів вище, ніж ті, які спостерігалися у здорових добровольців. Лікарський засіб протипоказано пацієнтам, які одночасно застосовують циклоспорин. Одночасне застосування не впливало на концентрацію циклоспорину в плазмі крові.

інгібітори протеази

Хоча точний механізм взаємодії невідомий, супутнє застосування інгібіторів протеази може значно збільшувати AUC розувастатину. Наприклад, в дослідженні фармакокінетики одночасне застосування 10 мг розувастатину та комбінованого лікарського засобу, що містить два інгібітори протеази (300 мг атазанавіру / 100 мг ритонавіру), у здорових добровольців супроводжувалося підвищенням AUC і Cmax розувастатину приблизно в 3 і 7 разів відповідно. Одночасне застосування лікарського засобу і деяких комбінацій інгібіторів протеази можливо після ретельного обмірковування корекції дози лікарського засобу, виходячи з очікуваного зростання AUC розувастатину.

Гемфиброзил і інші гіполіпідемічні засоби

Одночасне застосування розувастатину та гемфиброзила призводило до зростання AUC і Cmax розувастатину в 2 рази.

Згідно з даними спеціальних досліджень, фармакокінетично значущої взаємодії з фенофібратом очікується, однак можлива фармакодинамічна взаємодія. Гемфиброзил, фенофібрат, інші фібрати (≥ 1 г/добу) збільшують ризик міопатії при одночасному застосуванні з інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази. Доза 40 мг протипоказана при супутньому застосуванні фібратів. Таким пацієнтам також слід починати терапію з дози 5 мг.

Езетіміб

Одночасне застосування розувастатину в дозі 10 мг і езетіміба в дозі 10 мг пацієнтам з гіперхолестеринемією призводило до зростання AUC розувастатину в 1,2 рази. Не можна виключати фармакодинамічної взаємодії між розувастатином і езетіміба, що може привести до небажаних явищ.

антацидні препарати

Одночасне застосування розувастатину та суспензії антацидного лікарського засобу, що містить гідроксид алюмінію або магнію, знижує концентрацію розувастатину в плазмі крові на 50%. Цей ефект менш виражений в разі застосування антацидних засобів через 2 години після застосування розувастатину. Клінічна значущість цієї взаємодії не вивчалась.

еритроміцин

Одночасне застосування лікарського засобу і еритроміцину знижувало AUC розувастатину на 20%, а Cmax - на 30%. Ця взаємодія може бути викликано посиленою перистальтикою кишечника внаслідок дії еритроміцину.

Фузидієва кислота

Застосовувати розувастатин в поєднанні з фузидієвої кислотою не рекомендується. Повідомлялося про випадки рабдоміолізу (в тому числі з летальним результатом) у пацієнтів, які отримували цю комбінацію. Якщо системне застосування фузидієвої кислоти необхідно, лікування розувастатином бажано припинити протягом всього терміну лікування фузидієвої кислотою.

Ферменти цитохрому Р450

Результати досліджень in vitro і in vivo свідчать, що лікарський засіб не пригнічує і не стимулює ізоферменти Р450. Крім цього, розувастатин є слабким субстратом цих ізоферментів. Тому взаємодії з лікарськими засобами в результаті метаболізму, опосередкованого Р450, не очікується. Чи не спостерігалося клінічно значущих взаємодій між розувастатином і флуконазолом (інгібітором CYP2C9 і CYP3A4) або кетоконазолом (інгібітором CYP2A6 і CYP3A4).

Взаємодії, що вимагають корекції дози розувастатину

При необхідності застосування розувастатину з іншими лікарськими засобами, здатними підвищувати AUC розувастатину, дозу лікарського засобу потрібно скорегувати. Якщо очікується, що AUC розувастатину зросте приблизно в 2 або більше разів, застосування слід починати з дози 5 мг 1 раз на добу. Максимальну добову дозу розувастатіна слід скорегувати таким чином, щоб очікувана AUC розувастатину не перевищувала AUC, яка відзначається при прийомі дози 40 мг/добу без застосування препаратів, які взаємодіють з лікарським засобом; наприклад, при застосуванні з гемфіброзилом доза розувастатину складе 20 мг (збільшення експозиції в 1,9 рази), при застосуванні з комбінацією ритонавір / атазанавір - 10 мг (збільшення в 3,1 рази), при одночасному застосуванні з циклоспорином - 5 мг (збільшення в 7,1 рази).

Вплив розувастатину на супутні лікарські засоби

Антагоністи вітаміну К

Як і при застосуванні інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, на початку застосування лікарського засобу або при підвищенні його дози у пацієнтів, які одночасно приймають антагоністи вітаміну К (наприклад, варфарин або інший кумариновий антикоагулянт), можливо підвищення Міжнародного нормалізованого співвідношення (МНС). Припинення прийому лікарського засобу або зменшення його дози може привести до зниження МНС. У таких випадках рекомендується належний моніторинг МНС.

Оральні контрацептиви / гормонозаместительная терапія (ГЗТ)

Одночасне застосування лікарського засобу і пероральних контрацептивів призводило до підвищення AUC етинілестрадіолу та норгестрела на 26% і 34% відповідно. Таке підвищення плазмових рівнів крові слід враховувати при підборі дози пероральних контрацептивів. Даних про фармакокінетику лікарських засобів у пацієнтів, які одночасно приймають розувастатин і ГЗТ, немає, тому не можна виключати подібного ефекту. Однак комбінація широко застосовувалася жінкам в рамках клінічних досліджень і переносилася добре.

дигоксин

За даними досліджень по взаємодії, не очікується клінічно значущої взаємодії.

Лопінавір / Ритонавір

У фармакологічному дослідженні супутнє застосування розувастатину та комбінованого препарату, що містить два інгібітори протеази (лопінавір 400 мг / ритонавір 100 мг), у здорових добровольців асоціювалися з приблизно дворазовим та п'ятиразовим збільшенням показників AUC (0-24) і Сmах для розувастатину відповідно. Взаємодія між розувастатином і іншими інгібіторами протеази не вивчалось.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.

Зверніть увагу!

Опис препарату Превентор на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Превентор: інструкції

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг; по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 3 або по 9 контурних чарункових упаковок в пачці

Склад: 1 таблетка містить розувастатину 10 мг у вигляді розувастатину кальцію 10,40 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг; по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 3 або по 9 контурних чарункових упаковок в пачці

Склад: 1 таблетка містить розувастатину 20 мг у вигляді розувастатину кальцію 20,80 мг

Производитель: Україна

Динамика цен на "Превентор табл. в/о 20мг №30"

Превентор ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Превентор
Кількість препаратів у каталозі 4
Середня ціна препарату 388.20 грн.
Найдешевший препарат 173.70 грн.
Найдорожчий препарат 683.10 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження