Банер доставка УП - липень

Німід

Товарів: 5
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 16.07.2024

Усе про ліки: Німід таблетки, гранули й гель

Німід належить до групи нестероїдних протизапальних засобів. Ліки мають аналгетичні й жарознижувальні властивості. Механізм дії препарату ґрунтується на його здатності до виборчого інгібування ЦОГ-2 та пригнічення синтезу простагландинів. Водночас ліки чинять мінімальний вплив на вироблення шлункових цитопротекторів.

Склад і лікарські форми

Активний компонент лікарського засобу— німесулід— речовина, яку відносять до НПЗЗ групи сульфаніламідів.

В українських аптеках представлено декілька зручних форм випуску:

 • таблетки;
 • гранули для приготування оральної суспензії;
 • гель.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Німід - нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ) групи метансульфонанілідів, який виявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Лікувальна дія препарату Німід обумовлена тим, що він взаємодіє з каскадом арахідонової кислоти та знижує біосинтез простагландинів шляхом інгібування циклооксигенази. При зовнішньому застосуванні викликає зменшення або зникнення болю в області нанесення, у тому числі болі в суглобах, зменшує ранкову скутість та набряклість суглобів.

Фармакокінетика. В організмі людини німесулід добре всмоктується при пероральному прийомі, досягаючи максимальної концентрації у плазмі через 2-3 години. До 97,5% німесулід зв'язується з білками плазми. Німесулід активно метаболізується у печінці за участю CYP2C9, ферменту цитохрому Р450. Основним метаболітом є парагідроксипохідне, яке також має фармакологічну активність. Період напіввиведення – від 3,2 до 6 годин. Німесулід виводиться з організму із сечею – близько 50% від прийнятої дози. Близько 29% прийнятої дози виводиться з калом у метаболізованому вигляді. Тільки 1-3% виводиться з організму у незміненому вигляді. Фармакокінетичний профіль в осіб похилого віку не змінюється. При зовнішньому нанесенні препарату Німід спостерігається поступова трансдермальна абсорбція німесуліду у підшкірні тканини та синовіальну рідину суглоба. У системний кровотік препарат мало проникає, чим пояснюється відсутність значних системних ефектів.

Коли застосовують

Показання до застосування для таблеток і гранул:

 • купіювання больового синдрому під час захворювань опорно-рухового та скелетно-м'язового апарату (остеоартроз, остеохондроз, тендиніт, бурсит, артрит);
 • знеболювання після травм і в разі післяопераційних болів;
 • симптоматичне лікування жіночих хвороб, захворювань ЛОР-органів, сечовивідних шляхів;
 • зубний біль;
 • висока температура на тлі інфекційних захворювань.

Гель застосовують зовнішньо під час травм і захворювання суглобів та сполучних тканин. Показання до застосування— ревматика, подагра, міалгія, люмбаго, ішіас, невралгія, забої м'яких тканин. Засіб показаний для лікування гострих запальних процесів та ефективний проти скутості рухів.

Протипоказання й побічні ефекти

Ліки не застосовують для пацієнтів із гіперчутливістю до активної речовини й допоміжних компонентів.

Інші протипоказання:

 • алергічні реакції на препарати з групи НПЗП та ацетилсаліцилову кислоту;
 • гостра й підгостра виразка шлунку та дванадцятипалої кишки;
 • крововилив у мозок;
 • серцево-судинні патології в тяжкій формі;
 • тяжкі форми ниркової й печінкової недостатності;
 • алкоголізм і наркозалежність;
 • вірусні інфекції;
 • підозра на потребу в хірургічному втручанні;
 • вік до 12 років.

Німід від болю в спині у формі гелю не застосовують, якщо на ділянці шкіри є дерматити або рани. Гель також протипоказаний особам, у яких в анамнезі бронхіальна астма, спровокована прийманням препаратів, що містять АСК.

На тлі приймання ліків можуть проявлятися побічні дії:

 • алергічні реакції на шкірі (висип, лущення, свербіж);
 • набряклість;
 • анемія;
 • запаморочення;
 • тимчасове зниження гостроти зору;
 • підвищення артеріального тиску;
 • бронхоспазм;
 • нудота, блювання;
 • шлунково-кишкові кровотечі;
 • розлад ШКТ;
 • холестаз;
 • утруднене сечовипускання;
 • почуття тривоги.

Терапія варіюється залежно від ступеня вираженості реакції. У тяжких випадках використання нестероїдного препарату припиняють. Приймання Німід під час циститу вимагає спостереження уролога.

Застосування під час вагітності й годування груддю

У 1-му та 2-му триместрах вагітності препарат п'ють і втирають у виняткових випадках: якщо користь для здоров'я майбутньої матері перевищує ризик для внутрішньоутробного розвитку плоду. У 3-му триместрі вагітності й під час грудного вигодовування застосування Німіду категорично протипоказано. Застосування препарату не безпечно і може спричинити підвищену набряклість, спровокувати маточну кровотечу й зумовити слабкість пологової діяльності.

Ліки не використовують на стадії планування вагітності, оскільки вони впливають на жіночу фертильність.

Чи можна приймати пацієнтам із нирковою й печінковою недостатністю

Можливе застосування засобу для хворих з порушеннями функій нирок та печінки (із нирковою та печінковою недостатністю) в негострій фазі. НПЗЗ терапію здійснюють під наглядом лікаря. У разі погіршення стану лікування переривають без відновлення.

Як приймати

Дорослі можуть приймати таблетки Німід 2 рази на день. Рекомендована доза— 100 мг. Максимально допустима добова доза не має перевищувати 400 мг.

Дітям старше 12 років призначають лікування, зважаючи на масу тіла: 1,5 мг/кг за одне приймання. Діти, вага яких перевищує 40 кг, можуть приймати таблетки 100 мг 2 рази на день. Максимально допустима добова доза— 200 мг.

Німід в таблетках приймають після їжі й обов'язково запивають великою кількістю води.

Дорослі й діти приймають саше Німід 2 рази на день після їжі. Порошок для оральної суспензії готують перед використанням.

Тривалість лікування визначають профільні фахівці. Німід від головного болю приймають не більше 1–2 діб.

Застосовувати гель Німід зовнішньо дорослим. Ділянки з вираженим больовим синдромом обробляють гелем не більше 4 разів на добу. Мазь наносять тонким шаром, не втираючи. Після нанесення гелю треба добре вимити руки. Купити Німід можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1.

Особливі вказівки

У зв'язку з високим ризиком виникнення побічних ефектів, особливо для хворих у літньому віці, фахівці рекомендують приймати найменшу дозу для контролю симптомів за мінімальний період.

Препарат несумісний з алкоголем. Це треба брати до уваги тим, хто приймає Німід під час застуди й одночасно вдається до народних засобів.

Взаємодія з іншими препаратами

Знеболювальний засіб не приймають одночасно з медичними препаратами, що мають гепатотоксичні властивості. Комбінація ліків може спричинити гостру печінкову недостатність.

Поєднання з антитромбоцитарними препаратами може спровокувати розвиток виразкової хвороби.

На тлі приймання знеболювального засобу можливе послаблення дії сечогінних та антигіпертензивних препаратів. Якщо є гостра потреба в одночасній терапії, потрібно моніторити функцію нирок.

Німесулід посилює токсичність Циклоспорину й Метотрексату.

Чи є аналоги

Існує низка препаратів-аналогів із тим же активним компонентом. Німід від зубного болю можна замінити на Німесил.

Також в українських аптеках можна купити Апоніл, Ремесулід, Німедар та інші знеболювальні й протизапальні засоби.

У разі потреби лікарські засоби з німесулідом можна замінювати на препарати групи НПЗП з іншим активним компонентом. Замість Німід від менструального болю можна прийняти Аспірин або Нурофен.

Популярні запитання про Німід

Як приймати Німід?

Ліки приймають тільки за призначенням, після того, як профільний фахівець зважить ризики для пацієнта. Таблетки й оральну суспензію приймають після їжі. Максимально допустима добова доза для дорослого — 400 мг.

Як розводити Німід порошок?

Вміст саше висипають у ємність і заливають 200–250 мл теплої води. Рідину готують безпосередньо перед вживанням.

Від чого допомагає Німід?

Препарат чинить знеболювальну та протизапальну дію. Ліки застосовують для симптоматичного лікування больового синдрому в травматології, хірургії, гінекології, стоматології та ЛОР-практиці.

Для чого використовують Німід гель?

Цю форму застосовують для лікування захворювань опорно-рухового апарату й запалень м'яких тканин, спричинених ударами, пошкодженнями зв'язок, розтягненнями. Засіб знеболює та сприяє загоєнню.

Чи можна приймати Німід від температури?

Можна, якщо підвищення температури тіла не пов'язано з лихоманкою або грипоподібними інфекціями. У цих випадках приймання НПЗП може ускладнити діагностику й перебіг хвороби. Жарознижувальний засіб не застосовують під час субфебрильних станів.

Зверніть увагу!

Опис препарату Німід на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Німід: інструкції

Форма випуску: гель для зовнішнього застосування, 10 мг/г, in bulk: по 30 г в ламінованій тубі; по 200 туб у картонній упаковці або in bulk: по 100 г в ламінованій тубі; по 100 туб у картонній упаковці

Склад: 1 г гелю містить німесуліду 10 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: гранули, 100 мг/2 г, по 2 г in bulk № 350 (1х350): по 2 г в саше, по 350 саше в картонній коробці

Склад: 1 саше (2 г гранул) містить німесуліду 100 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: гранули, 100 мг/2 г, по 2 г в саше, по 30 саше в картонній упаковці

Склад: 1 саше (2 г гранул) містить німесуліду 100 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: гель для зовнішнього застосування, 10 мг/г, по 30 г або 100 г в алюмінієвій або ламінованій тубі, по 1 тубі в картонній упаковці

Склад: 1 г гелю містить німесуліду 10 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: таблетки по 100 мг, по 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці; по 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці, по 10 упаковок у картонній коробці - для виробника КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ ЛТД, Індія; по 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці; по 10 таблеток у блістері, по 10 блістерів у картонній коробці - для виробника ТОВ "КУСУМ ФАРМ" Україна

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: таблетки, in bulk № 10х2000: по 10 таблеток у блістері; по 2000 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг, тизанідину гідрохлориду у перерахуванні на тизанідин 2 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: таблетки по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній упаковці; по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній упаковці; по 10 упаковок у картонній короці

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг, тизанідину гідрохлориду у перерахуванні на тизанідин 2 мг

Производитель: Індія

Форма випуску: таблетки, по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній упаковці; по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній упаковці; по 10 упаковок у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг, тизанідину гідрохлориду у перерахуванні на тизанідин 2 мг

Производитель: Індія

Динаміка цін на "Німід табл. 100мг №100"

Німід ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Німід
Кількість препаратів у каталозі 5
Середня ціна препарату 311.14 грн.
Найдешевший препарат 57.20 грн.
Найдорожчий препарат 819.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження