Банер в категорії Соларай - квітень

Долобене

Товарів: 3
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Тендиніт Тендовагініт Епікондиліт
З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 13.06.2024

Долобене

Долобене — комбінований зовнішній засіб із протизапальними, місцевими знеболювальними і протинабряковими властивостями. Поліпшує регенерацію тканин, діє як прямий антикоагулянт. Використовується при травмах і м’язово-суглобного болю запального походження.

Долобене: склад і форма випуску

Препарат Dolobene реалізується в аптеках у вигляді прозорого чи злегка мутного безбарвного або жовтуватого гелю. Випускається в тубах масою 20, 50 або 100 г. До складу входить три речовини: гепарин натрію, декспантенол і диметилсульфоксид. У 100 г ліків міститься, відповідно, дозою 50 000 МО, 2,5 г і 15 г цих речовин. Допоміжні речовини: кислота поліакрилова, трометамол, макроголу гліцерилгідроксистеарат, спирт ізопропіловий, олія розмаринова, олія сосни високогірної, олія цитронелова, вода очищена.

Механізм дії

Фармакологічні властивості препарату визначаються ефектами кожного окремого компонента.

Гепарин

Конкурентно інгібує гіалуронідазу, завдяки чому активність дегенерації сполучної тканини при запаленні знижується. Це знижує виразність місцевих запальних процесів і прискорює загоєння в їхніх вогнищах. Діє як антитромботична речовина, підсилюючи пригнічувальний вплив антитромбіну III на активацію протромбіну та тромбіну. Цей ефект дозозалежний. Проникнення гепарину через здорову шкіру здійснюється залежно від дозування та підтверджено для дозування від 300 МО/г.

Декспантенол

При нанесенні на шкірні покриви трансформується у вітамін В5 (пантотенову кислоту). Має всі властивості цього вітаміну: бере участь у метаболічних процесах, поліпшує грануляцію та епітелізацію в ушкоджених ділянках шкірних покривів, виявляючи в такий спосіб ранозагоювальний ефект.

Диметилсульфоксид (ДМСО)

Інактивує гідроксильні радикали, що синтезуються при запаленні й руйнують тканини, проявляючи в такий спосіб протизапальний ефект. Після одноразового нанесення 1,5 г гелю Долобене на поверхню шкіри площею 400 см² ДМСО всмоктується з періодом напіврозпаду 3-4 години.Інактивація цих речовин поліпшує місцевий метаболізм, що знижує набряклість у вогнищі запалення. Речовина знижує швидкість проведення імпульсу по периферичних нервах, що відповідають за больову чутливість. Цим обумовлюється його анальгетичний ефект. Крім того, диметилсульфоксид поліпшує проникнення інших компонентів препарату в тканини. Через 6 годин після аплікації концентрація в плазмі досягає плато (близько 120 нг/мл) і зберігається на цьому рівні до 12 годин після аплікації. 12-25 % ДМСО виводиться протягом перших 24 годин та 37-48 % протягом 7 днів із сечею у незміненому вигляді як ДМСО або у вигляді основного метаболіту - диметилсульфону (DMSO2). 3,5-6 % від кількості загальної дози ДМСО видихається легенями протягом 6-12 годин після аплікації у вигляді диметилсульфіду (ДМС).

Повним аналогом препарату є гель Фітобене, що має такі самі ефекти, як і Долобене гель. Переваги ліків порівняно з монокомпонентними аналогами полягають у його різнобічній дії.

Показання до застосування

Лікарський засіб застосовують при закритих травмах (включаючи спортивні), забиттях і розтягненнях м’язів, зв’язок і сухожиль та супутніх їм набряклості й болючості. Гель також використовують при гострій невралгії та суглобовій патології:

 • тендинітах і тендовагінітах (запаленні сухожиль та їхніх піхв);
 • бурситах (запаленнях суглобових сумок);
 • плечолопаткових періатритах;
 • епікондиліті плеча («лікті тенісиста»).

Мазь Долобене: режим дозування

Ліки Долобене використовують місцево й тільки на неушкодженій шкірі. При саднах гель наносять навколо ран, уникаючи потрапляння в рану. Застосовують 2–4 рази на добу.

На потрібну ділянку шкірних покривів наносять тонку смужку засобу (наприклад, для застосування в ділянці колінного суглоба достатньо 3–4 см гелю), рівномірно розподіляють його по поверхні шкіри та злегка втирають легкими, м’якими масажними рухами.

При нанесенні ліків Долобене при розтягуванні зв'язок гомілкостопу під пов’язку після його застосування потрібно дочекатися всмоктування гелю у шкіру й випаровування спирту, що входить до складу препарату (це може зайняти кілька хвилин). Для накладення пов’язок дозволяється використовувати тільки повітропроникні перев’язні матеріали. 

Препарат Долобене можна використовувати при іонофорезі як провідне середовище, а при фонофорезі — як контактне. При іонофорезі гель наносять під катод. Фонофорез (ультразвукове лікування) при використанні крем Долобене працює ефективніше через посилення ліками терапевтичних властивостей ультразвукових хвиль.

Тривалість застосування ліків Долобене при вивиху та інших залежить від клінічної картини основного захворювання і визначається в індивідуальному порядку. Гель призначають дорослим і дітям у віці від 5 років.

Інструкція не повідомляє про ефективність та безпеку застосування препарату долобені при артриті, долобені при варикозі, а також долобені після перелому.

Придбати мазь Долобене при ударах можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1. Актуальна вартість Долобене при невралгії вказано у каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Протипоказання

Використання препарату заборонене в таких випадках:

 • важкі порушення роботи нирок і/або печінки;
 • бронхіальна астма;
 • важка серцево-судинна патологія, особливо та, що супроводжується нестабільною гемодинамікою;
 • порушення цілісності шкірних покривів у місці застосування (відкриті рани), у тому числі трофічні виразки, що кровоточать, та інфіковані рани;
 • схильність до кровотеч і порушення згортання крові (геморагічна пурпура й діатез, гемофілія, тромбоцитопенія);
 • катаракта, глаукома;
 • коматозні стани;
 • вагітність і період грудного вигодовування, оскільки досвіду застосування диметилсульфоксиду у пацієнтів у ці періоди досі недостатньо;
 • вік до 5 років;
 • одночасне застосування із препаратом суліндак;
 • одночасне застосування з іншими зовнішніми препаратами;
 • індивідуальна гіперчутливість до кожного з компонентів препарату.

Не існує достовірних даних, що свідчать про безпеку застосування гелю Долобене від синців у вагітних жінок. Повідомлялося про потенційну тератогенну дію диметилсульфоксида. Ця речовина також проникає у грудне молоко, тому в разі потреби застосування ліків Долобене при болю в спині чи долобене при болю в шиї годування грудьми слід припинити.

Передозування

При застосуванні Долобене випадків передозування не спостерігалося. Повідомлялося про посилення проявів гематоми та підвищення ризику виникнення кровотечі при зовнішньому застосуванні гепарину у дозі більш ніж 180 000 МО. Кишкова абсорбція гепарину є незначною, тому ознаки передозування при його випадковому проковтуванні є малоімовірними.

Побічні ефекти

Використання препарату може супроводжуватися такими небажаними реакціями:

 • подразнення шкіри, контактний або алергічний дерматит, висип та інші шкірні алергії (у тому числі негайного типу, наприклад кропив’янка і набряк Квінке);
 • фотосенсибілізація, почервоніння, свербіж, відчуття печіння, припухлість або точкові крововиливи в місці нанесення, рідко — поява пухирів;
 • запаморочення, порушення сну, астенія, озноб;
 • нудота, блювота, діарея (причинно-наслідковий зв'язок не визначено), зміна смакових відчуттів, що швидко минає;
 • бронхоспазм.

При використанні ліків на великих ділянках шкірних покривів можуть з’являтися ознаки порушення роботи дихальної чи серцево-судинної систем. Рідко може з’являтися запах часнику з рота. Це обумовлене дією диметилсульфоксиду.

Особливості застосування та взаємодії

Гель Долобене (купити Долобене при гематомах можна без рецепту) не рекомендується використовувати одночасно з іншими зовнішніми препаратами, оскільки він може підсилювати їхнє всмоктування у зв'язку зі здатністю диметилсульфоксиду посилювати як специфічну активність, так і токсичність деяких лікарських засобів. 

Одночасне використання з лікарським засобом суліндак може призвести до розвитку периферичних нейропатій. 

При застосуванні на тлі лікування пероральними антикоагулянтами можливе подовження протромбінового часу. Не рекомендується одночасне застосування з алкоголем: препарат підсилює ефекти етанолу, а спиртне сповільнює виведення Долобене. Ліки також підсилюють ефекти інсуліну, бутадіону й аспірину, стрептоміцинових антибактеріальних засобів, препаратів наперстянки, нітрогліцерину й хінідину, а також сенсибілізують організм щодо засобів для наркозу.

Перед використанням Долобене виробник рекомендує очистити шкіру від органічних забруднень, а також косметичних та інших зовнішніх засобів. Не слід наносити жодні інші ліки на ділянку, на якій буде використовуватися Долобене, за дві години до й через дві години після його застосування.

У препараті міститься ізопропіловий спирт, тому на ділянки з порушенням цілісності шкірних покривів нанесення гелю заборонене. Не слід також наносити ліки на шкіру з дерматитами чи дерматозами, опіками, післяопераційними рубцями й радіаційними ураженнями.

Під час використання Долобене слід стежити за тим, щоб він не потрапив в очі та на слизові оболонки органів дихання і травлення, а також геніталій.

Препарат може викликати фотосенсибілізацію. На час застосування ліків Долобене після перелому слід уникати засмаги й відвідування соляріїв. Ціна мазі Долобене вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат Долобене для суглобів не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Поширені запитання про Долобене

Для чого застосовують Долобене гель?

Ліки використовують для зменшення набряклості й больового синдрому при запальних і травматичних ураженнях кістково-м’язових структур.

Чим можна замінити Долобене?

Повним аналогом препарату є гель Фітобене. Його можна використовувати замість Долобене.

Скільки коштує Долобене?

Актуальна ціна Долобене можна дізнатися на сайті МІС Аптека 9-1-1.

Як наносити гель Долобене?

Перед застосуванням препарату шкіру очищають від забруднень і косметичних засобів. Долобене наносять тільки на неушкоджену шкіру тонким шаром, рівномірно розподіляють і втирають легкими масажними рухами.

Зверніть увагу!

Опис препарату Долобене на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Долобене: інструкція

Форма випуску: гель; по 20 г або 50 г, або 100 г в тубі; по 1 тубі в коробці

Склад: 100 г гелю містить гепарину натрію 50000 МО, диметилсульфоксиду 15 г, декспантенолу 2,5 г

Производитель: Німеччина

Динаміка цін на "Долобене гель туба 50г"

Долобене ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Долобене
Кількість препаратів у каталозі 3
Середня ціна препарату 313.63 грн.
Найдешевший препарат 193.10 грн.
Найдорожчий препарат 454.40 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження