Банер в категорію Мега набір -квітень

Кветирон

Товарів: 8
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.04.2024

Склад і форма випуску

КВЕТІРОН 25

 • табл. п / полон. оболонкою 25 мг, № 30
 • Кветіапін 25 мг

КВЕТІРОН 100

 • табл. п / полон. оболонкою 100 мг, № 30, № 60
 • Кветіапін 100 мг

КВЕТІРОН 200

 • табл. п / полон. оболонкою 200 мг, № 30, № 60
 • Кветіапін 200 мг

Фармакологічна дія

Фармакодинаміка. Кветірон - атиповий антипсихотичний препарат, що взаємодіє з різними типами нейротрансмітерних рецепторів. Кветірон має більш високу спорідненість з рецепторами серотоніну (5-НТ 2), ніж до рецепторів допаміну D1 і D2 в головному мозку, високу спорідненість з гістаміновими та α1-адренорецепторів, але меншу спорідненість до α2-адренорецепторів. Вплив кветіапіну (діюча речовина) на рецептори 5-НТ 2 і D2 триває до 12 год, що підтверджується даними позитронно-емісійної томографії. Препарат не має спорідненості з М-холінорецепторів і бензодіазепіновими рецепторами. Кветірон проявляє антипсихотичну активність.

При вивченні екстрапірамідних симптомів в експерименті встановлено, що кветіапін є причиною лише слабкою каталепсії при введенні дози, ефективно блокує допаміновиє D2-рецептори. Кветіапін обумовлює селективне зниження активності мезолімбічних А10 допамінергічних нейронів порівняно з А9 нігростріатальнимі моторними нейронами. Частота розвитку екстрапірамідних симптомів при застосуванні кветіапіну в дозі 75-750 мг/добу не відрізняється від такої при застосуванні плацебо або антихолінергічних препаратів.

Кветіапін не обумовлюють підвищення рівня пролактину в сироватці крові.

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо кветіапін добре всмоктується і активно метаболізується. Прийом їжі не робить істотного впливу на біодоступність препарату. Основні метаболіти не мають вираженої фармакологічної активності. Період напіввиведення становить близько 7 год. Близько 83% кветіапіну зв'язується з білками плазми крові. Препарат зберігає ефективність при прийомі 2 рази на добу.

Фармакокінетика кветіапіну лінійна, відмінностей фармакокінетики препарату у чоловіків і жінок немає. Середній кліренс кветіапіну у пацієнтів літнього віку на 30-50% менше, ніж у пацієнтів у віці 18-65 років. Кліренс кветіапіну знижений на 25% у пацієнтів з важкими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну ≤30 мл/хв) і у хворих з ураженням печінки (компенсований алкогольний цироз). ≤5% кветіапіну не метаболізується і виводиться в незміненому вигляді. Близько 73% кветіапіну екскретується з сечею і 21% з калом. Ключовим ферментом метаболізму кветіапіну є CYP 3A4. Кветіапін і деякі його метаболіти чинять слабку інгібуючу дію на ферменти цитохрому Р450 - 1А2, 2С9, 2С19, 2D6 і 3А4, але тільки в концентрації, яка в 10-50 разів перевищує досягається при застосуванні звичайних доз (300-450 мг/добу) . In vitro не встановлена здатність кветиапина значно пригнічувати активність цитохрому Р450 і впливати на метаболізм інших лікарських засобів.

Показання

гострі та хронічні психози різної етіології, психози при шизофренії; для лечения тяжелых депрессивных эпизодов при биполярном расстройстве; маніакальні епізоди, пов'язані з біполярними розладами.

Застосування

таблетки Кветірон дорослі приймають всередину 2 рази на добу під час або між прийомами їжі. Дозу препарату і тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта залежно від показань та ступеня тяжкості захворювання.

дорослі

Курсове лікування гострих і хронічних психозів, в тому числі шизофренічних. У перші 4 дні терапії добова доза становить: 1-й день - 50 мг, 2-й - 100 мг, 3-й - 200 мг, 4-й - 300 мг. Починаючи з 4-х діб дозу підвищують до досягнення необхідного клінічного ефекту (в межах 300-450 мг/добу). Залежно від клінічної ефективності та переносимості препарату добова доза Кветірона може становити 150-750 мг.

Максимальна добова доза Кветірона для лікування шизофренії - 750 мг.

Курсове лікування маніакальних епізодів, асоційованих з біполярними розладами. Добова доза в перші 4 доби лікування становить: 1-й день - 100 мг, 2-й - 200 мг, 3-й - 300 мг, 4-й - 400 мг. Надалі дозу підвищують (але не більше ніж на 200 мг щодня) до 800 мг/добу, починаючи з 6-го дня лікування. Залежно від клінічної ефективності та переносимості препарату доза може становити 200-800 мг/добу.

Максимальна добова доза Кветірона для лікування маніакальних епізодів - 800 мг.

Людям похилого віку Кветірон призначають з обережністю, особливо на початку курсу лікування. Для пацієнтів цієї вікової групи початкова доза не повинна перевищувати 25 мг/добу. Дозу потрібно підвищувати на 25-50 мг щодня до досягнення ефективної, яка не повинна перевищувати дозу для молодих пацієнтів.

Купити Кветирон можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого компонента препарату.

Побічні дії

при прийомі Кветірона найчастіше можуть відзначати сонливість, запаморочення, сухість у роті, астенія легкого ступеня, запор, тахікардія, ортостатична гіпотензія та диспепсія.

Як і при застосуванні інших антипсихотичних препаратів, під час лікування Кветіроном відзначають запаморочення, злоякісний нейролептичний синдром, лейкопенія, периферичні набряки.

Частота виникнення побічних реакцій, пов'язаних з лікуванням Кветіроном, представлена в таблиці:

частота Органи та системи ОРГАНІВ Реакції
Дуже часто (≥ 10%) нервова система Запаморочення , сонлівість
Часто (≥ 1%, <10%) Кровотворних та лімфатічна системи Лейкопенія
Серцево-судинна система Тахікардія
ТРАВНа система Сухість у роті, запор, диспепсія
Загальні Порушення Астенія легкого ступенів,
періферічні набрякі, збільшення масі тела, шкірний васкуліт
лабораторні показатели Підвищення рівнів
сіроватковіх трансаміназ
(АЛТ, АСТ). Рівень глюкози в крові натще > 126 мг/дл (> 7, ммоль/л) або рівень глюкози в крові не натще > 200 мг/дл (> 11,1 ммоль/л) як мінімум в одному випадку.
нервова система Втрата свідомості
система дихання Рініт
судинні розладі Ортостатічна гіпотензія
Нечасто (≥ 0,1, <1%) Кровотворних та лімфатічна системи Еозінофілія
Імунна система Гіпер чутлівість
лабораторні показатели Підвищення уровня гама-
глутамілтрансфер ази (гама-ГТ)
  Підвищення уровня
три гліцерідів
  Підвищення уровня Загальна холестерину
нервова система судом
Загальні Порушення Злоякісній нейролептічній
синдром
репродуктивна система Пріапізм
Дуже Рідко (<0,01%) Кровотворних та лімфатічна системи Нейтропенія

Примітки:

 • Сонливість може спостерігатися в перші 2 тижні лікування, яка, як правило, зникає при тривалому застосуванні Кветірона;
 • З час проведення контрольованих клінічних досліджень кветіапіну не виявляється ніяких випадків тяжкої нейтропенії або агранулоцитозу. Ймовірні чинники ризику розвитку лейкопенії і / або нейтропенії включають зниження кількості нейтрофілів до початку лікування і лейкопенію і / або нейропенія, обумовлені застосуванням лікарських препаратів в анамнезі;
 • Виникають, як правило, на початку лікування;
 • Безсимптомне підвищення рівня сироваткових трансаміназ (АЛТ, АСТ) або ГГТ можуть відзначати у окремих пацієнтів;
 • Як і під час лікування іншими антипсихотичними препаратами, які мають α-адренергічну активність (блокують α-адренорецептори), Кветірон може викликати ортостатичну гіпотензію, яка проявляється запамороченням, тахікардією, а у деяких пацієнтів - втратою свідомості, особливо на початку лікування.

В період лікування Кветіроном відзначають незначне дозозалежне зниження рівня гормонів щитоподібної залози, зокрема загального та вільного Т4. Максимальне зниження загального та вільного Т4 зареєстровано на 2-4-му тижні терапії, без подальшого зниження рівня гормонів при тривалому лікуванні. У переважній більшості випадків рівень загального і вільного Т4 повертався до рівня після припинення терапії Кветіроном, незалежно від тривалості лікування.

При лікуванні Кветіроном дуже рідко можуть виявляти гипергликемию і загострення діабету.

Подібно до дії інших антипсихотичних препаратів, можливе збільшення маси тіла, в основному в перші тижні лікування.

Кветірон може викликати подовження інтервалу Q-T на ЕКГ, але в клінічних дослідженнях не виявлено взаємозв'язок між тривалістю курсу лікування Кветіроном і подовженням інтервалу Q-T.

Особливі вказівки

Суїцид/суїцидальні думки або клінічне погіршення

Депресія, асоційована з підвищеним ризиком виникнення суїцидальних думок, самоушкоджень і суїциду (подій, пов’язаних із суїцидом). Такий ризик зберігається до встановлення вираженої ремісії. Оскільки покращення може не спостерігатися протягом перших тижнів лікування або довше, за станом пацієнтів слід ретельно спостерігати до часу появи такого покращення. Згідно із загальним клінічним досвідом, ризик суїциду може зростати на ранніх етапах покращення. Крім того, необхідно враховувати потенційний ризик виникнення подій, пов’язаних із суїцидом, після різкого припинення лікування кветіапіном з причини відомих факторів ризику при захворюванні, стосовно якого проводиться лікування.

Серцево-судинні захворювання

З особливою обережністю призначають препарат пацієнтам з кардіоваскулярними та цереброваскулярні захворювання та іншими станами, що викликають артеріальну гіпотензію.

Судомні напади

Як і при лікуванні іншими антипсихотичними препаратами, рекомендується бути обережними при лікуванні пацієнтів з наявністю судомних нападів в анамнезі.

Пізня дискінезія

Тривале застосування Кветірона, як і інших антипсихотичних засобів, може викликати пізню дискінезію. При появі симптомів пізньої дискінезії необхідно знизити дозу або припинити подальше лікування Кветіроном.

Злоякісний нейролептичний синдром

Злоякісний нейролептичний синдром може бути пов'язаний з проведенням антипсихотичного лікування, включаючи лікування Кветіроном. Клінічні прояви синдрому включають гіпертермію, зміна психічного статусу, м'язову ригідність, лабільність вегетативної нервової системи, підвищення рівня КФК. У таких випадках лікування Кветіроном має бути припинено та проведено симптоматичне лікування.

Раптове припинення прийому препарату

При раптовій відміні високих доз препарату може спостерігатися синдром відміни - виникнення нудоти, блювоти, безсоння. Відомі випадки загострення психотичних симптомів та появи мимовільних рухів (акатизии, дистонії, дискінезії). З огляду на небезпеку розвитку зазначених реакцій, відміняти препарат потрібно поступово.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю галактози застосовувати Кветірон не рекомендується.

Період вагітності та годування груддю. Безпека і ефективність препарату в період вагітності не досліджені, тому Кветірон потрібно призначати лише в тих випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плоду.

Ступінь екскреції Кветірона в грудне молоко не визначена, тому необхідно припинити годування груддю під час лікування препаратом.

Діти. Безпека і ефективність Кветірона у дітей не визначені, тому препарат не застосовують в педіатричній практиці.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Кветірон може викликати сонливість і запаморочення, тому в період лікування пацієнтам не рекомендується працювати з небезпечними механізмами, а також керувати транспортними засобами.

Взаємодія

Кветірон слід застосовувати з обережністю в комбінації з препаратами, що діють на центральну нервову систему. У зв'язку з цим під час лікування категорично заборонено вживання алкоголю.

Фармакокінетика літію при одночасному призначенні кветіапіну не змінюється.

Фармакокінетика вальпроату натрію та кветіапіну при одночасному застосуванні не змінюється.

Фармакокінетика кветіапіну істотно не змінюється при одночасному призначенні з рисперидоном або галоперидолом. Одночасний прийом кветіапіну і тиоридазина призводить до підвищення кліренсу кветіапіну.

Одночасне призначення кветіапіну та карбамазепіну (індуктора ферментів печінки) призводить до підвищення кліренсу кветіапіну. При одночасному призначенні кветіапіну і фенітоїну (або інших індукторів печінкових ферментів, таких як карбамазепін, барбітурати, рифампіцин) можливе значне зменшення системного впливу кветиапина, тому може виникнути необхідність у підвищенні дози кветіапіну для збереження контролю психотичної симптоматики. Доза кветіапіну може бути знижена при відміні фенітоїну, карбамазепіну або інших індукторів печінкових ферментів або заміні препаратом, який не робить індукує впливу на ферменти печінки (наприклад вальпроат натрію).

CYP 3А4 є ключовим ферментом, який бере участь в цитохром Р450-опосередкованому метаболізмі кветіапіну. Фармакокінетика кветіапіну істотно не змінюється при одночасному застосуванні з циметидином, який є інгібітором Р450.

Одночасне призначення кветіапіну та антидепресанту іміпраміну (інгібітор CYP 2D6) або флуоксетину (інгібітор CYP 3A4 і CYP 2D6) не викликає значущих змін фармакокінетики. Одночасне призначення кетоконазолу призводить до збільшення середніх значень максимальної концентрації і AUC кветіапіну на 235 і 522% відповідно і зниження кліренсу на 84%. Середній період напіввиведення кветіапіну збільшується з 2,6 до 6,8 год, проте середнє значення періоду досягнення максимальної концентрації залишається без змін.

Рекомендується бути обережними при одночасному застосуванні кветіапіну і потенційних інгібіторів CYP 3A4 (азолові протигрибкові препарати та макролідні антибіотики), при цьому потрібно розглянути можливість зниження доз кветіапіну.

Передозування

Описані випадки прийому препаратів кветіапіну в дозі 20 г без фатальних наслідків і з повною клінічної реабілітацією. Однак існують також повідомлення про поодинокі випадки передозування, які призводили до коми або смерті.

Симптоми: сонливість, седація, тахікардія та артеріальна гіпотензія як наслідок підсилення відомих фармакологічних ефектів препарату.

Лікування: специфічного антидоту немає. У випадках вираженої інтоксикації необхідно проводити інтенсивну симптоматичну медикаментозну терапію, а також відновлювати та контролювати прохідність дихальних шляхів, адекватну вентиляцію та оксигенацію, діяльність серцево-судинної системи.

Ретельний медичний контроль стану пацієнта повинен тривати до його повного одужання.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.

Зверніть увагу!

Опис препарату Кветирон на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Кветирон: інструкції

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 100 мг, по 10 таблеток у блістері, по 1 або 3, або 6 блістерів в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить кветіапіну фумарату у перерахуванні на 100 % суху речовину кветіапін 100 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 200 мг, по 10 таблеток у блістері, по 1 або 3, або 6 блістерів в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить кветіапіну фумарату у перерахуванні на 100 % суху речовину кветіапін 200 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 25 мг по 30 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить кветіапіну фумарату у перерахуванні на 100 % суху речовину кветіапін 25 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки пролонгованої дії, по 50 мг, по 10 таблеток у блістері; по 3 або по 6 блістерів в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить 57,56 мг кветіапіну фумарату, що еквівалентно 50 мг кветіапіну

Производитель: Греція

Форма випуску: таблетки пролонгованої дії, по 150 мг, по 10 таблеток у блістері; по 3 або по 6 блістерів в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить 172,68 мг кветіапіну фумарату, що еквівалентно 150 мг кветіапіну

Производитель: Греція

Форма випуску: таблетки пролонгованої дії, по 300 мг, по 10 таблеток у блістері; по 3 або по 6 блістерів в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить 345,36 мг кветіапіну фумарату, що еквівалентно 300 мг кветіапіну

Производитель: Греція

Динаміка цін на "Кветирон 25 табл. в/о 25мг №30"

Кветирон ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Кветирон
Кількість препаратів у каталозі 8
Середня ціна препарату 720.21 грн.
Найдешевший препарат 266.30 грн.
Найдорожчий препарат 1290.60 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження