Гідазепам

Товарів: 4
Сортування:  
Вид:  

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 23.02.2024

Гідазепам IC

Гідазепам IC — психолептичний засіб, денний транквілізатор. Виробник — ТДВ «ІНТЕРХІМ» (Україна).

Лікарська форма та склад

Препарат випускається у формі таблеток, що містять по 20 або 50 мг діючої речовини — гідазепаму. Їх фасують у блістери по 10 шт., у картонній пачці 1 блістер із таблетками по 50 мг або 2 блістери з таблетками по 20 мг. На таблетки Гідазепам ціна залежить від дозування.

Як допоміжні компоненти під час виробництва ліків використовуються повідон, картопляний крохмаль, лактози моногідрат, кальцію стеарат.

Купити Гідазепам в таблетках в аптеці можна тільки за рецептом лікаря. В мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 представлений різноманітний асортимент медикаментів, вітамінів, товарів для краси та здоров’я. Замовити товари можна з доставкою в будь-яку зручну філію, розташовану поруч із домом.

Фармакологічна дія

Діюча речовина препарату — представник групи бензодіазепінів, що має анксіолітичну активність і антидепресантну дію. Препарат має більш високу афінність до мітохондріальних бензодіазепінових рецепторів ЦНС порівняно з центральними бензодіазепіновими рецепторами. Характеризується низькою токсичністю і мінімальною кількістю побічних ефектів, які мають переважно легкий і помірний характер порівняно з іншими похідними бензодіазепіну. Гідазепам відноситься до групи похідних бензодіазепіну. Має оригінальний спектр фармакологічної активності, поєднуючи анксіолітичну та активуючу дії з антидепресантами компонентами при незначному прояві побічних ефектів та низької токсичності.

У хворих на алкоголізм у період терапевтичної ремісії вже в перші дні призначення препарату спостерігався м’який транквілізуючий та анксіолітичний ефекти, значною мірою знижувалось психомоторне збудження, тривога й роздратованість. Найбільший вплив препарат має на прояви абстинентного синдрому та в рамках ремісії у хворих на алкоголізм.

Має седативну й селективну протитривожну дію. Після сублінгвального прийому одноразових доз дія препарату проявляється через 5-15 хв, досягаючи максимуму протягом 1-4 годин, з наступним поступовим ослабленням.

Показання до застосування

Гідазепам призначають як денний транквілізатор у таких випадках:

 • невротичні та психопатичні астенії;
 • порушення сну;
 • емоційна лабільність;
 • підвищена дратівливість;
 • тривожність;
 • страхи, у тому числі перед інструментальними втручаннями й операціями.

Лікарський засіб застосовують у період усунення алкогольного абстинентного синдрому. У хворих на хронічний алкоголізм Гідазепам використовують у період ремісії як препарат підтримувальної терапії.

Ліки ефективні при мігренях і заїканні.

Протипоказання

Гідазепам не можна призначати пацієнтам, які мають гіперчутливість до будь-якого компонента, що входить до його складу. Виражена тяжка міастенія, значні порушення функцій печінки (цироз, хвороба Боткіна) та нирок.

Препарат заборонений при важких формах аутоімунного захворювання, що супроводжується зниженням м’язового тонусу, а також при важких функціональних порушеннях нирок і печінки.

Через наявність лактози в таблетках протипоказане лікування транквілізатором пацієнтам із синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції, непереносимістю галактози й лактазною недостатністю.

Ліки не застосовуються для лікування пацієнтів до 18 років, а також вагітних і жінок, які годують грудьми.

Особливості застосування

Гідазепам — таблетки, які слід приймати всередину, проковтуючи цілком.

Потрібну добову дозу визначає лікар залежно від показання і клінічної картини пацієнта. Лікування рекомендується починати з мінімальної дози — по 20–50 мг до 3 разів на добу.

Оптимальне підтримувальне дозування на добу становить 100 мг. У разі потреби дозу можна поступово підвищити до 200 мг, але слід ураховувати, що в цьому разі можлива поява сонливості в денний час і відчуття слабкості в м’язах.

Тривалість лікування визначає лікар з урахуванням стану хворого й реакції на Гідазепам.

При алкогольному абстинентному синдромі терапію починають із дози по 50 мг до 3 разів на добу, у разі потреби її поступово підвищують. Слід обмежити прийом гідазепаму особам з відкритокутовою глаукомою, хронічною нирковою та печінковою недостатністю, алкогольним ураженням печінки.

Тривалість курсу терапії становить від кількох днів до 1-4 місяців і визначається лікарем індивідуально залежно від стану хворого та перебігу захворювання.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

У період лікування слід утриматися від діяльності, яка потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Побічні ефекти

Гідазепам переноситься переважно добре. Небажані реакції виникають у разі прийому високих доз препарату чи при підвищеній чутливості до нього:

 • сонливість, млявість, неуважність, зниження працездатності, запаморочення;
 • нудота;
 • гіперемія, висипання на шкірі, свербіж;
 • м’язова слабкість;
 • зниження артеріального тиску.

Передозування

Можливе виникнення побічних ефектів, властивих іншим транквілізаторам бенздіазепінового ряду – сонливість, млявість, запаморочення, нудота, легка атаксія, алергічні реакції. У цих випадках слід зменшити дозу або відмінити прийом гідазепаму.

Лікування: терапія симптоматична.

Взаємодія

Засіб сумісний з іншими психотропними, снодійними та протисудомними препаратами. Гідазепам потенціює дію фенаміну, 5-окситриптофану, посилює ефект алкоголю, снодійних препаратів, нейролептиків, наркотичних аналгетиків.

Переваги Гідазепаму

Клінічна ефективність препарату вивчалася в дослідженнях за участю пацієнтів із тривожними розладами різного генезу — психопатією, різними видами неврозів, реактивною депресією, ендогенними психозами тощо. Гідазепам також застосовували при алкогольному абстинентному синдромі. У дослідженнях брали участь хворі у віці від 18 до 79 років, які перебували на стаціонарному чи амбулаторному лікуванні. Препарат призначали переважно у вигляді монотерапії, але також використовували в комбінації з іншими психотропними засобами.

Згідно з результатами клінічних досліджень, Гідазепам — безпечні ліки, ефективні при тривожних станах. Позитивна динаміка спостерігалася приблизно у 80% пацієнтів.

Гідазепам, що застосовується в помірних терапевтичних дозах, не виявляє снодійного ефекту, не підвищує втомлюваність. На відміну від інших бензодіазепінів, має виражену активуючу активність і незначну міорелаксуючу дію.

Завдяки гарній переносимості й відсутності вираженого синдрому відміни, у 1997 році Гідазепам був виключений із «Переліку наркотичних засобів та їхніх аналогів». З того часу препарат відпускається з аптек за звичайним лікарським рецептом без оформлення спеціальної ліцензії.

Поширені запитання про Гідазепам IC

Для чого п’ють Гідазепам?

Препарат призначають при порушеннях сну, підвищеній тривожності та дратівливості, емоційній лабільності, невротичній астенії, страхах, алкогольному абстинентному синдромі.

Як приймати Гідазепам, до або після їди?

Їжа не впливає на абсорбцію та ефективність медикаменту, тому час прийому таблеток великого значення не має. Але лікарі рекомендують приймати Гідазепам після їди, щоб знизити можливий негативний вплив на шлунково-кишковий тракт.

Скільки за часом можна приймати Гідазепам?

Тривалість лікування визначає лікар залежно від клінічної картини пацієнта. Курс може тривати до 4 місяців.

Чим замінити Гідазепам?

З такою самою діючою речовиною в Україні препарати не продаються. Схожу дію мають Алпразолам, Сибазон, Феназепам.

Зверніть увагу!

Опис препарату Гідазепам на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Гідазепам: інструкції

Форма випуску: таблетки по 0,02 г по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить гідазепаму 20 мг (0,02 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 0,05 г по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить гідазепаму 50 мг (0,05 г)

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки сублінгвальні по 0,02 г по 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці з картону

Склад: 1 сублінгвальна таблетка містить 20 мг (0,02 г) гідазепаму

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки сублінгвальні по 0,05 г по 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в пачці з картону

Склад: 1 сублінгвальна таблетка містить 50 мг (0,05 г) гідазепаму

Производитель: Україна

Динамика цен на "Гідазепам IC табл. 0,02г №20"

Гідазепам ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Гідазепам
Кількість препаратів у каталозі 4
Середня ціна препарату 210.70 грн.
Найдешевший препарат 186.80 грн.
Найдорожчий препарат 236.20 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження