Комаровский Витамин D3 - июнь 2024

Дип Риліф

Товарів: 3
Сортування:  
Вид:  

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Дип Риліф: застосування, режим дозування, протипоказання

Дип Риліф — препарат, що складається із двох основних компонентів: ібупрофену та ментолу, застосовується зовнішньо. Ібупрофен представляє групу нестероїдних протизапальних препаратів, знеболює, знімає запалення. Ібупрофен — похідне фенілаланіну, механізм дії заснований на пригніченні ферментів біосинтезу простагландинів. Фармакологічна дія ментолу відбувається рефлекторно, при подразненні ноцицепторів, забезпечуючи розширення судин.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Крем Дип Риліф – комбінований препарат для зовнішнього застосування, що містить ібупрофен з ментолом природного походження. Ібупрофен, похідна сполука фенілпропіонової кислоти, є представником групи нестероїдних протизапальних препаратів, має знеболювальну, протизапальну дію, зумовлену пригніченням простагландинсинтетази. Дія левоментолу, оптичного ізомеру ментолу, зумовлена рефлекторними реакціями, що пов’язані з подразненням чутливих нервових закінчень шкіри. Ментол стимулює ноцицептори шкіри. У результаті відбувається вивільнення пептидів, які мають судинорозширювальну дію. Препарат чинить відволікаючу, подразнювальну дію та полегшує біль.

Фармакокінетика. Ібупрофен при місцевому застосуванні добре та швидко всмоктується через шкіру. У системний кровотік потрапляє у дуже незначній кількості. Максимальна концентрація ібупрофену у плазмі крові досягається через 2 години після застосування препарату і становить 0,6 мкг/мл. Величина абсорбції ібупрофену при місцевому застосуванні становить приблизно 5 % від величини абсорбції при пероральному застосуванні. Левоментол, що всмоктується через шкіру, транспортується в печінку. В шкірі може виникати деякий метаболізм фази І, але більшість відбувається в печінці. Ментол гідроксилюється, а потім кон’югується з глюкуронідом перед циркуляцією в нирки для виведення з сечею.

Показання до застосування

  • захворювання, пов’язані з кістково-м’язовою системою (артрит ревматоїдний, остеохондроз, остеоартроз, анкілозуючий спондилоартрит);
  • захворювання м’яких тканин ревматичні (бурсит, пошкодження періартикулярних тканин, тендовагініт);
  • запальний процес у тканинах, зв'язках і суглобах після травм в тому числі і спортивних (забиття, розтягнень, надмірної напруги);
  • болі у спині, поперековому відділі хребта.

Особливі вказівки

До складу препарату входить пропіленгліколь, здатний спровокувати алергічну реакцію. Перед безпосереднім застосуванням лікарського засобу необхідно зробити пробу, що визначає наявність небезпечної реакції організму на компоненти засобу, нанісши невелику кількість препарату на невелику площу поверхні шкіри. Хворим на захворювання сечовивідної системи, виразкову хворобу шлунка, виразкову хворобу дванадцятипалої кишки необхідно звернутися до фахівця перед початком прийому препарату. Не можна наносити гель на слизові, поряд зі слизовими, на губи, ніздрі, ділянки біля очей, статевих органів та анального отвору, а також на пошкоджену, запалену або подразнену шкіру. При попаданні гелю на перелічені вище ділянки необхідно негайно змити препарат великою кількістю чистої води.

Відомо, що пероральний ібупрофен може збільшувати ниркову недостатність або загострити активну форму виразкової хвороби. Пацієнтам з порушенням функції нирок, астмою та активною формою виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі та пацієнтам, які проходять лікування пероральними нестероїдними протизапальними препаратами, перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з лікарем.

Застосування гель deep relief, як і інших ліків, що пригнічують синтез циклооксигенази/ простагландинів, може порушити фертильність, хоча така ймовірність для нестероїдних протизапальних препаратів, призначених для місцевого застосування, менша порівняно з пероральними препаратами. Для жінок, яким складно завагітніти або проходять дослідження на фертильність, може бути доцільним припинення застосування мазь deep relief.

У пацієнтів з бронхіальною астмою, сінною лихоманкою, хронічною хворобою легень та у пацієнтів з гіперчутливістю до аналгетиків та протиревматичних препаратів є більший ризик розвитку астматичних нападів, набряку слизової (набряк Квінке) або кропив'янки, ніж у інших пацієнтів. Системне всмоктування ібупрофену при місцевому застосуванні менше, ніж при пероральному застосуванні, тому ці ускладнення можуть виникати в поодиноких випадках. Застосування для цих пацієнтів слід проводити під контролем лікаря.

На місце нанесення гелю не можна накладати герметичну пов'язку. Необхідно припинити застосування у разі появи висипу або роздратування та звернутися до лікаря. Небажані реакції можна знизити, застосовуючи найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого періоду.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Безпечність застосування ібупрофену під час вагітності у людей описана недостатньо. У дослідженнях на тваринах із застосуванням перорального препарату тератогенних ефектів не виявлено. Ібупрофен та його метаболіти виділяються в грудне молоко, тому застосовувати цей препарат у період годування груддю не рекомендується. Препарат не рекомендується застосовувати у період І та ІІ триместрів вагітності або у період годування груддю. Ліки дип риліф протипоказаний у ІІІ триместрі, оскільки у випадку достатньої системної концентрації підвищується ризик затримки пологів, передчасного закриття артеріальної протоки, появи кровотечі у матері і новонародженої дитини і набряків у матері.

Режим дозування та нанесення

Мазь Дип Риліф використовується лише зовнішньо у ділянці ураження. Щоб відкрити тюбик із препаратом, необхідно проколоти шипом, що знаходиться у верхній зовнішній частині ковпачка. Наноситься мазь на больову ділянку з легкими втираннями до моменту, поки весь нанесений засіб не вбереться в поверхню шкіри. Використовується до 3 разів на добу з перервами мінімум 4 години. Термін використання препарат Дип Риліф без попереднього призначення фахівця — до 10 днів. Якщо за два тижні поліпшення стану не спостерігається/відсутнє, слід звернутися до лікаря.

Протипоказання та побічні ефекти

Лікарській засіб протипоказаний:

при підвищеній чутливості до ібупрофену, левоментолу, ацетилсаліцилової кислоти або до будь-якого компонента препарату чи інших нестероїдних протизапальних засобів (включаючи пероральне застосування); при астмі та при наявності в анамнезі нападів бронхіальної астми, кропив’янки, набряку Квінке або гострого риніту, зумовлених прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів; для застосування на пошкодженій або оголеній (без епітелію) шкірі; для застосування на відкриті рани, при запальних та інфекційних захворюваннях шкіри, таких як мокра екзема, а також для застосування на слизові оболонки; при дерматозах; при наявності місцевої інфекції; для одночасного застосування на одній і тій же ділянці з іншими препаратами для місцевого застосування; при виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту.

Можливі такі побічні реакції:

  • З боку шкіри і підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості, що можуть проявлятися у формі шкірних пурпури, набряку Квінке, бульозних дерматозів (включаючи епідермальний некроліз та мультиформну еритему); почервоніння шкіри, подразнення шкіри. Найчастіше спостерігаються такі порушення з боку шкіри: висипи, кропив’янка, свербіж, сухість шкіри, відчуття печіння, контактний дерматит.
  • З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: реакції гіперчутливості у вигляді приступів бронхіальної астми або погіршення її перебігу, задишки, диспное та бронхоспазму можуть виникати у пацієнтів, які мають напади бронхіальної астми чи алергічні захворювання в анамнезі.
  • З боку шлунково-кишкового тракту залежно від кількості нанесеного гелю, ділянки нанесення, цілісності шкіри, тривалості лікування, наявності оклюзійної пов’язки можливі, хоча і малоймовірні: біль у животі, диспепсія.
  • З боку нирок і сечовивідних шляхів: порушення функції нирок у пацієнтів із захворюванням нирок в анамнезі.
  • З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк та неспецифічні алергічні реакції.
  • Інші системні побічні реакції на нестероїдні протизапальні препарати залежать від кількості нанесеного гелю, площі нанесення, цілісності шкіри, тривалості лікування, використання герметичної пов’язки.

Передозування

Ймовірність передозування при застосуванні ібупрофену у формі гелю для зовнішнього застосування незначна. Однак при передозуванні можливі побічні ефекти, які спостерігаються при системному застосуванні ібупрофену (диспепсичні явища: нудота, печія, блювання, метеоризм; шкірні алергічні реакції; головний біль, сонливість, запаморочення; артеріальна гіпотензія). У разі появи симптомів передозування слід припинити застосування лікарського засобу та звернутися до лікаря. При перевищенні рекомендованої дози слід змити гель водою. Специфічний антидот невідомий. Показана корекція електролітного балансу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При застосуванні мазь для суставов дип риліф разом з ацетилсаліциловою кислотою або іншими препаратами групи нестероїдних протизапальних засобів збільшується ризик появи побічних ефектів. Нестероїдні протизапальні препарати можуть взаємодіяти з лікарськими засобами, призначеними для зниження артеріального тиску, можуть зменшувати діуретичний ефект фуросеміду і можуть підсилювати дію антикоагулянтів, хоча така імовірність для препаратів місцевої дії дуже низька.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25°C у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Поширені запитання про Дип Риліф

Що лікує Дип Риліф?

Знімає запалення та анальгезує пошкоджені ділянки при захворюваннях кістково-м’язової системи (остеоартроз, остеохондроз), ревматичних захворюваннях м’яких тканин, запаленні тканин і суглобів після травми, больових відчуттях у спині та попереку.

Навіщо застосовується гель Дип Риліф?

Застосовується для зменшення болю, запалення, зменшення стиснення суглобів уранці.

Що краще Дип Риліф або Долгіт?

Дип Риліф має більшу ефективність та безпеку, ніж Долгіт, а також менше побічних ефектів і протипоказань. До складу препаратів входять різні речовини, тому перед придбанням того чи іншого препарату зверніться до фахівця за консультацією, якийсь із лікарських засобів може не підійти для вашого лікування.

Скільки коштує Дип Риліф в аптеках?

В мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 можна купити мазь Дип Риліф за доступною ціною, залежно від кількості в упаковці мазі Дип Риліф ціна варіюється від 78,98 до 248,93 грн.

Зверніть увагу!

Опис препарату Дип Риліф на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Дип Риліф: інструкція

Форма випуску: гель по 15 г або по 50 г, або по 100 г у тубі, по 1 тубі в картонній коробці

Склад: 1 г гелю містить ібупрофену 50 мг, левоментолу 30 мг

Производитель: Велика Британія

Динаміка цін на "Дип Риліф гель туба 50г"

Дип Риліф ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Дип Риліф
Кількість препаратів у каталозі 3
Середня ціна препарату 201.20 грн.
Найдешевший препарат 111.50 грн.
Найдорожчий препарат 295.50 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження