Амоксиклав

Товарів: 7
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Холангіт Флегмона

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 29.11.2023

Амоксиклав

Амоксиклав - пеніциліновий антибіотик широкого спектра, що випускається в комбінації з інгібітором бета-лактамаз. Застосовується для лікування гнійних і негнійних захворювань шкіри, м'язів, кісток і внутрішніх органів інфекційно-запального характеру.

Амоксиклав: дозування і лікарські форми

Препарат складається з протимікробного засобу амоксициліну і клавуланової кислоти — речовини, що захищає антибіотик від розщеплення мікробними ферментами.

Антибіотики Амоксиклав зареєстровані в Україні і реалізуються в аптеках у вигляді:

 • таблеток диспергуючих і в плівковій оболонці з вмістом амоксициліну/клавуланової кислоти в дозуванні амоксициліну 500 або 875 мг, а клавуланата — 125 мг;
 • порошків для приготування оральної суспензії з вмістом в 5 мл готового розчину 250 або 400 мг амоксициліну і 62,5 або 57 мг клавуланату відповідно. Випускається у флаконах з піпеткою поршневого або дозуючого типу. Об'єм ліків у флаконі на 35 мл відповідає 8,75 г порошку; на 70 мл — 17,5 г порошку; на 100 мл — 25 г порошку;
 • порошків для приготування ін'єкційного розчину зі співвідношенням амоксициліну/клавуланової кислоти 1000 мг/200 мг.

Механізм дії

Амоксиклав ефективний як проти грамнегативних, так і проти грампозитивних аеробів: стафілококів, стрептококів, ентеробактерій, клебсієл, кишкової та гемофільної палички. Антибіотик пригнічує збірку біомембран бактерій, що призводить до ослаблення клітинної стінки і загибелі мікробів.

Ряд бактерій виробляє особливі ферменти — β-лактамази, які розщеплюють амоксицилін. Щоб захистити ліки від інактивації, їх випускають разом з клавуланатом — бета-лактамом, що деактивує мікробні ферменти.

Утворення стабільного комплексу пенициллинового антибіотика і інгібітора лактамаз має антибактеріальну дію стосовно мікробів, що виробляють ферменти-лактамази з II по V тип.

Амоксиклав: показання до прийому

Показаннями до застосування антибіотика є гнійні і негнійні інфекції внутрішніх органів, шкіри, м'язів і кісткових структур, викликані мікробами, чутливими до дії амоксиклаву. До них належать:

 • захворювання вуха, горла і носових пазух (при синуситі, отиті, ангіні, гаймориті) ;
 • інфекційно-запальна патологія нижніх відділів бронхів і легенів (при хронічному бронхіті, пневмонії);
 • гнійні ураження м'язів;
 • шкірні інфекції;
 • остеомієліт;
 • інфекційні хвороби органів малого таза і сечовивідної системи (при циститі, пієлонефриті);
 • післяопераційні мікробні інвазії (в в.ч. при гнійних ранах).

Амоксиклав використовують також для профілактики мікробних заражень при великих операціях на внутрішніх органах, зокрема і сечовивідних шляхів, а також при втручаннях в області голови та шиї.

Дози і схема застосування

Оптимальний курс лікування призначає лікар, ґрунтуючись на інформації про вік, вагу і функцію нирок пацієнта, потенційній чутливості збудника хвороби до препарату, а також даних про ступінь вираженості інфекційно-запального процесу.

Амоксиклав для дітей

Застосування препарату у новонароджених до трьох місяців життя або у пацієнтів з масою тіла менше 4 кг допустимо тільки в важких клінічних випадках і тільки у вигляді внутрішньовенної інфузії. У подібних ситуаціях Амоксиклав використовується в дозуванні 25 мг амоксициліну/5 мг клавуланату на кг маси тіла двічі на добу.

У пацієнтів від трьох місяців (з масою тіла більше 4 кг) аналогічне дозування застосовується тричі на добу.

Пацієнтам віком від 2 місяців до 6 років (з масою тіла до 25 кг) лікування амоксициліном рекомендовано в формі суспензії.

Дітям старше 6 років дозволений призначення таблетованих форм амоксиклаву.

Амоксиклав таблетки призначають в наступних дозах:

 • Дорослим і пацієнтам дитячого віку вагою понад 40 кг показаний прийом 250-500 мг амоксициліну через кожні 8 або 12 годин або 875 мг через кожні 12 годин. Залежно від тяжкості захворювання середня добова доза може коливатися від 1,5 г до 1,75 г амоксициліну. Максимально допустима добова доза для таких пацієнтів — 6 г амоксициліну і 600 мг клавуланату.
 • Пацієнтам з масою тіла менше 40 кг (орієнтовно молодше 12 років) показаний прийом 20-40 мг/кг амоксициліну через кожні 8-12 годин. Гранична добова доза для них становить 45 мг/кг ваги (не більше 2,4 г амоксициліну на добу).

Таблетки, що диспергуються, не розжовують і не ділять, ковтаючи їх цілком. Для забезпечення оптимального всмоктування ліків в таблетках і зменшення ризику розвитку небажаних реакцій травної системи бажано приймати таблетки з їжею. В урології, пацієнтам з дисфункцією нирок потрібна корекція дози. Приймати препарат довше двох тижнів можна тільки за вказівкою лікаря.

Амоксиклав в порошку для суспензії використовується наступним чином:

 • Дорослі та діти вагою більше 40 кг: 500 мг амоксициліну/125 мг клавуланату через кожні 8 годин.
 • Діти вагою менше 40 кг: 20/5 мг-60/15 мг на кг ваги через кожні 8 годин (не більше 40/10 мг на кг ваги для дітей до 2 років). Гранична добова доза — 2400/600 мг.

Щоб приготувати 100 мл суспензії, ємність з порошком слід струсити, після чого додати в нього дві третини чистої води і добре перемішати. Після перемішування додати у флакон води до кільцевої мітки і перемішати повторно. Струшувати ємність з суспензією перед кожним використанням.

Амоксиклав уколи для внутрішньовенного введення

Ліки в ін'єкціях вводиться внутрішньовенно крапельно або струминно. Внутрішньом'язове введення препарату в уколах заборонено. Розчин в ампулах для внутрішньовенного струминного введення готують наступним чином: 1000 мг/200 мг препарату (вміст 1 флакона) змішують з 20 мл води для ін'єкцій. Для приготування інфузійного розчину (для крапельниць) як розчинник можна використовувати розчин Хартмана, Рінгера або фізіологічний розчин, доводячи об'єм кінцевого розчину до 100 мл.

Стандартна доза для дорослих пацієнтів і дітей з масою тіла понад 40 кг — 1000/200 мг амоксициліну/клавуланату 1 раз на 8 годин.

Пацієнти старше 3 місяців: 25 мг амоксициліну/5 мг клавуланату на кг ваги тричі на добу. Пацієнти до 3 місяців або з масою тіла менше 4 кг: та ж доза двічі на добу.

Особи з нирковою та печінковою недостатністю потребують коригування терапевтичних доз амоксиклаву.

Амоксиклав призначають для лікування

Протипоказання

Використовувати ліки заборонено в наступних випадках:

 • гіперчутливість до будь-якого з компонентів, що входять до складу призначеної лікарської форми;
 • важкі алергічні реакції на β-лактамні протимікробні засоби в анамнезі (включаючи анафілаксії);
 • порушення роботи печінки в анамнезі, причиною яких став прийом амоксициліну або клавуланата;
 • лімфолейкоз, мононуклеоз;
 • для таблетованих форм — вік до 6 років (або маса тіла менше 25 кг);
 • для ліків у формі суспензії — вік до 2 місяців;
 • лактація (при годуванні груддю).

У медичній практиці відсутні достовірні дані щодо тератогенності амоксиклаву або будь-якого іншого негативного впливу препарату на здоров'я плоду і майбутньої матері. Однак компоненти ліків проходять через плаценту, тому їх застосування у вагітних (особливо в першому триместрі) слід уникати. Під час вагітності виняток становлять ті випадки, коли користь від застосування препарату перевищує шкоду.

Амоксиклав визначається в грудному молоці, тому при необхідності прийому антибіотика вигодовування слід припинити.

Побічні ефекти

Амоксиклав зазвичай добре переноситься пацієнтами, лише зрідка викликаючи слабкі скороминучі побічні ефекти. Найпоширенішими небажаними реакціями є розлади роботи шлунково-кишкового тракту, яких можна уникнути при одночасному використанні препарату з їжею, як рекомендує інструкція.

До побічних реакцій організму на використання Амоксиклаву належать:

 • мікози та кандидози шкіри і слизових;
 • оборотне пригнічення кровотворення (тривале лікування антибіотиком вимагає контролю показників крові);
 • головний біль, запаморочення, розлади сну;
 • диспепсія, порушення травлення, нудота, блювання, діарея, болі в епігастрії;
 • ниркова дисфункція, кров у сечі;
 • шкірні алергії, висип;
 • генералізовані алергії (в тому числі анафілаксія);
 • порушення роботи печінки, жовтяниця, помірне збільшення активності печінкових ферментів.

При використанні препарату також можливий розвиток суперінфекції (приєднання вторинної мікрофлори).

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності: таблетки – 2 роки, порошок для суспензії – 3 роки.

Популярні запитання про Амоксиклав

Амоксиклав як приймати?

Оральні форми ліків приймають разом з їжею (бажано на самому її початку), запиваючи достатньою кількістю води. Стандартна доза для дорослих становить від 1500 мг до 1750 мг амоксициліну на добу. Дозування для дітей розраховується на підставі їх ваги. Рекомендована тривалість прийому — 2 тижні.

Як пити амоксиклав при лікуванні гнійної ангіни?

Стандартна доза ліків для дорослих пацієнтів без ниркової і печінкової недостатності становить 250-500 мг амоксициліну 2-3 р/доб або 875 мг — 2 р/доб. Дитячі дози розраховуються на підставі ваги пацієнтів. Оптимальне дозування і частоту застосування призначає лікар, ґрунтуючись на даних про тяжкість хвороби, потенційну чутливість мікроорганізму і загальний стан здоров'я пацієнта.

Як пити амоксиклав при гаймориті?

Стандартна доза ліків для дорослих пацієнтів без ниркової і печінкової недостатності становить 250-500 мг амоксициліну 2-3 р/доб або 875 мг — 2 р/доб. Дитячі дози розраховуються на підставі ваги пацієнтів. Оптимальне дозування і частоту застосування призначає лікар, ґрунтуючись на даних про тяжкість гаймориту, потенційну чутливість мікроорганізму і загальний стан здоров'я пацієнта.

Зверніть увагу!

Опис препарату Амоксиклав на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Амоксиклав: інструкції

Форма випуску: порошок для оральної суспензії (250 мг/62,5 мг в 5 мл), по 15,8 г порошку у флаконі (для 100 мл суспензії), по 1 флакону разом з мірною ложкою або мірним шприцем в картонній коробці

Склад: 5 мл оральної суспензії містить 250,00 мг амоксициліну, що відповідає 287,03 мг амоксициліну тригідрату, та 66,88 мг (включаючи надлишок 7 %) кислоти клавуланової, що відповідає 79,71 мг калію клавуланату

Производитель: Австрія

Форма випуску: порошок для розчину для ін'єкцій, 500 мг/100 мг; 5 флаконів з порошком в картонній коробці

Склад: 1 флакон містить 500 мг амоксициліну у формі натрієвої солі та 100 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Австрія

Форма випуску: порошок для розчину для ін'єкцій, 1000 мг/200 мг; 5 флаконів з порошком в картонній коробці

Склад: 1 флакон містить 1000 мг амоксициліну у формі натрієвої солі та 200 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Австрія

Форма випуску: порошок для оральної суспензії (400 мг/57 мг в 5 мл), по 5,70 г (35 мл ) або по 11,0 г (70 мл) порошку у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою або мірним шприцем в картонній коробці

Склад: 5 мл суспензії містять 400 мг амоксициліну (у формі амоксициліну тригідрату) і 57 мг кислоти клавуланової (у формі калію клавуланату)

Производитель: Австрія

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 500 мг/125 мг по 7 таблеток у блістері або стрипі, по 2 блістери або стрипи у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 500 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Австрія

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 875 мг/125 мг, по 7 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 875 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Австрія

Форма випуску: таблетки, що диспергуються, 875 мг/125 мг по 2 таблетки у блістері; по 5 або 7 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 875 мг амоксициліну у формі амоксициліну тригідрату та 125 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Австрія

Форма випуску: таблетки, що диспергуються, 875 мг/125 мг по 2 таблетки у блістері; по 5 або 7 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 875 мг амоксициліну у формі амоксициліну тригідрату та 125 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Словенія

Форма випуску: таблетки, що диспергуються, по 500 мг/125 мг, по 2 таблетки у блістері; по 5 або 10 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 500 мг амоксициліну у формі амоксициліну тригідрату та 125 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Австрія

Форма випуску: таблетки, що диспергуються, по 500 мг/125 мг, по 2 таблетки у блістері; по 5 або 10 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить 500 мг амоксициліну у формі амоксициліну тригідрату та 125 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Словенія

Форма випуску: порошок для оральної суспензії (125 мг/31,25 мг в 5 мл); по 25 г (100 мл) порошку у флаконі; по 1 флакону разом з поршневою піпеткою в картонній коробці

Склад: 5 мл суспензії містять 125 мг амоксициліну у формі тригідрату та 31,25 мг кислоти клавуланової у формі калієвої солі

Производитель: Словенія

Динамика цен на "Амоксиклав 2Х табл. в/о 875мг/125мг №14"

Амоксиклав ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Амоксиклав
Кількість препаратів у каталозі 7
Середня ціна препарату 191.74 грн.
Найдешевший препарат 189.30 грн.
Найдорожчий препарат 272.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження