Банер в категорії Соларай - квітень

Пульмікорт

Товарів: 5
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Запалення носоглотки

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 22.04.2024

Пульмікорт — швейцарський препарат для інгаляційного прийому, який належить до групи синтетичних кортикостероїдів з вираженою місцевою протизапальною дією, у якої частота та тяжкість побічних ефектів нижча, ніж у пероральних кортикостероїдів. Препарат призначається:

 • при хворобах дихальних шляхів, ускладнених обструкцією;
 • для запобігання розвитку нападів бронхіальної астми у пацієнтів.

У складі медпрепарату міститься будесонід, який має місцеві ефекти:

 • протизапальний;
 • антиалергічний;
 • імунодепресивний.

При потраплянні до стінок бронхів ліки осідають у слизовій оболонці, взаємодіють із глюкокортикостероїдними рецепторами, що призводить до зниження продукції цитокінів та пригнічення вивільнення факторів, які запускають реакцію запалення. В результаті відбувається ослаблення імунної системи організму, зменшення кровопостачання в бронхах та уповільнення синтезу кисневої сполуки азоту, яка бере участь у розвитку бронхоспазму.

Медпрепарат має низьку ліпофільність, тому проникає углиб бронхіального секрету в тканинах легенів і знижує обструкцію у бронхах, що сприяє зменшенню вироблення мокротиння і набряку, які виникають при алергії.

Згідно з клінічними дослідженнями було виявлено статистично значущу перевагу ефективності інгаляційного будесоніду в порівнянні з плацебо, на відміну від перорального. У дослідженні вивчалися результати попереднього лікування будесонідом протягом 4 тижнів і було відзначено зменшення звуження бронхів при астматичних реакціях негайного та уповільненого типу.

Показники Cmax  рівня концентрації у плазмі досягається через 10-30 хв після початку розпилення і становить приблизно 4 нмоль/л після застосування дози 2 мг.

Для медикаменту характерні:

 • вибірковість дії, оскільки ліки повільно всмоктуються в системний кровотік і накопичуються в тканинах легенів;
 • поступове вивільнення діючої речовини, що сприяє тривалій лікувальній ефективності і мінімізації побічних дій.

Форми випуску і дозування

Медпрепарат випускається:

 • у небулах, до складу яких входить будесонід у суспензії для дозованого розпилення, яка складає 0,25 і 0,5 мг діючої речовини в одному мілілітрі. В упаковці виробника 20 небул по 2 мл, розраховані на 40 доз;
 • у порошку для інгаляцій, який поміщається в інгалятор, — по 100 і 200 доз. В одній дозі міститься будесоніду по 100 і 200 мкг.

Аналоги лікарського засобу — Будесонід Інтел і Будесонід Інтел Неб — продаються в аптеках України.

Пульмікорт, показання до призначення

Пульмікорт містить глюкокортикостероїд (будесонід), який призначають пацієнтам для лікування бронхіальної астми в тих випадках, коли застосування інгаляторів з розпиленням лікарської речовини стисненим повітрям або у вигляді сухого порошку неефективно. Препарат призначають немовлятам і дітям, хворим крупом при ларингіті, ларинготрахеобронхіті (після ускладнень ГРВІ верхніх дихальних шляхів), що є показанням для госпіталізації в умовах стаціонару.

Пульмікорт застосовують:

 • для попередження нападів бронхіальної астми, при якій пацієнтові призначено лікування препаратами групи глюкокортикостероїдів;
 • при ларингіті і трахеобронхітах для припинення нападів задухи, які виникають через розвиток стенозуючого крупа і обструкції в бронхах у дітей;
 • при хронічній обструктивній хворобі легень.

Терапевтичний ефект зазвичай досягається протягом 10 днів.

Чим раніше лікар призначає лікування пацієнтові при сухому кашлі, тим швидше відновлюються дихальні функції легенів.

Пульмікорт не застосовують для зняття гострих нападів астми, адже максимальний лікувальний ефект досягається на другому тижні від початку терапії. Дозування і курс призначає лікар з урахуванням ступеня важкості стану пацієнта.

Препарат застосовують під час вагітності під наглядом лікаря, якщо користь терапії перевищує ризик шкідливого впливу на розвиток малюка.

Пульмікорт при ларингіті та кашлі призначають жінкам у період годування груддю, оскільки в інструкції до препарату відсутня інформація про патологічний вплив лікувальних доз медикаменту на здоров'я дитини.

При переході з терапії пероральними стероїдами на Пульмікорт у більшості випадків відзначається зменшення системної дії кортикостероїдів, що може призвести до побічних реакцій (можливі такі симптоми, як втома, головний біль, нудота, блювання), що вказують на системну недостатність ГКС. У таких випадках, щоб підтримувати стан, може знадобитися тимчасове підвищення дози перорального стероїду.

Особливості застосування дітям

Пульмікорт для інгаляцій застосовується у пацієнтів із шести місяців для вдихання за допомогою небулайзера в лікуванні бронхітів і ларинготрахеїтів, ускладнених спазмами, гавкаючим кашлем і утрудненням дихання в результаті набряку в бронхах і гортані.

Пульмікорт при кашлі нормалізує дихальні функції та усуває напад задухи у дитини через 15–45 хвилин після інгаляції. При крупі у діток використовують 2 мг ліків на день, які розводять 0,9% розчином хлориду натрію і вдихають раз або двічі з 30-хвилинним інтервалом.

Протипоказання до застосування

Пульмікорт інгаляції не призначають:

 • малюкам до 6 місяців;
 • індивідуальна непереносимість діючих речовин препарату.

Медпрепарат слід застосовувати обережно при:

 • цирозі печінки;
 • туберкульозі легенів у відкритій формі;
 • вірусних, грибкових і бактеріальних інфекціях у дихальних шляхах.

Побічні дії

Прийом медикаменту викликає:

 • кандидоз у порожнині рота;
 • алергію, яка супроводжується висипом і контактним дерматитом, набряком і кропив'янкою;
 • дисфункцію надниркових залоз і затримку росту;
 • глаукому і катаракту;
 • порушення функцій дихання, що проявляються кашлем і охриплістю, бронхоспазмом і подразненням у горлі.

Популярні запитання про Пульмікорт

Навіщо призначають Пульмікорт?

Медпрепарат використовується для поліпшення дихальної функції легень при бронхіальній астмі, ларинготрахеобронхіту, в результаті яких через звуження просвіту в гортані і набряку у дітей розвиваються круп і напади задухи. Перед тим, як купити та застосовувати препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем та отримати рекомендації щодо його застосування.

Як розводити Пульмікорт дорослим ?

Дорослим пацієнтам — 0,25–1 мл ліків для вдихання через небулайзер розводять фізіологічним розчином хлориду натрію до об’єму 2 мл. Інгаляцію готовим розчином проводять за пів години. Після інгаляції споліскують рот, щоб запобігти розвитку кандидозу в ротовій порожнині.

Як розводити Пульмікорт для дитини?

Діткам у віці від пів року призначають початкову дозу 0,25–0,5 мг медикаменту на день. При важких станах у маленьких хворих лікар збільшує дозування до 1–2 мг на добу. Об’єм медпрепарату перед введенням розводять 0,9% розчином натрію хлориду до 2 мл, які потрібно використовувати для дихання за тридцять хвилин.

Зверніть увагу!

Опис препарату Пульмікорт на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Пульмікорт: інструкції

Форма випуску: суспензія для розпилення, 0,25 мг/мл; по 2 мл в контейнері; по 5 контейнерів у конверті; по 4 конверти у картонній коробці

Склад: 1 мл суспензії для розпилення містить 0,25 мг будесоніду

Производитель: Швеція

Форма випуску: суспензія для розпилення, 0,5 мг/мл; по 2 мл в контейнері; по 5 контейнерів у конверті; по 4 конверти у картонній коробці

Склад: 1 мл суспензії для розпилення містить 0,5 мг будесоніду

Производитель: Швеція

Форма випуску: порошок для інгаляцій, 100 мкг/доза по 200 доз у пластиковому інгаляторі, по 1 інгалятору в картонній коробці

Склад: 1 доза (інгаляція) містить 100 мкг будесоніду

Производитель: Швеція

Форма випуску: порошок для інгаляцій, 200 мкг/доза, по 100 доз у пластиковому інгаляторі, по 1 інгалятору в картонній коробці

Склад: 1 доза (інгаляція) містить 200 мкг будесоніду

Производитель: Швеція

Динаміка цін на "Пульмікорт сусп. д/розп. 0,5мг/мл конт. 2мл упак. (40доз) №20"

Пульмікорт ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Пульмікорт
Кількість препаратів у каталозі 5
Середня ціна препарату 447.64 грн.
Найдешевший препарат 302.40 грн.
Найдорожчий препарат 881.20 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження