Креон

Сортування:  
Вид:  


Редакторська група
Дата створення: 20.04.2021       Дата оновлення: 20.04.2021

Креон – натуральний шлях до здорового травлення

Препарат Креон призначений для поліпшення травлення. Діючий компонент лікарського засобу – свинячий панкреатин – являє собою комплекс натуральних ферментів, які прискорюють розщеплення білків, жирів і вуглеводів та сприяють їх швидкому всмоктуванню.

Механізм дії лікарського засобу полягає в транспортуванні й рівномірному розподілі ферментів у тонкому кишечнику пацієнта. Після потрапляння в кисле середовище активні речовини препарату – амілаза, ліпаза і протеаза – вивільняються й ініціюють хімічні реакції, необхідні для повноцінного травлення.

Регулярне вживання лікарського засобу усуває симптоматику ферментної недостатності, позитивно впливає на ШКТ.

Форма випуску та дозування

Креон випускається у формі желатинових кишковорозчинних капсул. В українських аптеках можна придбати препарати з різною концентрацією діючих речовин: Креон 10000, 25000 і 40000.

Креон капсули фасують у блістери з 10 штук (2 блістери в картонній коробці) й у флакони з 20, 50 і 100 штук.

Різноманітність форм випуску має на меті оптимальне дозування для пацієнтів із різними симптомами.

Капсули ковтають цілими й запивають водою або іншим напоєм із нейтральною кислотністю. Передчасне порушення цілісності капсули в порожнині рота знижує ефективність препарату та може спричинити подразнення слизових оболонок. У цьому випадку ліки запивають великою кількістю рідини. Бажано переконатися, що в роті не залишилося нерозчинних мікрогранул із панкреатином.

Креон застосування

Препарат застосовується в якості замісної та комплексної терапії.

Показання до застосування:

 • хронічний панкреатит;
 • реабілітація після панкреатектомії, гастроектомії, видалення жовчного міхура;
 • муковісцидоз;
 • синдром Швахмана-Даймонда;
 • новоутворення в шлунково-кишковому тракті;
 • ферментна недостатність будь-якої етіології, у тому числі вікові зміни.

Препарат ефективний для пацієнтів із нормальним травленням у певних випадках порушення режиму харчування: у випадках переїдання, харчовому отруєнні, вживанні надто жирної їжі та алкогольних напоїв.

Протипоказання й побічні ефекти

Ліки не призначають пацієнтам у випадку гострого панкреатиту з гіперфункцією підшлункової залози та індивідуальній гіперчутливості до компонентів лікарського засобу.

Можливі побічні дії з боку шлунково-кишкового тракту:

 • запор;
 • диспепсія;
 • нудота, блювота;
 • кишкові болі. 

Щоб уникнути неприємних проявів, лікарі рекомендують дотримуватися питного режиму. Для дорослої людини норма води становить 1,5 літри на добу.

У рідкісних випадках у пацієнтів спостерігаються алергічні реакції у вигляді шкірних висипань.

Креон для дітей та вагітних жінок

Дані клінічних досліджень станом на 2021 рік підтверджують безпеку застосування Креону для дітей. Дозування підбирається індивідуально залежно від віку, маси тіла й режиму харчування.

Малюкам до 4-х років рекомендують висипати вміст капсули в рідку їжу з нейтральним pH-середовищем (йогурт, яблучне пюре, соки). Приготовлену суміш потрібно тут же вжити. За тривалого зберігання вміст гранул вступає в хімічну реакцію з харчовими продуктами. Вживання такої суміші буде неефективним.

Особливість Креону – відсутність  системного впливу на організм загалом. Препарат має місцеву дію, тому вважається, що його можна приймати вагітним і годуючим жінкам.

Водночас потрібно враховувати недостатність експериментальних даних, тому препарат приймають виключно за призначенням і під контролем лікаря.

Переваги перед аналогами

Препарат виробляється відомою американською компанією Abbott Laboratories в Німеччині. Крім дотримання високих стандартів якості, має низку інших сильних сторін:  

 • наявність лікарських форм із різною концентрацією активної речовини;
 • капсули забезпечують розщеплення ферментів у тонкому кишечнику; 
 • нетоксичність;
 • можливість застосування для вагітних і годуючих жінок і новонароджених дітей;
 • мінімум протипоказань і побічних ефектів;
 • Креон не взаємодіє з іншими лікарськими препаратами;
 • можливість застосування необмежено довгий час (до довічного).

Список використаної літератури:

 1. Державний реєстр лікарських засобів України.
 2. Довідник «Компендіум-лікарські препарати».
 3. Великий універсальний довідник лікарських препаратів. Більше 5000 сучасних засобів і аналогів.

Популярні питання про Креон

Як приймати Креон?

Добавку приймають під час або відразу після їжі. Капсули потрібно запивати великою кількістю води. Дозування визначають зважаючи на причини ферментної недостатності й поточний стан пацієнта.

Як приймати Креон дітям?

Вікових обмежень ліки не мають. Дозування визначається для кожного конкретного випадку. Дітям молодше 4-х років вміст желатинової капсули висипають у йогурти або яблучне пюре.

Як довго можна приймати Креон?

Креон таблетки використовуються в якості замісної терапії. У деяких випадках ліки призначаються довічно. У пацієнтів, які приймають капсули понад 6 місяців, відзначається збільшення маси тіла й поліпшення абсорбції жирів і азоту. Для закріплення результатів терапії пацієнт мусить дотримуватися ЗСЖ.

Зверніть увагу!

Опис препарату Креон на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!