Банер в категорії NOW 2 - квітень

Кларитин

Товарів: 2
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 22.05.2024

Кларитин

Кларитин — медичний препарат, що належить до фармгрупи антигістамінних засобів, призначених для системного використання при алергічних ринітах та кон’юнктивітах, хронічній кропив’янці та шкірних алергозахворюваннях.

Препарат представлений в аптеках країни в таблетках та сиропі. Країна-виробник таблеток — Німеччина, сиропу — Бельгія. За кордоном ліки мають назву Кларитин Д і продаються по 30 таблеток.

Кларитин таблетка містить діючу речовину лоратадин у кількості 10 мг. Як допоміжні компоненти в таблетованій формі препарату містяться:

 • кукурудзяний крохмаль;
 • лактоза;
 • магнію стеарат.

В 1 мл сиропу містяться 1 мг лоратадину та ряд допоміжних речовин.

Щоб купити Кларитин сироп або таблетки при алергії за доступною ціною в аптеках України, рецепт від лікаря не потрібен.

Купити таблетки Кларітін та сироп від алергії Кларітін можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за привабливою вартістю.
Актуальна ціна на препарат від алергії Кларітін вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Фармакологічні властивості

Активною речовиною Кларитина є лоратадин — трициклічна сполука, що має пролонговану дію проти алергенів. Лоратадін не впливає на ЦНС і не проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Прийом Кларитину також не викликає змін на електрокардіограмі (не продовжує інтервал QT). Унаслідок тривалого лікування препаратом значущих порушень показників важливих життєвих функцій не було помічено. Лоратадин практично не впливає на судини та серце, не порушує функцію водія ритму.

Лікувальний ефект спостерігається через 30 хвилин після застосування препарату. Максимальна антигістамінна дія проявляється через 8–12 годин і триває понад добу.

Із ШКТ лоратадин абсорбується швидко. Активна речовина та її метаболіт (дезлоратадин) досягають пікового значення (Cmax) у плазмі крові через 1–1,5 години або 1,5–3,7 години відповідно. Виводяться вони нирками та кишечником.

У людей із хворобами нирок у хронічній формі Cmax та AUC лоратадину та дезлоратадину більші, ніж у пацієнтів зі здоровими нирками. В осіб з ураженнями печінки внаслідок впливу алкоголю Cmax та AUC компонентів препарату збільшуються приблизно у 2 рази порівняно з показниками в пацієнтів, у яких печінка функціонує нормально.

Всмоктування. Лоратадин швидко та добре всмоктується. Застосування препарату під час їжі може дещо затримувати всмоктування лоратадину, проте це не впливає на клінічний ефект. Показники біодоступності лоратадину та його активного метаболіту пропорційні дозі.

Дослідження з проведенням шкірних проб на гістамін після застосування разової дози 10 мг показали, що антигістамінний ефект виникає через 1-3 години, досягає піку через 8-12 годин та триває більше 24 годин. Не спостерігалося розвитку стійкості до дії препарату після 28 днів застосування лоратадину.

Пацієнти похилого віку. Показники фармакокінетики лоратадину та його активного метаболіту були аналогічні у здорових дорослих добровольців та здорових добровольців похилого віку.

Ефективність та безпека застосування лоратадину дітям віком до 2 років не встановлені.

Показання до застосування препарату

Препарат призначається дорослим та дітям від 2 років (таблетки — від 3 років) для лікування різних алергічних проявів:

 • цілорічного чи сезонного (полінозу) алергічного риніту;
 • алергічного кон’юнктивіту;
 • хронічної форми ідіопатичної кропив’янки;
 • хвороб шкіри, спричинених алергією.

До таких шкірних захворювань належать токсикодермія, атопічні та алергічні контактні дерматити, багато видів екземи, кропив’янка, васкуліт та інші хвороби. Ці патології вражають людей різного віку та часто рецидивують. Причинами рецидивів можуть бути несприятливі фактори зовнішнього середовища, генетична схильність, хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту чи ендокринної системи, часті контакти із тваринами, стресові фактори, нерегулярне харчування, активне використання побутових хімічних засобів або косметики.

Кларитин усуває такі симптоми, як чхання, свербіж слизової оболонки носа чи піднебіння, ринорея, відчуття печіння і свербежу в очах та їх почервоніння, сльозотеча.

Крім того, пацієнтам з алергічними проявами одночасно із прийомом Кларитину слід остерігатися пилку, пуху, пилу та цвілі, особливо влітку та на початку осені. З метою профілактики рекомендується часто мити руки, використовувати зволожувач повітря, а для охолодження приміщень — кондиціонер, обмежити перебування на вулиці у спекотну та вітряну погоду, регулярно проводити прибирання вдома.

Допомагає Кларітін від сверблячки алергічного характеру.
Купити Кларітін від алергії можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за привабливою вартістю.
Актуальна ціна на Кларітін при алергічному кашлі вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Протипоказання до застосування препарату

Ліки не призначають за наявності в пацієнта підвищеної чутливості до компонентів у складі препарату. Кларитин також протипоказаний у низці випадків:

 • дитячий вік до 2 років у разі використання сиропу;
 • дитячий вік до 3 років у разі застосування таблеток;
 • під час грудного вигодовування (лактації);
 • при рідкісних генетичних хворобах, що асоціюються з непереносимістю галактози, недостатністю лактази чи мальабсорбцією глюкози-галактози;
 • при дефіциті сахарази (ізомальтази), непереносимості фруктози чи глюкозо-галактозній мальабсорбції.

Препарат з обережністю призначають людям із важкими патологіями печінки та нирок.

В інструкції немає інформації про Кларітін від прищів, перед застосуванням потрібна консультація лікаря.

Як приймати Кларитин?

Ліки приймають перорально до їди чи після неї. Терапію дітей із 12 років та дорослих починають із дози 10 мг 1 раз на день, що відповідає 1 таблетці чи двом чайним ложкам сиропу.

Дозування препарату дітям 2–12 років визначають відповідно до маси тіла. Якщо вага менша за 30 кг, належна доза — 5 мг (половина таблетки або 1 чайна ложка сиропу) 1 раз на день. При вазі понад 30 кг — 10 мг Кларитину (1 таблетка чи 2 чайні ложки сиропу) 1 раз на день.

За наявності в анамнезі пацієнта проблем із печінкою при вазі понад 30 кг препарат призначають у дозі 10 мг (1 таблетка чи 2 чайні ложки сиропу) через день. При вазі менш ніж 30 кг призначають половину дози — 5 мг.

Пацієнти похилого віку.

Не потрібна корекція дозування пацієнтам похилого віку.

Особливості застосування препарату

Пацієнтам із захворюваннями печінки та цукровим діабетом Кларитин призначають з обережністю. Якщо необхідно провести шкірні проби, слід припинити прийом Кларитину за 2 дні до дослідження, оскільки, будучи антигістамінним засобом, препарат може вплинути на результати.

У деяких випадках лікування медикаментом викликає сонливість, тому людям за кермом транспортних засобів і тим, хто керує механізмами, слід бути обережними.

Кларитин також можна призначати при бронхіті, оскільки це захворювання не має специфічних протипоказань щодо прийому антигістамінних засобів.

Якщо ви приймаєте чи недавно приймали якісь пігулки або краплі в ніс і лікар призначає вам Кларитин, повідомте його про це.

Застосування в період вагітності та годування груддю

Кларитин при вагітності та лактації протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортом чи іншими механізмами

У клінічних дослідженнях, які вивчали здатність керувати автомобілем, у хворих, які застосовували лоратадин, жодних змін не спостерігалося. Кларитин не впливає або впливає незначно на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Однак пацієнту необхідно попередити, що дуже рідко повідомлялося про сонливість, що може впливати на здатність керувати автотранспортом чи іншими механізмами.

Передозування препаратом

Після перевищення рекомендованої дози препарату можуть спостерігатися сонливість, тахікардія, головний біль. Щоб їх усунути, промивають шлунок, рекомендований прийом адсорбентів (активованого вугілля, змішаного з водою до стану суспензії). Гемодіалізом Лоратадін не виводиться.

Побічні дії препарату

Коротка характеристика профілю безпеки. У клінічних дослідженнях за участю дорослих та підлітків при застосуванні лоратадину в рекомендованій дозі 10 мг/добу при показаннях, що включають алергічний риніт та хронічну ідіопатичну кропив'янку, про побічні реакції повідомлялося у 2% пацієнтів (що перевищує показник у пацієнтів, які отримували). Найчастішими побічними реакціями порівняно з групою плацебо були: сонливість (1,2%), головний біль (0,6%), посилення апетиту (0,5%) та безсоння (0,1%). У клінічних дослідженнях у дітей віком від 2 до 12 років спостерігалися такі небажані явища, як головний біль (2,7%), нервозність (2,3%) або втома (1%).

Клінічні прояви побічних процесів у результаті прийому Кларитину спостерігаються рідко. Як правило, пацієнти скаржаться на появу таких небажаних реакцій:

 • збільшення апетиту;
 • запаморочення;
 • підвищена втомлюваність;
 • сухість у роті;
 • розлади травлення;
 • порушення роботи печінки;
 • алергічні прояви (висипання, анафілаксія);
 • відчуття серцебиття, тахікардія;
 • алопеція.

У дітей віком від 2 до 12 років виникали головний біль, підвищена втомлюваність, нервозність.

Взаємодія з іншими препаратами

Алкоголь, який приймається одночасно з Кларитином, не посилює його ефектів. Такі ліки, як кетоконазол, еритроміцин та циметидин, при прийомі разом із Кларитином незначно підвищують концентрацію лоратадину в плазмі.

Існує ймовірність можливої взаємодії при лікуванні всіма доступними інгібіторами CYP 3A4 або CYP 2D6. Це може призвести до збільшення рівня діючої речовини (лоратадину), а згодом до підвищеного ризику появи побічних реакцій.

Упаковка препарату, терміни та умови зберігання

У картонній упаковці сиропу містяться Кларитин, інструкція для застосування з анотацією від виробника, ложка-дозатор або градуйований шприц, щоб відміряти краплі сиропу. Флакони із препаратом можуть бути по 60 або 120 мл. В упаковці таблеток міститься 5 блістерів по 10 таблеток у кожному та інструкція для застосування.

Зберігати Кларитин необхідно при температурі від 5 до 25 °С у місці, недоступному для дітей. Таблетки придатні до застосування 4 роки, сироп — 3 роки.

Поширені запитання про Кларитин

Скільки разів на день можна приймати Кларитин?

Кількість прийомів залежить від віку та маси тіла. Зазвичай призначають по 1 таблетці чи по 2 чайні ложки сиропу 1 раз на день. При вазі менш ніж 30 кг — половину таблетки чи 1 чайну ложку сиропу.

При яких захворюваннях призначають Кларитин?

Дорослим та дітям із 2 років курс лікування Кларитином призначають від шкірного висипу, свербежу, набряку, нежитю та кашлю алергічної природи при застуді, укусах комах, а також у дітей при вітрянці.

Чи можна приймати Кларитин грудній дитині?

Не можна давати немовляті Кларитин ні у формі сиропу, ні у формі пігулок. Мінімальний вік для призначення сиропу — 2 роки.

Зверніть увагу!

Опис препарату Кларитин на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Кларитин: інструкції

Форма випуску: таблетки по 10 мг по 7 або 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить лоратадину 10 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: сироп, 1 мг/мл по 60 мл або по 120 мл у флаконі; по 1 флакону з мірною ложкою у картонній коробці

Склад: 1 мл сиропу містить лоратадину 1 мг

Производитель: Бельгія

Динаміка цін на "Кларитин табл. 10мг №10"

Кларитин ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Кларитин
Кількість препаратів у каталозі 2
Середня ціна препарату 159.90 грн.
Найдешевший препарат 137.60 грн.
Найдорожчий препарат 182.20 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження