Банер в категорії NOW - квітень

Імодіум

Товарів: 3
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 22.06.2024

Склад і форма випуску

Капсули по 6 або 20 штук в блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці.

Імодіум Експрес таблетки для розсмоктування у ротовій порожнині по 2 мг блістер 6 шт.

1 капсула/ 1 таблетка препарату Імодіум містить:

 • Лопераміду гідрохлорид - 2 мг;
 • Допоміжні речовини.

Фармакологічна дія

Препарат має протидіарейні ефектом. Лоперамід, що входить до складу препарату Імодіум, є синтетичним виборчим блокатором опоідних рецепторів. Препарат впливає тільки на клітини стінок кишечника, зокрема зазначається його дію на ентероцита, інтрамуральні нейрони кишечника, гладку мускулатуру поздовжніх і кільцевих волокон стінки кишечника. Механізм дії: за рахунок зміни функції холінергічних і адренергічних нейронів лоперамід блокує вивільнення ацетилхоліну та простагландинів в стінках шлунково-кишкового тракту. При застосуванні препарату відзначається збільшення тонусу анального сфінктера і прямої кишки, що призводить до кращому утриманню калових мас і знижує частоту позивів до дефекації. Лоперамід призводить до зниження перистальтики кишечника і збільшення часу проходження вмісту по шлунково-кишковому тракту. Ліки Імодіум призводять до нормалізації надлишкової кількості слизу в просвіті кишечника за рахунок зниження її секреції. Прийом препарат призводить до нормалізації абсорбції рідини та електролітів зі шлунково-кишкового тракту, перешкоджає розвитку зневоднення і порушення електролітного балансу, які можуть виникнути внаслідок діареї. Лоперамід сприяє зменшенню больових відчуттів викликаних спазмом гладкої мускулатури стінки кишечника.

Препарат легко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Надає швидке терапевтична дія. Метаболізується в печінці, виводиться переважно з жовчю і калом. Період напіввиведення становить від 9 до 14 годин. Лоперамід має високу тропність до стінки кишечника і швидко метаболізується в печінці, тому його системний вплив незначно.

Показання до застосування

Імодіум призначають дорослим і дітям старше 5 років при порушеннях стільця, зокрема:

 • препарат застосовують для симптоматичної терапії гострої і хронічної діареї різного генезу (крім діареї викликаної прийомом протимікробних препаратів);
 • імодіум призначають пацієнтам з ілеостомою для зменшення частоти та нормалізації консистенції стільця.

Спосіб застосування

Курс лікування при проносі і дози препарату підбирає лікар індивідуально для кожного пацієнта залежно від характеру захворювання.

Як приймати? При гострій і хронічній діареї зазвичай початкова доза для дорослих становить 2 капсули препарату, для дітей старше 5 років 1 капсула до чи після їжі. Дозу для підтримуючої терапії підбирають так, щоб частота дефекацій становила 1-2 рази на добу. Зазвичай підтримуюча доза становить від 1 до 6 капсул на добу.

Максимальна добова доза для дорослих становить 8 капсул, для дітей старше 5 років 3 капсули. Для дорослих та дітей віком від 12 років початкова доза становить 2 таблетки, що розсмоктують (4 мг), надалі – по 1 таблетці (2 мг) після кожного рідкого випорожнення або за попередніми рекомендаціями лікаря. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 6 таблеток (12 мг).

Якщо при прийомі препарату для терапії гострої діареї клінічний ефект відсутній протягом 48 годин після початку прийому, необхідно припинити прийом препарату і підібрати інше протидіарейні засіб. Актуальна вартість на медикамент вказана у каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Побічні дії

Препарат зазвичай добре переноситься пацієнтами, однак, можливий розвиток таких побічних реакцій:

 • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена стомлюваність, порушення режиму сну і неспання.
 • З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, кишкова непрохідність, диспепсія, болі внизу живота, нудота, блювота, метеоризм, порушення дефекації. Іноді у пацієнтів спостерігається мегаколон та токсичний мегаколон.
 • Алергічні реакції: свербіж шкіри, кропив'янка, еритема, синдром Стівена-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз. При перевищенні рекомендованих доз або наявності підвищеної індивідуальної чутливості у пацієнтів розвивався анафілактичний шок.
 • Інші побічні ефекти: затримка сечі.

При появі будь-яких побічних ефектів необхідно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря. Перед покупкою препарату в аптеках при дисбактеріозі, срк та інших захворюваннях необхідно проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Препарат не призначають пацієнтам при таких захворюваннях:

 • гостра дизентерія (особливо якщо присутні згустки крові в випорожненнях і у пацієнта відзначається підвищена температура тіла);
 • гострий виразковий коліт;
 • псевдомембранознийколіт, який викликаний прийомом антибіотиків;
 • бактеріальний ентероколіт;
 • паралітичний ілеус та інші захворювання, що супроводжуються порушенням перистальтики кишечника;
 • запор;
 • препарат не призначають пацієнтам з непереносимістю лактози.

З якого віку дозволено лікування проносу імодіумом? Дітям молодше 6 років препарат призначають під строгим лікарським контролем. Препарат не призначається при грудному вигодовуванні.

Імодіум з обережністю призначають для вагітних та пацієнтам, що страждають порушеннями функції печінки.

Оскільки препарат може викликати сонливість, то в період терапії лоперамідом не рекомендується виконувати роботи пов'язані з використанням потенційно небезпечних механізмів.

Вагітність і період лактації

Препарат в таблетках або капсулах не має тератогенної, мутагенного та ембріотоксичної дії на плід. Застосування препарату у період вагітності можливо в тих випадках, коли очікувана користь для матері перевищує потенційні ризики для плода.

При необхідності застосування препарату при годуванні груддю необхідно з'ясувати питання про припинення грудного вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні препарату Імодіума з інгібіторами Р-глікопротеїнів відзначається підвищення плазмових концентрацій лопераміду в 2-3 рази, проте, на клінічній картині ці зміни ніяк не позначаються.

Передозування

При гострому отруєнні препаратом у пацієнтів спостерігаються симптоми, пов'язані з пригніченням центральної нервової системи, в тому числі порушення координації, сонливість, пригнічення дихання, ступор, судоми, втрата свідомості.

Антидотом препарату є налоксон. Оскільки час дії налоксону менше, ніж лопераміду, то при гострому отруєнні препаратом Імодіум може бути недостатньо одноразового введення налоксону.

Умови зберігання

Препарат рекомендується зберігати в сухому місці при кімнатній температурі.

Термін придатності - 5 років.

Синоніми

лоперамід

Зверніть увагу!

Опис препарату Імодіум на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Імодіум: інструкції

Форма випуску: капсули по 2 мг по 6 або 20 капсул у блістері; по 1 блістеру в картонній пачці

Склад: 1 капсула містить 2 мг лопераміду гідрохлориду

Производитель: Франція

Форма випуску: таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині, по 2 мг, по 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній упаковці

Склад: 1 таблетка містить 2 мг лопераміду гідрохлориду

Производитель: Велика Британія

Форма випуску: таблетки; по 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній пачці

Склад: 1 таблетка містить лопераміду гідрохлориду 2 мг та симетикону еквівалентно полідиметилсилоксану 125 мг

Производитель: Франція

Динаміка цін на "Імодіум капс. 2мг №6"

Імодіум ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Імодіум
Кількість препаратів у каталозі 3
Середня ціна препарату 98.47 грн.
Найдешевший препарат 77.80 грн.
Найдорожчий препарат 135.70 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження