Парацетамол-Дарниця табл. 500мг №10

Артикул: 139491
Залишити відгук
№1 в категорії «Парацетамол»

Рейтинг популярності базується на фактичній кількості замовлень клієнтами сайту за останні 30 днів. Чим більше замовлень, тим вище рейтинг.

15.88 грн.

Упаковка / 10 шт.

Ціна актуальна на 01:45 | Придатний до: березень 2022
Є питання?
Потрібна консультація?

Цілодобова підтримка клієнтів

Кому можна
Дорослим
Дозволено
Дітям
з 6-ти років
Вагітним
за призначенням лікаря з урахуванням користь/ризик
Годуючим
Дозволено
Алергікам
з обережністю
Діабетикам
з обережністю
Водіям
Дозволено
З алкоголем
Протипоказано
Парацетамол-Дарниця таблетки по 500 мг блістер 10 шт
Торгівельна назва Парацетамол
Діючі речовини Парацетамол
Кількість діючої речовини 500 мг
Форма випуску таблетки для внутрішнього застосування
Первинна упаковка блістер
Кількість в упаковці 10 таблеток
Спосіб застосування Орально
Взаємодія з їжею Після
Температура зберігання від 5°C до 25°C
Чутливість до світла Не чутливий
Ознака Вітчизняний
Походження Хімічний
Ринковий статус Дженерик-дженерик
Виробник ДАРНИЦЯ ПРАТ ФАРМ. ФІРМА
Країна виробництва Україна
Заявник Дарниця
Умови відпуску Без рецепта
Категорія

Застуда і грип > Жарознижуючі

Знеболюючі > Від головного і зубного болю

Знеболюючі > Від менструального болю

Для нервової системи

Код АТСN02BE01
Скачать сертификат соответствия

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. ненаркотичний анальгетик, неселективно Інгібує циклооксигеназу, впливаючи на центри болю і терморегуляції. в запалених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ, що пояснює незначний протизапальний ефект. відсутній вплив на синтез простагландинів у периферичних тканинах, що обумовлює відсутність у парацетамолу негативного впливу на водно-сольовий обмін (затримка натрію і води) і слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. можливість утворення метгемоглобіну і сульфгемоглобіна малоймовірна.

Фармакокінетика. Абсорбція - висока, практично 100%. У системному кровотоці 15% препарату, що всмоктався зв'язується з білками плазми крові. Час досягнення C max в крові становить 20-30 хв. Терапевтично ефективна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається при його призначенні в дозі 10-15 мг/кг маси тіла. Проникає через гематоенцефалічний бар'єр і в грудне молоко. Кількість препарату в грудному молоці становить 1% прийнятої матір'ю, яка годує дози парацетамолу. Метаболізується в печінці: 80% вступає в реакції кон'югації з глюкуроновою кислотою і сульфатами з утворенням неактивних метаболітів. 17% препарату піддається гідроксилювання з утворенням активних метаболітів, які кон'югують з глутатионом і утворюють неактивні метаболіти. При нестачі глутатіону ці метаболіти можуть блокувати ферментні системи гепатоцитів і викликати їх некроз. T ½ парацетамолу - 2-3 ч. У осіб похилого віку знижується кліренс препарату і збільшується T ½. Виділяється нирками - 3% в незміненому вигляді.

Показання

Больовий синдром слабкої та помірної інтенсивності різного генезу (головний біль, включаючи мігрень та головний біль напруги, біль в спині, ревматичний біль, біль в м'язах, періодичний біль у жінок, невралгії, зубний біль). полегшення симптомів при застуді та грипі, таких як лихоманка, ломота.

Застосування

Препарат призначений для перорального прийому.

Таблетки 200 мг. Приймати з великою кількістю рідини, через 1-2 години після прийому їжі (прийом відразу після їжі призводить до подовження часу всмоктування).

Для дорослих і дітей у віці з 12 років (маса тіла 40 кг) разова доза становить 400-1000 мг; кратність призначення - до 4 разів на добу при необхідності. Не слід приймати більше 4000 мг протягом 24 год. Для пацієнтів з порушеннями функцій печінки або нирок, пацієнтів похилого віку добову дозу необхідно знизити та збільшити інтервал між прийомами.

Дітям у віці від 3 років призначати з розрахунку 10-15 мг/кг маси тіла (разова доза). Прийом можна повторювати через 6 ч (до 4 разів на добу) в разі необхідності.

Максимальна добова доза для дітей у віці 3-6 років (до 22 кг) - 1000 мг, 6-9 років (до 30 кг) - 1500 мг, 9-12 років (до 40 кг) - 2000 мг. Максимальна тривалість застосування у дітей без консультації лікаря - 3 дні.

Таблетки 500 мг

Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1-2 таблетки 4 рази на добу в разі потреби. Не слід приймати більше 8 таблеток (4000 мг) протягом 24 год.

Дітям у віці 6-12 років: по ½-1 таблетці 3-4 рази на добу в разі потреби.

Разова доза парацетамолу становить 10-15 мг/кг маси тіла, максимальна добова доза - 60 мг/кг маси тіла. Не слід приймати більше 4 доз протягом 24 год. Максимальний термін застосування для дітей без консультації лікаря - 3 дні.

Інтервал між прийомами становить не менше 4 год.

Чи не перевищувати рекомендовану дозу.

Не приймати разом з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки та / або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, синдром Жильбера, виражена анемія, лейкопенія.

Побічні ефекти

У разі виникнення побічних реакцій слід припинити застосування препарату і негайно звернутися до лікаря.

Побічні реакції парацетамолу виникають:

  • з боку імунної системи: анафілаксія, реакції гіперчутливості, включаючи свербіж шкіри, висип на шкірі та слизових оболонках (зазвичай генералізовані висипання, еритематозний висип, кропив'янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у тому числі синдром Стівенса - Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
  • з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії;
  • з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
  • з боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія, агранулоцитоз, анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці), гемолітична анемія, синці або кровотечі;
  • з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів;
  • з боку печінки: порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці.

Особливі вказівки

Необхідно порадитися з лікарем щодо можливості застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функцій нирок і печінки.

Слід враховувати, що у пацієнтів з алкогольним ураженням печінки підвищується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу.

Препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.

Чи не перевищувати зазначених доз.

Не приймати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол.

При тривалому застосуванні парацетамолу необхідний контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.

Під час лікування парацетамолом не вживати алкогольні напої.

Якщо симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Вагітність. Призначення препарату в ці періоди можливе лише у випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.

Період годування груддю. Парацетамол проникає в грудне молоко, але в клінічно незначних кількостях. Доступні опубліковані дані не містять протипоказань щодо годування грудьми.

Діти. Таблетки 200 мг не рекомендується застосовувати у дітей віком до 3 років.

Таблетки 500 мг не застосовувати у дітей віком до 6 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодії

Швидкість всмоктування парацетамолу може підвищуватися при одночасному застосуванні з метоклопрамідом та домперидоном і знижуватися при застосуванні з холестираміном.

Антикоагулянтний ефект варфарину та інших кумаринів може посилитися через тривале регулярного застосування парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не викликає значного ефекту.

Барбітурати зменшують вираженість жарознижуючого ефекту парацетамолу.

Протисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), що стимулюють активність печінкових ферментів, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату в гепатотоксичні метаболіти. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатотоксичними засобами підвищується токсичний вплив препаратів на печінку.

Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатотоксичної синдрому.

Парацетамол знижує ефективність діуретиків.

Передозування

Ураження печінки можливе у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли дозу більше 150 мг/кг маси тіла. у пацієнтів з факторами ризику (тривале лікування карбамазепіном, фенобарбіталом, фенітоїном, примидоном, рифампіцином, звіробоєм або іншими лікарськими засобами, що індукують ферменти печінки; регулярний прийом надмірної кількості етанолу; глутатіонової кахексія (розлади травлення, муковісцидоз, ВІЛ-інфекція, голод, кахексія) прийом 5 г або більше парацетамолу може призвести до ураження печінки.

Симптоми передозування в перші 24 год: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати до енцефалопатії, крововиливу, гіпоглікемії, коми та летального результату. ОПН з гострим некрозом канальців може проявлятися сильним поперековим болем, гематурією, протеїнурією і розвинутися навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначалися також серцева аритмія і панкреатит.

При тривалому застосуванні препарату у високих дозах з боку органів кровотворення можуть розвинутися апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі високих доз з боку ЦНС - запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи - нефротоксичність (ниркова колька, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз).

Лікування: при передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити в лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою і блювотою або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів. Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза парацетамолу була прийнята у межах 1 ч. Концентрація парацетамолу в плазмі крові повинна вимірюватися через 4 год або пізніше після прийому (більш ранні концентрації є недостовірними). Лікування N-ацетилцистеином може бути застосовано протягом 24 годин після прийому парацетамолу, але максимальний захисний ефект отримують при його застосуванні протягом 8 годин після прийому. Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. При необхідності пацієнту слід в / в вводити N-ацетилцистеїн згідно зі встановленим переліком доз. При відсутності блювоти може бути застосований метіонін перорально як відповідна альтернатива у віддалених районах поза лікарнею.

Умови зберігання

При температурі не вище 25 °C.

Опис товару завірено виробником Дарниця.

Перевірено Севрюков Александр Викторович

Зверніть увагу!

Опис препарату Парацетамол-Дарниця табл. 500мг №10 на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

НАПИСАТИ ВІДГУК ПРИХОВАТИ ФОРМУ
Оцінити*:
Оцініть, будь ласка товар!
Захисний код
Невірно введено код


Поширені запитання

Скільки коштує Парацетамол-Дарниця табл. 500мг №10?

Ціна Парацетамол-Дарниця табл. 500мг №10 стартує від 15.88 грн. за упаковку.

Чи можна давати ці ліки дітям?

З 6-ти років. Детальніше необхідно проконсультуватися з вашим лікарем.

Які умови зберігання у таблеток Парацетамол (Дарниця)?

Згідно з інструкцією температура зберігання Парацетамол Дарниця становить від 5°C до 25°C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Які аналоги у таблеток Парацетамол 500мг №10?

Повними аналогами Парацетамол-Дарниця табл. 500мг №10 є:

Яка країна виробництва у Парацетамол (Дарниця)?

Країна виробник у Парацетамол (Дарниця) - Україна.

Яка діюча речовина у Парацетамол?

Основною діючою речовиною в Парацетамол є Парацетамол
Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!