Банер доставка НП  -липень

Сорцеф

Товарів: 4
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Сорцеф

Сорцеф — це антибактеріальний препарат для внутрішнього застосування, який використовують для лікування інфекційно-запальних захворювань. Активна речовина — цефіксим, цефалоспорин ІІІ покоління.

Ліки зареєстровані в Україні та представлені в аптеках у таких лікарських формах:

  • таблетки, покриті плівкою-оболонкою, по 400 мг цефіксиму в таблетці, по 5 або 7 таблеток у блістері;
  • гранули для оральної суспензії, дозування 100 мг цефіксиму на 5 мл; для 60 мл суспензії по 32 грануляти у флаконі, для 100 мл суспензії по 53 грануляти у флаконі.

Фармакологічна дія

Препарат діє бактерицидно на безліч мікроорганізмів, оскільки пригнічує синтез клітинної стінки.

Сорцеф для дітей і дорослих ефективний у лікуванні хвороб, зумовлених грампозитивними та грамнегативними бактеріями Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, E. coli, Proteus mirabilis, Klebsiella species, Haemophilus influenzae, Branhamella catarrhalis та ін.

Показання

Лікарі рекомендують купити Сорцеф при інфекційно-запальних хворобах, якщо вони спричинені бактеріями, чутливими до цефіксиму:

  • бактеріальні отити, синусити, фарингіти, трахеїти, тонзиліти (при ангіні);
  • гострий чи хронічний бактеріальний бронхіт;
  • бактеріальні інфекції сечовивідних шляхів (цистити, уретрити, неускладнений пієлонефрит).

Сорцеф можна застосовувати дітям від 6 місяців. Інструкція повідомляє, що вагітним і тим, хто годує грудьми, лікарі, рекомендують приймати препарат тільки в разі крайньої необхідності.

Режим дозування

Сорцеф приймають незалежно від їжі. Курс лікування при бронхіті, запаленні середнього вуха триває 7–14 днів, при неускладненому циститі — 3 дні.

Режим дозування препарату Сорцеф залежить від форми випуску та віку пацієнта і визначається лікарем в індивідуальному порядку.

Таблетки Сорцеф призначають дорослим та дітям від 12 років при вазі понад 50 кг по 400 мг 1 раз на добу або по 200 мг (½ таблетки) кожні 12 годин.

Суспензія Сорцеф:

  • Дітям від 6 місяців до 12 років і вагою менше 50 кг доза суспензії Сорцеф становить 8 мг/кг/добу за 1 прийом або 4 мг/кг/добу на 2 прийоми.
  • Дорослим та дітям від 12 років та вагою більше 50 кг дозу суспензії розраховують так: 400 мг 1 раз на добу або 200 мг кожні 12 годин.

Для приготування 60 мл суспензії Сорцефу у флакон потрібно додати 40 мл чистої води в 2 заходи і збовтати до утворення однорідної маси. Приготування суспензії 100 мл за таким самим принципом слід додати 66 мл чистої води у флакон. Перед кожним прийомом флакон потрібно збовтувати.

Протипоказання

Основні протипоказання до препарату Сорцеф — це реакції гіперчутливості на лікарський засіб, порфірія, підвищена чутливість до цефалоспоринів та пеніцилінів.

Побічні реакції

Сорцеф може викликати порушення крові та лімфатичної системи: порушення згортання крові, анемії, зниження кількості лейкоцитів та нейтрофілів, тромбоцитоз та тромбофлебіти, агранулоцитоз, пурпура, еозинофілія.

Цефіксим може спричинювати кандидоз, діарею, дисбактеріоз, різні порушення травлення та запалення ШКТ на всіх рівнях.

Також відзначалися розвиток холестазу, лікарського гепатиту та жовтяниці. Втрата слуху та порушення дихання також можуть бути побічною реакцією на лікування Сорцефом.

З боку імунної системи — різні алергічні реакції, мультиформна ексудативна еритема, токсичний епідермальний некроліз, біль у суглобах.

Нирки та сечовивідна система можуть відреагувати розвитком гострої ниркової недостатності, тубулоінтерстиціальним нефритом, появою крові в сечі.

Слабкість, швидка втома також належать до побічних ефектів Сорцефу.

Особливі вказівки

Сорцеф з обережністю призначають пацієнтам із порушеною функцією нирок, алергіями, кровотечами та хворобами ШКТ в анамнезі. У суспензії є глюкоза, і на це варто звертати увагу пацієнтам із цукровим діабетом.

У разі передозування препаратом або ниркової недостатності є ризик розвитку енцефалопатії.

При тривалому прийомі Сорцеф може викликати псевдомембранозний коліт, тому слід приділяти особливу увагу таким побічним реакціям, як діарея, дисбактеріоз, диспепсія та дискомфорт у животі. Якщо такі реакції інтенсивні, обов'язково повідомте про це лікаря.

Сорцеф не призначають недоношеним, новонародженим дітям, а також вагітним і мамам-годувальницям, оскільки його безпечність для цієї групи пацієнтів не доведено.

При лікуванні препаратом Сорцеф лікарі не рекомендують вживати алкоголь.

Чим Сорцеф кращий за аналоги?

Препарат Сорцеф сироп можна призначати з 6 місяців, що дозволяє його використовувати у педіатрії. Ліки випускають у суспензії і це значно полегшує прийом у дітей та пацієнтів із утрудненим ковтанням.

Поширені запитання про Сорцеф

Як пити Сорцеф?

Таблетки Сорцеф запивають водою і приймають незалежно від їди. Дозу суспензії Сорцеф відміряють мірною ложкою відповідно до призначення лікаря.

Як приготувати Сорцеф?

Для приготування антибіотика Сорцеф необхідно у флакон із гранулами у два підходи залити чисту воду і збовтати до утворення розчину: у флакон для 60 мл суспензії — 40 мл чистої води, у флакон для 100 мл суспензії— 66 мл води.

Як приймати Сорцеф дітям?

Дітям від 6 місяців до 12 років і вагою до 50 кг Сорцеф краще приймати у формі суспензії з розрахунку 8 мг/кг/добу за 1 прийом або 4 мг/кг/добу на 2 прийоми. Дітям від 12 років та вагою понад 50 кг можна приймати препарат у таблетках із розрахунку 400 мг 1 раз на добу або 200 мг кожні 12 годин.

Як швидко допомагає Сорцеф?

Видимий терапевтичний ефект настає у перші 3 дні лікування. Але остаточну тривалість курсу визначає лікар в індивідуальному порядку.

Зверніть увагу!

Опис препарату Сорцеф на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Сорцеф: інструкції

Форма випуску: гранули для оральної суспензії, 100 мг/5 мл; для 60 мл суспензії: по 32 г грануляту у флаконі з пластмасовою мірною ложкою та мірним стаканчиком в картонній коробці; для 100 мл суспензії: по 53 г грануляту у флаконі з пластмасовою мірною ложкою та мірним стаканчиком в картонній коробці

Склад: 5 мл суспензії містять цефіксиму (у формі цефіксиму тригідрату) 100 мг

Производитель: Республіка Північна Македонія

Форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 400 мг, по 5 таблеток у блістері, по 1 або по 2 блістери у картонній коробці; по 7 таблеток у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить: цефіксиму 400 мг (у формі цефіксиму тригідрату 447,630 мг)

Производитель: Республіка Північна Македонія

Динаміка цін на "Сорцеф табл. в/о 400мг №10"

Сорцеф ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Сорцеф
Кількість препаратів у каталозі 4
Середня ціна препарату 443.98 грн.
Найдешевший препарат 340.30 грн.
Найдорожчий препарат 563.40 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження