Комаровский Витамин D3 - июнь 2024

Піколакс

Товарів: 2
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Склад і форма випуску

 • Краплі для перорального застосування по 15 або 30 мл у флаконах, по 1 флакону в картонній упаковці.
 • Таблетки по 10 штук в блістері, по 1 або 3 контурні чарункові упаковки в картонній пачці.

1 мл крапель для перорального застосування містить:

 • Пикосульфата натрію - 7,5 мг;
 • Допоміжні речовини, в тому числі сорбіт.

В 1 мл препарату міститься 20 крапель.

1 таблетка препарату містить:

 • Пикосульфата натрію - 7,5 мг;
 • Допоміжні речовини, в тому числі лактоза.

Фармакологічна дія

Піколакс - лікарський препарат групи проносних засобів. До складу Пыколаксу входить активний компонент - пикосульфат натрію, який метаболізується в товстому кишечнику з утворенням фармакологічно активної форми - дифенолу. Проносний засіб впливає на рецептори слизової оболонки товстого кишечника, внаслідок чого посилюється перистальтика і просування калових мас по товстому кишечнику.

Після перорального застосування ліки практично не абсорбується в системний кровотік. Метаболізується під впливом бактеріальних сульфотрансфераз в товстому кишечнику. У плазмі крові та сечі визначається незначна кількість фармакологічно активного метаболіту.

Інструкція повідомляє, що терапевтичний ефект препарату розвивається через 6-12 годин після перорального прийому.

Показання до застосування

Препарат застосовується для терапії пацієнтів, які страждають запорами, а також, в разі якщо необхідно полегшити дефекацію.

Препарат також призначають як проносний засіб пацієнтам з онкологічними захворюваннями, які отримують терапію опоіднимі анальгетиками.

Спосіб застосування

Краплі для перорального застосування:

Препарат зазвичай приймають ввечері, дітям краплі можна додавати в їжу. Дозування препарату здійснюють за допомогою спеціального дозатора. Тривалість курсу лікування і дози препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Дорослим і підліткам у віці старше 10 років зазвичай призначають по 13-27 крапель препарату 1 раз на добу.

Дітям у віці від 4 до 10 років зазвичай призначають по 7-13 крапель препарату 1 раз на добу.

Дитячий вік до 4 років дозу препарату розраховують за формулою 250мкг / кг маси тіла (2 краплі препарату на кожні 3 кг маси тіла дитини) 1 раз на добу.

Дози препарату для пацієнтів з онкологічними захворюваннями, які отримують терапію опоіднимі анальгетиками, розраховує лікуючий лікар.

Не слід приймати препарат більше 3 днів поспіль, якщо лікуючий лікар не призначив інакше.

Таблетки:

Препарат призначений для перорального застосування. Таблетку рекомендується ковтати цілими, запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають вранці або ввечері. Тривалість курсу лікування і дози препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Для дорослих і підлітків у віці старше 10 років зазвичай призначають по 1 таблетці препарату 1 раз на добу. У разі необхідності дозу збільшують до 2 таблеток 1 раз на добу.

Максимальна тривалість курсу лікування закрепу становить 10 днів.

Побічні дії

Препарат в таблетках і каплях зазвичай добре переноситься пацієнтами. В одиничних випадках, переважно при тривалому застосуванні препарату, у пацієнтів відзначали розвиток таких побічних ефектів:

 • З боку шлунково-кишкового тракту: порушення травлення, діарея, нудота, блювання, кишкова колька, метеоризм, біль в ділянці анального отвору.
 • З боку центральної нервової системи: головний біль, порушення режиму сну і неспання, судоми, підвищена стомлюваність, тремор.
 • Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке.
 • Інші: гіпокаліємія, гіпонатріємія, дегідратація.

При тривалому застосуванні препарату можливий розвиток звикання до препарату і запорів, викликаних ефектом "рикошету". Для запобігання розвитку побічних ефектів рекомендується одноразове або короткочасне застосування препарату.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Препарат у формі крапель для перорального застосування протипоказаний пацієнтам, що страждають непереносимістю фруктози.

Препарат у формі таблеток протипоказаний пацієнтам з лактазной недостатністю, мальабсорбцією глюкозо-галактози та галактоземією.

Препарат не призначають пацієнтам, що страждають обструктивної непрохідності кишечника, нудотою, блювотою, болями в животі нез'ясованої етіології і важкої дегідратацією.

Препарат не застосовують для терапії пацієнтів з гострою хірургічною патологією органів черевної порожнини, а також пацієнтів, які перенесли оперативне втручання на шлунково-кишковому тракті.

Препарат не використовують для терапії жінок в період вагітності та лактації.

Препарат у формі таблеток не застосовують лікування дітей віком до 10 років у зв'язку з неможливістю точного дозування.

Препарат з обережністю призначають пацієнтам, що страждають гипокалиемией, гіпермагнійемій, а також пацієнтам похилого віку.

Період вагітності та годування груддю

Для вагітних при закрепі не рекомендується призначати препарат.

При годуванні груддю. За необхідності застосування препарату під час лактації слід проконсультуватися з лікарем і вирішити питання про тимчасове переривання грудного вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат слід з обережністю застосовувати сочетано з серцевими глікозидами.

При одночасному застосуванні препарату з глюкокортикостероїдами та діуретичними лікарськими засобами підвищується ризик розвитку порушень водно-електролітного балансу.

Протимікробні препарати широкого спектра дії при одночасному застосуванні з препаратом знижують послаблюючий ефект пикосульфата натрію.

Передозування

Завищена доза препарату у пацієнтів відзначається розвиток діареї, спастичних болів у животі, зниження рівня калію в крові та інші порушення водно-електролітного балансу. Крім того, можливий розвиток ішемії слизової оболонки товстого кишечника.

Застосування завищених доз препарату протягом тривалого часу може призвести до розвитку у пацієнта хронічної діареї, кишкової кольки, значною гіпокаліємії, порушення функції нирок, вторинного гіперальдостеронізму, сечокам'яної хвороби та метаболічного ацидозу. Внаслідок гіпокаліємії можливо також розвиток м'язової слабкості.

Специфічного антидоту немає. При передозуванні показано промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, а також проведення симптоматичної терапії.

Умови зберігання

Препарат рекомендується зберігати в сухому місці далеко від прямих сонячних променів при температурі не вище 25 градусів Цельсія.

 • Термін придатності препарату незалежно від форми випуску - 3 роки.
 • Термін придатності препарату у формі крапель для перорального застосування після відкриття флакона - 28 днів.

Синоніми

Гутталакс.

Зверніть увагу!

Опис препарату Піколакс на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Піколакс: інструкції

Форма випуску: таблетки по 5 мг, по 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить натрію пікосульфату у перерахуванні на 100 % безводну речовину 5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 7,5 мг, по 10 таблеток у блістері, по 1 або по 3 блістери в пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить натрію пікосульфату у перерахуванні на 100 % безводну речовину 7,5 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: краплі оральні 0,75 % по 15 мл або по 30 мл у флаконі, по 1 флакону у пачці з картону

Склад: 1 мл препарату містить натрію пікосульфату в перерахуванні на 100 % безводну речовину 7,5 мг (20 крапель)

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Піколакс табл. 7.5мг №10"

Піколакс ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Піколакс
Кількість препаратів у каталозі 2
Середня ціна препарату 75.85 грн.
Найдешевший препарат 50.90 грн.
Найдорожчий препарат 100.80 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження