Банер доставка УП - липень

Отривін

Товарів: 5
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Закладеність носа

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 15.07.2024

Склад

Активний компонент Отривін краплі та спрей – ксилометазоліну гідрохлорид. Активний компонент Отривін Екстра – ксилометазоліну гідрохлорид, іпратропію бромід.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфату додекагідрат, динатрію едетат, бензалконію хлорид, сорбітол, натрію хлорид, гіпромелоза, гідроксипропілметилцелюлоза, вода.

Додаткові наповнювачі Отривін з ментолом та евкаліптом: евкаліптол, ментол, олія рицинова.

Лікарська форма

 • Отривін краплі назальні (для дітей) 0,05%.
 • Отривін краплі назальні 0,1%.
 • Отривін Екстра спрей назальний.
 • Отривін спрей назальний.
 • Отривін з ментолом і евкаліптом спрей назальний.

Фізико-хімічні властивості

Рідина без кольору або жовтувата, прозора рідина, не має специфічного запаху.

Фармакотерапевтична група

Лікарські засоби, що використовуються в ринології. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Ксилометазолін – симпатоміметичний агент, що діє на α-адренергічні рецептори. Ксилометазолін при назальному застосуванні спричиняє звуження кровоносних судин слизової оболонки носа та прилеглих ділянок носоглотки, усуваючи таким чином набряк і гіперемію слизової оболонки носа та носоглотки, а також знижує пов’язане з цим підвищене виділення слизу і полегшує видалення блокованих виділень з носа, що сприяє очищенню носових проходів та полегшенню носового дихання.

Ефект ліків проявляється безпосередньо після використання і триває до 12 годин. Препарат добре переноситься, у тому числі хворими з чутливою слизовою оболонкою і не знижує мукоциліарну функцію. Результати лабораторних аналізів показали, що ксилометазолін знижує інфекційну активність риновірусу людини, що асоціюється зі звичайною застудою.

Фармакокінетика

При місцевому застосуванні препарат практично не абсорбується, концентрації ксилометазоліну у плазмі крові настільки малі, що практично не виявляються (концентрація у плазмі крові є близькою до ліміту визначення). Концентрація препарату з місцевою дією в плазмі мінімальна.

Показання

 • Симптоматичне лікування закладеності носа при застуді, сінній гарячці, інших алергічних ринітах, синуситах.
 • Для полегшення відтоку секрету при захворюваннях придаткових пазух носа
 • Допоміжна терапія у випадках середнього отиту (для усунення набряку слизової)
 • Для полегшення проведення риноскопії.

Протипоказання

 • Індивідуальна непереносимість.
 • Закритокутова форма глаукоми.
 • Перенесення операції з розтином оболонок головного мозку.
 • Хронічний атрофічний риносинусит.

Вплив на організм

Обережно застосовувати особам із хворобами серця, судин, ендокринних органів, що проходять курс терапії антидепресантами, які мають реакції на симпатоміметики в минулому.

Взаємодія з лікарськими препаратами

Інгібітори моноаміноксидази (інгібітори МАО): ксилометазолін може потенціювати дію інгібіторів моноаміноксидази та індукувати гіпертензивний криз. Не застосовувати ксилометазолін пацієнтам, які приймають або приймали протягом останніх двох тижнів інгібітори МАО.

Три- та тетрациклічні антидепресанти: при одночасному застосуванні три- або тетрациклічних антидепресантів та симпатоміметичних препаратів можливе посилення симпатоміметичного ефекту ксилометазоліну, тому одночасне застосування таких засобів не рекомендується.

При застосуванні разом з β-блокаторами може спричиняти бронхіальний спазм або зниження артеріального тиску (АТ).

Особливості застосування

Дитячі краплі 0,05% не можна використовувати дітям до 1 року.

Застосовувати зі спеціальною насадкою у зазначеному дозуванні не довше 7 діб. Краплі Отривін 0,1% не можна застосовувати дітям до 12 років. Не допускати перевищення дозування, зокрема в дитячому і літньому віці.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів. Тривале лікування ксилометазоліном може спричинити медикаментозний риніт та набряк слизової оболонки носа, що має симптоми, схожі на застуду.

Препарат, як і інші симпатоміметики, слід з обережністю призначати пацієнтам, які мають сильні реакції на адренергічні засоби, що проявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії або підвищення артеріального тиску.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату, особливо при лікуванні дітей та осіб літнього віку.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією, хворим на цукровий діабет, із гіперфункцією щитовидної залози, феохромоцитомою, гіпертрофією передміхурової залози, а також не застосовувати пацієнтам, які отримують або отримували протягом останніх 2 тижнів лікування інгібіторами МАО.

Пацієнти з тривалим QT-синдромом, які отримують ксилометазолін, мають підвищений ризик серйозних шлуночкових аритмій.

Препарат містить бензалконію хлорид, що може спричинити подразнення слизової оболонки носа.

Використання під час вагітності та лактації

Препарат не можна застосовувати в період вагітності через потенційну судинозвужувальну дію. Докази будь-якого небажаного на немовляти відсутні. Невідомо, чи екскретується ксилометазолін у грудне молоко, тому необхідна обережність, а препарат у період годування груддю слід застосовувати лише за призначенням лікаря.

Фертильність. Належні дані стосовно впливу лікарського засобу Отривін на фертильність відсутні. Оскільки системна експозиція ксилометазоліну гідрохлориду дуже низька, імовірність впливу на фертильність вкрай низька.

Вплив на здатність керувати автомобілями та механізмами

Відсутній.

Спосіб застосування та дозування

Ретельно очистити ніс перед застосуванням препарату.

 • Краплі 0,05% для дітей від 1 до 12 років: по 1–2 краплі 1–2 рази на добу.
 • Краплі 0,1% для дітей від 12 років і дорослих: по 2–3 краплі 3 рази на добу.
 • Спрей для дітей від 6 років і дорослих: вводити по 1 дозі 3–4 рази на добу.
 • Спрей з ментолом і евкаліптом для дітей від 10 років і дорослих: вводити по 1 дозі 3–4 рази на добу.
 • Отривін Екстра для дорослих: вводити по 1 дозі 3 рази на добу.

Спрей Отривін, краплі Отривін та аспіратор Отривін можна купити за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1. Актуальна ціна на Отривін вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Передозування

Надмірне місцеве застосування ксилометазоліну гідрохлориду або його випадкове потрапляння всередину може призвести до виникнення симпатолітичних ефектів, включаючи пригнічення центральної нервової системи (наприклад сонливість, кома), вираженого запаморочення, підвищеного потовиділення, значного зниження температури тіла, блідості, головного болю, тахікардії, брадикардії, артеріальної гіпертензії, пригнічення дихання, міозу, судом, атаксії, занепокоєння. Підвищений артеріальний тиск може змінитися на знижений. Також можуть виникнути симптоми з боку травного тракту, такі як нудота та блювання. Діти молодшого віку більш чутливі до токсичності, ніж дорослі. Виражені симптоми після випадкового застосування не спостерігалися, проте у новонароджених (віком 2 тижні) застосування 1 краплі 0,1 % розчину у кожну ніздрю може призвести до коми.

Усім пацієнтам з підозрою на передозування слід призначити відповідні підтримуючі заходи, а також, у разі необхідності, невідкладне симптоматичне лікування під медичним наглядом. Медична допомога повинна включати спостереження за пацієнтом протягом кількох годин. Специфічний антидот відсутній, при брадикардії можна застосувати атропін. У разі тяжкого передозування, що супроводжується зупинкою серця, реанімаційні заходи повинні тривати не менше 1 години.

Побічні ефекти

Реакції індивідуальної гіперчутливості, головний біль, пришвидшене серцебиття, гіпертензія, диспептичний синдром, відчуття сухості в носі.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Краплі слід зберігати при температурі нижче +30 градусів, спрей – до +25 градусів у сухому темному місці. Не допускати самостійного використання дітьми.

Упаковка

По 10 мл у флаконі, по 1 флакону в картонній упаковці.

Категорія відпуску

Відпускається в аптеці без рецепта.

Зверніть увагу!

Опис препарату Отривін на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Отривін: інструкції

Форма випуску: краплі назальні 0,05 %; по 10 мл у флаконі з кришкою-піпеткою; по 1 флакону в картонній пачці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 0,5 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: краплі назальні 0,1 % по 10 мл у флаконі з кришкою-піпеткою; по 1 флакону в картонній пачці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: краплі назальні 0,1 %, по 10 мл у флаконі з кришкою-піпеткою, по 1 флакону в картонній пачці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: спрей назальний, дозований 0,1 %; по 10 мл у полімерному флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: спрей назальний, дозований 0,1 %; по 10 мл у полімерному флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: спрей назальний, дозований; по 10 мл у флаконі з дозуючим пристроєм; по 1 флакону в картонній пачці

Склад: 1 мл препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду 0,5 мг, іпратропію броміду 0,6 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: спрей назальний, дозований по 10 мл у флаконі з дозуючим пристроєм; по 1 флакону в картонній пачці

Склад: 1 мл препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду 0,5 мг, іпратропію броміду 0,6 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: спрей назальний, дозований 0,1 % по 10 мл у полімерному флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг

Производитель: Швейцарія

Форма випуску: спрей назальний, дозований 0,1 %; по 10 мл у полімерному флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг

Производитель: Швейцарія

Динаміка цін на "Отривін мент.-евкал. спрей назал. дозов. 0,1% фл. 10мл"

Отривін ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Отривін
Кількість препаратів у каталозі 5
Середня ціна препарату 111.76 грн.
Найдешевший препарат 71.30 грн.
Найдорожчий препарат 152.20 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження