Банер в категорію Ліки - квітень

Осетрон

Товарів: 2
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.04.2024

Склад і форма випуску

 • Розчин для ін'єкцій Осетрон по 2 або 4мл в ампулах, по 2 ампули, поміщені в контурну чарункову упаковку, по 1 контурній чарунковій упаковці, вкладеній в картонну коробку.
 • Розчин для ін'єкцій Осетрон по 2 або 4мл в ампулах, по 5 ампул, поміщених в контурну чарункову упаковку, по 2 або 10 блістерів, вкладених в картонну коробку.
 • Таблетки, вкриті плівковою оболочной, Осетрон по 4 або 10 штук в пластинці (Стрипі), по 1 платівці, вміщеній в картонну упаковку.

1 таблетка, вкрита оболонкою, препарату Осетрон 4мг містить:

 • Ондансетрону гідрохлориду дигідрату (у перерахунку на ондансетрон) - 4мг;
 • Додаткові речовини, включаючи лактозу.

1 таблетка, вкрита оболонкою, препарату Осетрон 8мг містить:

 • Ондансетрону гідрохлориду дигідрату (у перерахунку на ондансетрон) - 8мг;
 • Додаткові речовини, включаючи лактозу.

1 мл розчину для ін'єкцій Осетрон містить: (1 ампула препарату Осетрон містить відповідно ондансетрону в перерахунку на чисте речовина 4 або 8мг).

 • Ондансетрону гідрохлориду дигідрату (у перерахунку на ондансетрон) - 2мг;
 • Додаткові речовини.

Купити Осетрон 4 мг ампули (Осетрон 4 мл) можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за привабливою вартістю.
Осетрон ампула ціна вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Фармакологічна дія

Осетрон - лікарський препарат, що володіє вираженим протиблювотну ефектом. До складу препарату входить активний компонент - ондансетрон - противорвотное лікарська речовина центральної дії. Механізм дії препарату заснований на його здатності селективно блокувати 5НТ3 (серотонінові) рецептори. Ліки Ондансетрон попереджає блювотний рефлекс, спричинений підвищенням рівня серотоніну внаслідок цитостатичної терапії.

Препарат Осетрон не впливає на координацію рухів, не має седативну дію і не призводить до зниження працездатності пацієнтів. Ондансетрон укол чи таблетки володіє деякою анксіолітичну активність.

Після перорального застосування ондансетрон добре абсорбується в травному тракті. Біодоступність при пероральному прийомі досягає 60%, пік плазмової концентрації відзначається через 1,6 години. 70-75% препарату зв'язується з білками плазми, ондансетрон метаболізується в печінці за участю системи цитохрому Р450. Виводиться переважно у вигляді метаболітів кишечником і нирками, період напіввиведення досягає 3 годин. У пацієнтів з порушенням функції печінки можливе збільшення періоду напіввиведення до 15-20 годин, у пацієнтів похилого віку з нормальною функцією печінки - до 5 годин.

Показання до застосування

Препарат Осетрон призначений для профілактики та лікування нудоти та блювоти у пацієнтів, які отримують цитотоксичну хіміотерапію або радіотерапію.

Препарат Осетрон також призначають пацієнтам, які перенесли оперативні втручання, для попередження та усунення нудоти та блювоти.

Купити Осетрон ампули 2 мл можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за привабливою вартістю.
Препарат Осетрон ціна вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Спосіб застосування

Таблетки, вкриті оболонкою, Осетрон 4мг і Осетрон 8мг:

Препарат призначений для перорального прийому. Таблетки, вкриті оболонкою, слід пити/ковтати цілими, не подрібнюючи та не розжовуючи. Дози препарату і тривалість прийому визначає лікар, враховуючи еметогенну дію протипухлинної терапії.
Пацієнтам, які отримують еметогенного хіміотерапію або радіотерапію, зазвичай рекомендується прийом 8мг ондансетрону за 1-2 години до початку терапії. Після чого переходять на прийом 8мг через кожні 12 годин. При високоеметогенній терапії рекомендується приймати препарат протягом усього курсу хіміо- або радіотерапії, а також протягом 5 днів після його закінчення.

У разі якщо терапевтичний ефект недостатньо виражений допускається однократне введення глюкокортикостероїдних препаратів з метою підвищення ефективності ондансетрону. Зокрема допускається призначення 20мг дексаметазону натрію фосфату внутрішньовенно на початку хіміотерапії.

Для профілактики пізньої блювоти зазвичай рекомендують приймати по 8мг ондансетрону з інтервалом 12 годин протягом 5 днів.

З метою профілактики нудоти та блювоти, після перенесених оперативних втручань, зазвичай рекомендується прийом 16мг ондансетрону за 60 хвилин до анестезії.

Пацієнтам з порушенням функції нирок, а також пацієнтам у віці старше 65 років корекція дози препарату не потрібна.

Максимальна добова доза ондансетрону для пацієнтів з порушенням функції нирок становить 8мг ондансетрону.

Інструкція повідомляє, що препарат може бути призначений дітям у віці старше 4 років в дозі 5 мг / м2 поверхні тіла внутрішньовенно перед початком хіміотерапії, після чого через 12 годин після ін'єкції переходять на прийом 4 мг ондансетрону перорально з інтервалом 12 годин протягом 5 днів.

Розчин для ін'єкцій Осетрон:

Препарат допускається вводити внутрішньом'язово, внутрішньовенно струйно повільно і внутрішньовенно крапельно. Розчин для ін'єкцій Осетрон для приготування інфузійного розчину допускається розводити 5% розчином глюкози, розчином Рінгера, фізіологічним розчином натрію хлориду, а також 0,3% розчином калію хлориду і 0,9% розчином натрію хлориду, 0,3% розчином калію хлориду і 5 % розчином глюкози.

Дози препарату і тривалість застосування визначає лікар залежно від еметогенного терапії.

При високоеметогенній терапії зазвичай рекомендується введення 8мг внутрішньовенно безпосередньо перед початком хіміотерапії, далі вводять 2 рази по 8мг внутрішньовенно з інтервалом 4 години. В якості альтернативи допускається введення ондансетрону у вигляді безперервної 24-годинної інфузії зі швидкістю введення 1 мг / год або одноразове введення 32мг ондансетрону в 50-100мл 0,9% розчину натрію хлориду протягом 15 хвилин.

Для підвищення виразності протиблювотний ефекту препарату допускається однократне введення ін'єкційних глюкокортикостероїдів перед початком хіміотерапії. Зокрема допускається однократне введення 20мг дексаметазону фосфату натрію внутрішньовенно повільно протягом 2-5 хвилин. Допускається сумісне введення дексаметазону з ондансетроном в 50-100мл 0,9% натрію хлориду (через Y-подібний катетер).

При еметогенною хіміо- та радіотерапії зазвичай рекомендується введення 8мг ондансетрону внутрішньовенно повільно перед початком терапії, після чого переходять на прийом пероральних форм препарату.

Дорослим для попередження післяопераційної блювоти зазвичай рекомендується введення 4 мг ондансетрону внутрішньовенно повільно або внутрішньом'язово за годину до анестезії.

Дітям у віці старше 4 років при проведенні хіміотерапії зазвичай рекомендується внутрішньовенне повільне введення ондансетрону в дозі 5 мг / м2 поверхні тіла перед початком терапії, після чого переходять на прийом пероральних форм препарату.

Дітям для запобігання післяопераційної блювоти зазвичай рекомендується призначення ондансетрону в дозі 0,1 мг/кг маси тіла внутрішньовенно повільно до, під час або після анестезії.

Максимальна разова доза для дітей становить 4 мг ондансетрону.

Максимальна добова доза для пацієнтів з порушенням функції печінки становить 8мг ондансетрону.

Одноразову дозу більше 16 мг не можна застосовувати (див. розділ «Особливості застосування»).

Побічні дії:

При використанні препарату Осетрон у пацієнтів відзначали розвиток таких небажаних ефектів:

 • З боку шлунково-кишкового тракту і печінки: сухість слизової оболонки рота, порушення стільця, підвищення активності печінкових ферментів, гикавка.
 • З боку серця і судин: кардіалгія (в деяких випадках з депресією сегмента ST), порушення серцевого ритму, брадикардія, артеріальна гіпотензія, гіперемія обличчя.
 • З боку центральної нервової системи: спонтанні рухові розлади, головний біль, запаморочення, судоми, порушення зору.
 • Алергічні реакції: свербіж шкіри, кропив'янка, ларинго- або бронхоспазм, анафілактичний шок, набряк Квінке.
 • Інші: відчуття жару, зниження рівня кальцію в плазмі крові, підвищення рівня креатиніну в плазмі крові, при ін'єкційному введенні препарату Осетрон можливий розвиток місцевих реакцій (в тому числі почервоніння, болючість і відчуття печіння в місці ін'єкції).
 • З боку серцево-судинної системи: біль та дискомфорт у грудях, екстрасистоли, тахікардія, включаючи шлуночкову та надшлуночкову тахікардію, фібриляцію передсердь, серцебиття, синкопе, зміни ЕКГ.
 • Рідко: реакції гіперчутливості негайного типу, іноді тяжкі, аж до анафілаксії.

Протипоказання

Осетрон не призначають пацієнтам з індивідуальною гіперчутливістю до компонентів, що входять до складу препарату.

Таблетки, вкриті оболонкою, Осетрон не слід призначати особам з мальабсорбцією глюкозо-галактози, лактазной недостатністю і галактоземією.

Препарат не застосовують для терапії вагітних і годуючих жінок, а також для лікування дітей віком до 2 років.

Слід дотримуватися обережності при призначенні ондансетрона пацієнтам з гіперчутливістю до інших виборчих блокаторів 5HT3-рецепторів, а також пацієнтам з симптомами непрохідності кишечника.

Режими дозування

При розрахунку дози за масою тіла та застосуванням трьох доз із 4-годинним інтервалом загальна добова доза буде вищою, ніж при застосуванні однієї дози 5 мг/м 2 та однієї дози препарату перорально. Порівняльна ефективність цих двох режимів дозування не була оцінена в клінічних дослідженнях. Порівняння результатів різних досліджень свідчить про подібну ефективність обох режимів дозування.

Ондансетрон дозозалежно подовжує інтервал QT (див. розділ "Фармакологічні властивості"). Крім того, в період післямаркетингового спостереження були повідомлення про випадки тремтіння/мерехтіння шлуночків (torsade de pointes) при застосуванні ондансетрону. Слід уникати застосування ондансетрону пацієнтам із вродженим синдромом подовження QT. Ондансетрон слід застосовувати з обережністю для лікування пацієнтів, які мають або у яких може розвинутись подовження інтервалу QT, включаючи пацієнтів з порушенням електролітного балансу, застійною серцевою недостатністю, брадіаритміями та пацієнтів, які лікуються іншими препаратами, які можуть спричинити подовження інтервалу QT або порушення електроліту. . Перед початком застосування слід скоригувати гіпокаліємію та гіпомагніємію.

Застосування розчину для ін'єкцій

Лікарський засіб не містить консервантів, розчин необхідно використовувати негайно після відкриття ампули; розчин, що залишився, потрібно знищити.

Ампули із препаратом не можна автоклавувати.

Совместимость с другими препаратами

ОсетронМожно назначать в виде внутривенной инфузии со скоростью 1 мг/ч. Через Y-образный инъектор вместе с препаратом при концентрации ондансетрона от 16 до 160 мкг/мл (т. е. 8 мг/500 мл или 8 мг/50 мл соответственно) можно вводить:

цисплатин в концентрации до 0,48 мг/мл в течение 1–8 часов;

5-фторурацил в концентрации до 0,8 мг/мл (например, 2,4 г в 3 л или 400 мг в 500 мл) со скоростью не более 20 мл/ч. Более высокая концентрация 5-фторурацила может вызвать преципитацию ондансетрона. Раствор для инфузий 5-фторурацила может содержать до 0,045% хлорида магния в дополнение к другим наполнителям, совместимым;

карбоплатин в концентрации от 0,18 мг/мл до 9,9 мг/мл (например, от 90 мг в 500 мл до 990 мг в 100 мл) в течение 10–60 минут;

этопозид в концентрации от 0,14 мг/мл до 0,25 мг/мл (например, от 72 мг в 500 мл до 250 мг в 1 л) в течение 30–60 минут;

цефтазидим в дозе от 250 мг до 2 г, разведенный в воде для инъекций (например, 2,5 мл на 250 мг или 10 мл на 2 г цефтазидима) в виде внутривенной болюсной инъекции в течение 5 минут;

циклофосфамид в дозе от 100 до 1 г, разведенный в воде для инъекций (5 мл на 100 мг циклофосфамида), в виде внутривенной болюсной инъекции в течение 5 минут

Вагітність

Заборонено призначення препарату жінкам при токсикозі і отроєнні в період вагітності, а також в період лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Слід дотримуватися обережності при одночасному призначенні препарату з лікарськими засобами, індукує ферменти цитохрому P450, оскільки ці препарати можуть впливати на фармакокінетику ондансетрону. Зокрема з обережністю призначають ондансетрон з барбітуратами, фенітоїном, фенілбутазоном, рифампіцином, толбутамідом, папаверином, карбамазепіном, каризопродол, глютетімід і гризеофульвіном.

Також зміна фармакокінетики препарату Осетрон можливо при одночасному застосуванні з інгібіторами ферментів цитохрому P450, в тому числі алопуринолом, протимікробними засобами групи макролідів, лікарськими препаратами, які інгібують моноаміноксидази, естрогенами, циметидином, дилтіаземом, хлорамфеніколом, дисульфірамом, еритроміцином, флюконазолом, кетоконазолом, ловастатином, омепразолом , пропанолол і фторхінолонами, а також вальпроєвої кислотою і її похідними.

Препарат у формі розчину для ін'єкцій в концентрації від 16 до 160мкг / мл дозволяється вводити внутрішньовенно крапельно через Y-подібний інжектора сочетано з:

 • Ціспластіна в дозі не більше 0,48мг / мл, час введення 1-8 годин.
 • Карбоплатином в дозі від 0,18 до 9,9мг / мл, час введення 10-60 хвилин.
 • Етопозидом в дозі від 0,14 до 0,25 мг/мл, час введення 30-60 хвилин.
 • 5-фторурацилом у дозі 0,8мг / мл, швидкість введення 20мл / год.
 • Цефтазидимом в дозі від 0,25 до 2г (як внутрішньовенної болюсної ін'єкції), час введення 5 хвилин.
 • Циклофосфамідом в дозі від 0,1 до 1,0 г (в якості внутрішньовенної болюсної ін'єкції), час введення 5 хвилин.
 • Доксорубіцином в дозі від 10 до 100 мг (в якості внутрішньовенної болюсної ін'єкції), час введення 5 хвилин.

Допускається також введення ондансетрону і дексаметазону через одну крапельницю (доза дексаметазону від 32мкг / мл до 2,5 мг/мл, доза ондансетрону від 8мкг / мл до 0,1 мг/мл).

З обережністю слід застосовувати ондансетрон разом із лікарськими засобами, що подовжують інтервал QT та/або викликають порушення електролітного балансу (див. розділ «Особливості застосування»).

Передозування

При застосуванні препарату в дозах, які значно перевищують рекомендовані, у пацієнтів можливе посилення вираженості побічних ефектів.

Специфічного антидоту немає. При передозуванні слід провести симптоматичну терапію. Не слід застосовувати іпекакуану при передозуванні ондансетрону, тому що вона не має вираженого ефекту під час антиеметик дії препарату Осетрон.

Умови зберігання

 • Препарат у формі таблеток, вкритих оболонкою, придатний протягом 3 років за умови зберігання в сухому приміщенні далеко від прямих сонячних променів при температурі від 15 до 25 градусів Цельсія.
 • Препарат у формі розчину для ін'єкцій придатний протягом 3 років за умови зберігання далеко від прямих сонячних променів в сухому приміщенні з температурою від 2 до 25 градусів Цельсія. Готовий інфузійний розчин придатний протягом 24 годин за умови зберігання при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія.

Синоніми

Зофран, Емесет, Ондансетрон.

Зверніть увагу!

Опис препарату Осетрон на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Осетрон: інструкція

Форма випуску: розчин для ін'єкцій, 2 мг/мл; по 2 мл (4 мг) або 4 мл (8 мг) в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить ондансетрону гідрохлориду еквівалентно 2 мг ондансетрону

Производитель: Індія

Динаміка цін на "Осетрон р-н д/ін. 2мг/мл амп. 2мл (4мг) №5"

Осетрон ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Осетрон
Кількість препаратів у каталозі 2
Середня ціна препарату 321.00 грн.
Найдешевший препарат 230.00 грн.
Найдорожчий препарат 412.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження