Банер в категорії NOW - квітень

Фенібут

Товарів: 2
Сортування:  
Вид:  

Інші товари з діючою речовиною "Фенібут" Показати всі

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 13.06.2024

Фенібут — ноотропний і психостимулюючий препарат, який уже 60 років усуває причини тривоги і страху, емоційної напруги, дратівливості і безсоння у пацієнтів.

Медикамент містить фенібут, який належить до органічної сполуки гідрохлориду амінофенілмасляної кислоти і має такі фармакологічні ефекти:

 • антигіпоксичний — збільшує стійкість головного мозку до нестачі кисню, що сприяє посиленню кровопостачання в клітинах і запобіганню розвитку головних болів, відчуттю тяжкості, нудоти і запаморочення;
 • антиамнестичний — перешкоджає розвитку амнезії і нормалізує функції вегетативної нервової системи;
 • анксіолітичний і заспокійливий — під дією ліків відбувається зниження проявів негативних емоцій: страхів, напруги і занепокоєння, зменшення психомоторного збудження і гіперактивності вдень і перед нічним відпочинком.

Медичний препарат Фенібут добре всмоктується після перорального прийому та добре проникає у всі тканини організму, добре проходить через гематоенцефалічний бар'єр. Розподіл у печінці та нирках близький до рівномірного, а в мозку та крові – нижче за рівномірний. За 3 години помітну кількість введеного фенібуту виявляють у сечі, одночасно концентрація препарату у тканині мозку не зменшується, його виявляють у мозку ще за 6 годин.

Форма випуску

Лікарський засіб продається в аптеках України в таблетках, які містять 250 мг діючої речовини — по 20 штук в упаковці виробника.

На фармацевтичному ринку представлені вітчизняні аналоги медикаменту — Нообут IC, Фенібут-Астрафарм, Біфрен, Ноофен.

Купити Фенібут в Україні можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1. Актуальна ціна Фенібута вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Фенібут, показання до застосування

Лікарі призначають медикамент у комплексному лікуванні захворювань:

 • астенічні (астенії) і тривожно-невротичних станів, які характеризуються емоційною лабільністю, погіршенням пам'яті і зниженою концентрацією уваги;
 • страхів, неспокою і неврозів, які примушують пацієнтів здійснювати нав'язливі дії;
 • хвороби Меньєра, запаморочення і захитування, зумовлені порушеннями роботи вестибулярного апарату;
 • літнім хворим — при безсонні і нічних тривогах.

Ноотроп Фенібут таблетки застосовують для запобігання стресових станів перед проведенням операцій і хворобливих діагностичних досліджень.

Таблетки Фенібут дітям невропатологи використовують з восьми років у терапії нічного енурезу, заїкання і нервових тиків — одну таблетку фенібут при заїканні у дітей приймають орально перед прийомом їжі, Фенібут підліткам з 14 років - дози для дорослих. Ліки Фенібут для дітей п'ють у поєднанні з препаратами магнію місячним курсом, потім роблять перерву. Зменшення проявів заїкання відбувається на другому тижні лікування Фенібут дитині.

Прийом медпрепарату Фенібут для мозку викликає поліпшення обмінних процесів у головному мозку, що сприяє посиленню здатності до навчання, сприйняттю і запам'ятовуванню інформації, підвищенню концентрації уваги на уроках і лекціях, поліпшенню пам'яті, швидкості, точності моторних і сенсорних реакцій.

Заспокійливий засіб Фенібут при депресії призначають дорослим для усунення симптомів тривоги і нервового напруження, апатії і почуття втоми, порушень сну та апетиту. Кратність прийому і курс терапії визначає лікар. Полегшення стану хворого настає через місяць лікування, оскільки ліки фенібут при неврозі накопичуються в організмі.

Фенібут від тремору використовують при алкоголізмі й Фенібут при виході із запою (при абстинентному синдромі) для зменшення тремтіння пальців рук і зап'ястків.

Спосіб застосування і дозування

Фенібут від заколисувань (для профілактики заколисування) призначають у дозі 250-500 мг одноразово за 1 годину до передбаченого початку качки з появою перших симптомів заколисування.

Фенібут при запамороченні, пов'язаному з дисфункцією вестибулярного апарату інфекційного генезу та при хворобі Меньєра, препарат призначають по 750 мг 3 рази на добу протягом 5-7 днів, при зменшенні вираженості вестибулярних розладів - по 250-500 мг 3 рази на добу протягом 5-7 днів. днів, та був по 250 мг 1 разів у добу протягом 5 днів. При відносно легкому перебігу захворювань антидепресант Фенібут-Астрафарм застосовують по 250 мг 2 рази на добу протягом 5-7 днів, а потім по 250 мг 1 раз на добу протягом 7-10 днів.

Фенібут при безсонні: для пацієнтів похилого віку Фенібут для сну приймають 500 мг.

Медикамент Фенібут від тривоги дорослі п'ють орально одну-дві таблетки тричі на день і три таблетки перед сном. Після поліпшення самопочуття пацієнта дозу знижують до трьох таблеток на день під наглядом лікаря. Препарат Фенібут при тривожному розладі відпускається без рецепта.

З метою усунення алкогольного абстинентного синдрому Фенібут для чоловіків та жінок в перші дні лікування призначають по 250-500 мг 3 рази вдень і 750 мг Фенібут на ніч, з поступовим зниженням добової дози до звичайної для дорослих.

Заказати Фенібут, а також купити ліки Фенібут при неврозі нав'язливих станів можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1. Актуальна вартість Фенібуту вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Протипоказання до застосування

Лікарський засіб не призначають:

 • при підвищеній чутливості у хворих до діючого та допоміжних речовин медикаменту;
 • при нирковій недостатності в гострому перебігу;
 • діткам до восьми років.

Ліки Фенібут при стресі лікарі не рекомендують приймати вагітним жінкам і в період лактації, оскільки в інструкції не міститься інформації про дослідження у пацієнток під час вагітності і в період грудного вигодовування.

Хворим не можна керувати автотранспортом, тому що при лікуванні медикаментом Фенібут для мозку можливі порушення функцій нервової системи, які супроводжуються сонливістю і запамороченням.

Чим небезпечний Фенібут?

Медпрепарат рідко викликає такі побічні ефекти:

 • нудоту і блювоту на початку терапії, діарею і біль у шлунку;
 • дисфункції нервової системи, які призводять до головного болю і запаморочення (у дозах вище 2 г на добу, при зменшенні дози побічна дія зменшується), порушень сну;
 • при довгих курсах лікування — гепатотоксична дія на печінку;
 • алергію, яка проявляється свербежем, висипанням, набряками обличчі і язика, кропив'янкою, еритемою.

Медикамент Фенібут для пам'яті підсилює дію препаратів, які належать до снодійних, наркотичних анальгетиків, нейролептиків та психостимуляторів.

Лікування медпрепаратом Фенібут при нервовому тіку не припиняють різко через «синдром відміни», який призводить до погіршення стану хворого.

Особливості застосування

Слід дотримуватись обережності пацієнтам з патологією травного тракту через подразливу властивість фенібуту. Таким пацієнтам слід призначати менші дози. При тривалому застосуванні необхідно контролювати клітинний склад крові, показники функції печінки.

Лікарський препарат Фенібут в капсулах містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Доцільність застосування препарату Фенібут при мігрені, Фенібут при заїканні у дорослих дізнавайтеся у лікуючого лікаря.

Поширені запитання про Фенібут

Фенібут, як застосовувати препарат?

Дорослі і старшокласники з чотирнадцяти років п'ють перорально перед прийомом їжі — одну-дві таблетки три рази на день.

При важких станах, які супроводжуються неврозом і тривогою, лікарі призначають три таблетки на один прийом, літнім хворим дозу знижують до двох таблеток.

Дитина від восьми років приймає одну таблетку тричі на день. Ліки ковтають і запивають склянкою води і не переривають прийом дві-три тижні. Ціна таблеток Фенібут вказана у каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Фенібут, як снодійне?

Медпрепарат при безсонні приймають по одній таблетці орально перед засинанням. Застосування ліків зменшує тривогу і частоту пробуджень вночі, що сприяє шести-восьмигодинному здоровому сну.

Прийом їжі не впливає на терапевтичний ефект медикаменту.

Як приймати Фенібут при гастриті?

Лікарську форму призначають між трапезами, щоб виключити подразнення слизової оболонки шлунка. Дорослим і підліткам з 14 років дозу знижують до однієї таблетки, яку ковтають і запивають водою тричі на добу.

Як часто можна пити Фенібут?

Медичний препарат лікарі використовують залежно від віку, тяжкості стану і діагнозу пацієнта курсом два-шість тижнів.

Зверніть увагу!

Опис препарату Фенібут на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Фенібут: інструкції

Форма випуску: таблетки по 250 мг по 10 таблеток у блістері; по 1, або 2, або 3, або 5 блістерів у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить фенібуту (гама-аміно-бета-фенілмасляної кислоти гідрохлориду) в перерахуванні на 100 % речовину 250 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 250 мг по 10 таблеток у блістері; по 1, або 2, або 3, або 5 блістерів у пачці з картону

Склад: 1 таблетка містить фенібуту (гама-аміно-бета-фенілмасляної кислоти гідрохлориду) в перерахуванні на 100 % речовину 250 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 250 мг, по 10 таблеток у блістері, по 2 блістери в коробці з картону

Склад: 1 таблетка містить фенібуту 250 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: таблетки по 250 мг, по 10 таблеток у блістері, по 2 блістери в коробці з картону

Склад: 1 таблетка містить фенібуту 250 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Фенібут табл. 250мг №20"

Фенібут ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Фенібут
Кількість препаратів у каталозі 2
Середня ціна препарату 219.60 грн.
Найдешевший препарат 204.20 грн.
Найдорожчий препарат 235.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження