Банер в категорію Ліки - квітень

Атоксіл

Товарів: 4
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Сальмонельоз

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.04.2024

Атоксіл: механізм дії і показання

Атоксіл - засіб із групи ентеросорбентів, що використовується для терапії токсикоінфекцій і харчових отруєнь різної етіології. В Україні в аптеках його можна знайти в таких формах випуску:

 1. У стіках Атоксіл гель по 20 г № 20.
 2. Порошок Атоксіл у пакетах-саше по 2 г № 20.
 3. У флаконі Атоксіл порошок 10 г.

Склад: головна діюча речовина - високодисперсний кремнію діоксид.

Механізм дії

Активна речовина представлена у формі добре диспергованого порошку або в гелі. Вона має хороші сорбційні властивості до ендогенних і екзогенних токсинів.

Основні ефекти ліків:

 • дезінтоксикаційний;
 • регенеруючий;
 • протимікробний.

Детоксикаційні властивості щодо токсичних речовин, які надходять ззовні (і при отруєнні алкоголем), реалізується за допомогою високої сорбційної здатності. При пероральному застосуванні медикамент не всмоктується через слизову травного тракту в системний кровотік і не має системного впливу на організм. Адсорбує з травного тракту і виводить з організму ендогенні та екзогенні токсичні речовини різного походження: при алкогольному отруєнні, токсини при алергії, ротовірусі, блювоті та проносі при харчовому отруєнні.

Медикамент адсорбує ендогенні токсини, оскільки кремнію діоксид у просвіті кишки створює високий концентраційний та осмотичний градієнт. Шкідливі продукти метаболізму організму екскретуються з кровотоку, лімфи і міжклітинної тканини, надходять до кишечника, де зв'язуються сорбентом і виводяться назовні.

Перевага Атоксілу перед вугіллям у тому, що він не подразнює слизової травного тракту.

Які речовини зв'язує?

Атоксіл ефективно зв'язує:

 • бактеріальні алергени;
 • продукти життєдіяльності мікроорганізмів, тому Атоксіл рекомендований при харчових отруєннях;
 • токсичні речовини, що утворюються в ШКТ при гнитті білка;
 • харчові алергени;
 • лікарські засоби;
 • антитіла;
 • токсичні продукти, які утворюються в організмі при печінковій або нирковій недостатності;
 • отрути;
 • продукти тканинного розпаду.

Перелічені токсини можуть утворюватися при різних патологіях, що визначає широкий спектр використання ліків.

Механізм регенеруючої дії

Діоксид кремнію високодиспергований має ранозагоювальний ефект при місцевому використанні. При нанесенні порошку Атоксілу на рану він всмоктує зайву вологу і підсушує. Це сприяє поліпшенню відторгнення некротизованих тканин і перешкоджає поширенню зони некрозу.

Коли використовується?

Згідно з інструкцією до застосування, медичний препарат показаний для терапії:

 • гострих кишкових інфекцій (сальмонельоз, ешерихіоз) і токсикоінфекцій з переважанням діареї і нечастою блювотою;
 • вірусних гепатитів (хвороба Боткіна, гепатити В і С) — всмоктує токсини, які утворюються при запальному процесі, а також ті, які не були інактивовані у печінці;
 • у хірургії для перев'язування ран із гнійним вмістом, опіків, хронічних трофічних виразок.

Крім того, в клінічній практиці препарат застосовується в комплексній терапії:

 • Ротавірусної інфекції. Має захисну дію щодо травного епітелію, що зменшує його гіперсекрецію, нормалізує всмоктування води і електролітів у кров.
 • У післяопераційний період при операціях на органах черевної порожнини з метою інтестинального діалізу. Допомагає усунути ішемію кишки, нормалізує її перистальтику і виводить токсичні продукти.
 • Алергій. Діоксид кремнію зв'язує алергени різної природи.
 • Псоріазу. Є дані, що при цьому захворюванні Атоксіл поліпшує активність антиоксидантної системи і полегшує перебіг хвороби.
 • При проведенні протигельмінтної терапії. За 3–5 днів до призначення антипаразитарних препаратів рекомендується використовувати ентеросорбенти з метою адсорбції продуктів розпаду гельмінтів.
 • При отруєннях отрутами побутового походження, етиловим спиртом, медикаментами.

Показання до використання у дітей

Може використовуватися у всіх згаданих вище випадках. Застосування Атоксилу для дитини найчастіше при кишкових отруєннях і в комплексному лікуванні алергій. Він зв'язує харчові, мікробні та інші алергени, полегшує перебіг хвороби з симптомами блювоти, при діареї.

Показаний до застосування дітям від 1 року. Використовувати можна тільки після призначення лікаря.

Дітям із 3 років рекомендується приймати препарат у формі Атоксіл гель дитячий ентеросорбент. Він містить підсолоджувач і має смак банана, що полегшує прийом ліків пацієнтами цієї вікової категорії.

Як застосовувати?

Доза на 24 години для малюків віком від 7 років і дорослих — 12 г. При вираженій алкогольній і іншої інтоксикації — 24 г максимально.

Атоксіл гель дитячий використовується від 3 до 14 років по 1 пакету 2 рази на добу. Дорослим і дітям від 14 років — по 1 пакету 3 рази на день.

Позаяк ліки мають виражені сорбційні властивості, приймати їх потрібно за 1 годину до їжі та застосування лікарських препаратів.

Для лікування ран засіб наносять на пошкоджену поверхню шаром 3–4 мм і зверху закривають стерильною пов'язкою. Таку процедуру повторюють через день.

Протипоказання і побічні ефекти

Діоксид кремнію не використовується при таких проблемах зі здоров'ям:

 • підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
 • загострення виразки шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • ерозії у травній трубці;
 • кишкова непрохідність будь-якої етіології.

Побічні явища трапляються рідко, іноді можливий закреп.

У зв’язку з відсутністю даних про застосування препарату Атоксіл в порошку при розладі для очищення організму у період вагітності або годування груддю (гв) застосування препарату не рекомендується.

Популярні питання про Атоксіл

Як розводити?

Перед застосуванням, Атоксіл в пакетиках потрібно змішати з охолодженою кип'яченою водою або звичайною негазованою до утворення стійкої суспензії у співвідношенні 1 або 2 пакети-саше на 50 або 100 мл води.

Атоксіл порошок у флаконі продається в спеціальній пляшці з міткою на 250 мл. Щоб приготувати суспензію у правильній концентрації, потрібно просто долити води до позначки та розмішати.

Як приймати гель?

Перед використанням потрібно розім'яти пакетик гелю, щоб розбити грудки. Дітям від 3 до 14 років дають по 1 стику 2 рази на день за годину до їди. Дорослим — 3 рази на день.

Як давати дітям?

Пацієнтам від 1 до 7 років дозування діоксиду кремнію на добу має становити 150–200 мг на 1 кг маси тіла. Отриману цифру ділять на 3–4 застосування. При цьому доза на 1 прийом не повинна бути більшою половини тієї, що використовується на добу. Дають у вигляді суспензії або гелю за 1 годину до їди.

Де можна купити?

Дізнатися актуальну ціну і купити Атоксіл ви можете за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1.

Зверніть увагу!

Опис препарату Атоксіл на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Атоксіл: інструкція

Форма випуску: порошок по 10,0 г у флаконі; по 1 флакону в пачці, по 2 г у пакеті-саше; по 20 пакетів-саше в пачці

Склад: 1 флакон містить 10,0 г кремнію діоксиду (високодисперсного) 1 пакет-саше містить 2,0 г кремнію діоксиду (високодисперсного)

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Гель сприяючий виведеню токсинів з організму Атоксіл для внутрішнього застосування в стіках по 20 г 20 шт"

Атоксіл ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Атоксіл
Кількість препаратів у каталозі 4
Середня ціна препарату 269.65 грн.
Найдешевший препарат 105.80 грн.
Найдорожчий препарат 428.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження