Банер в категорію Мега набір -квітень

Зовіракс

Товарів: 3
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.04.2024

Склад і форма випуску

 • Таблетки по 5 штук в блістері, по 5 блістерів в картонній упаковці;
 • порошок для приготування розчину для ін'єкцій у скляних флаконах, по 5 флаконів у картонній упаковці;
 • крем в тубі по 2г, по 1 тубі в картонній упаковці;
 • очна мазь по 4,5г у тубі, по 1 тубі в картонній упаковці.

1 таблетка містить:

 • Ацикловіру - 200 мг;
 • Допоміжні речовини.

1 флакон порошку для приготування розчину для ін'єкцій містить:

 • Ацикловіру - 250 мг;
 • Допоміжні речовини.

1 г крему містить:

 • Ацикловіру - 50 мг;
 • Допоміжні речовини.

1 г очної мазі містить:

 • Ацикловіру - 30 мг;
 • Допоміжні речовини.

Фармакологічні властивості

Противірусні засоби для системного застосування.

Код ATX J05А B01.

Фармакологічна дія

Віростатіческого препарат, який містить діючу речовину ацикловір. Ацикловір синтетична речовина, близьке за структурою до гуаніну (складова частина нуклеїнових кислот, комплементарен цитозин), при взаємодії зі специфічними ферментами відбувається перетворення ацикловіру в фармакологічно активна речовина. У клітинах, інфікованих вірусами, виробляється специфічний фермент - тимідинкіназа, який шляхом декількох хімічних реакцій перетворює ацикловір в ацикловіру трифосфат. Ацикловіру трифосфат діє як інгібітор та субстрат для вірусної ДНК-полімерази, запобігаючи подальшому синтезу вірусної ДНК, не впливаючи на звичайні клітинні процеси.

Механізм дії препарату заснований на його структурної схожості з деоксигуанозину трифосфатом, за рахунок чого відбувається конкурентна заміщення нуклеотиду на ацикловира трифосфат в процесі синтезу вірусної ДНК. Препарат не впливає на здорові клітини організму, оскільки в них відсутній фермент тимідинкіназа і ацикловір залишається в неактивній формі. Крім того, концентрації ацикловіру в інфікованих клітинах значно вище, ніж в здорових. Противірусне Зовіракс проявляє віростатіческого активність щодо вірусу простого герпесу I і II типу, вірусу, що викликає вітряну віспу. Ацикловір помірно активний щодо цитомегаловирусов.

При тривалому застосуванні препарату, особливо у пацієнтів, які страждають імунодефіцитом, спостерігався розвиток резистентності вірусів до препаратів, що містять ацикловір. Резистентні штами вірусів характеризуються низьким вмістом або порушенням структури тимідинкінази, змінами в структурі вірусної ДНК-полімерази.

In vitro взаємодія окремих вірусів простого герпесу з ацикловіром може призводити до формування менш чутливих штамів. Взаємозалежність між чутливістю окремих вірусів простого герпесу in vitro та клінічними результатами лікування ацикловіром до кінця не з'ясована.

При застосуванні препарату у формі очної мазі ацикловір швидко абсорбується через рогівку і створює високі концентрації у внутрішньоочної рідини. Системна абсорбція препарату при нанесенні на рогівку несуттєва, ацикловір практично не визначається в плазмі крові, кілька ацикловіру визначається в сечі.

При застосуванні препарату у формі мазі системна абсорбція ацикловіру незначна.

При введенні препарату Зовіракс внутрішньовенно інфузійно максимальна концентрація у плазмі відзначалася через 1 годину після інфузії. Період напіввиведення у дорослих дорівнює 2,9 години, у новонароджених 3,8 години.

Після перорального застосування препарату діюча речовина частково всмоктується в загальний кровотік. При прийомі препарату в дозі 200мг через кожні 4 години максимальна рівноважна концентрація препарату в плазмі крові становить близько 3,1мкмоль, а мінімальна рівноважна концентрація препарату становить близько 1,8.

Ступінь зв'язку з білками плазми низька (від 9 до 33%). Препарат у високих концентраціях визначається в спинномозковій рідині. Ацикловір частково метаболізується в печінці. Виводиться переважно нирками, як в незмінному вигляді, так і у вигляді метаболітів.

У літніх людей дещо збільшується період напіввиведення ацикловіру.

У пацієнтів з нирковою недостатністю період напіввиведення ацикловіру становить до 19,5 годин, при проведенні гемодіалізу період напіввиведення скорочується до 5,7 годин.

Показання до застосування

Ліки Зовіракс призначені для місцевого та системного застосування у пацієнтів з такими захворюваннями:

 • інфекційні захворювання шкіри та слизових оболонок викликані вірусом герпесу I і II типу, в тому числі для терапії первинного генітального герпесу і його рецидивів;
 • інфекційні захворювання, спричинені вірусом вітряної віспи та оперізувального герпесу;
 • герпетична інфекція I і II типу у новонароджених;
 • препарат також застосовують для профілактики інфекційних захворювань, викликаних вірусом простого герпесу, у пацієнтів, які страждають імунодефіцитом;
 • для профілактики цитомегаловірусної інфекції при операціях з трансплантації кісткового мозку.

Очна мазь:

 • Застосовують для лікування кератиту вірусної етіології (зокрема спровокованого вірусом простого герпесу).

Купити мазь Зовіракс можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за найдоступнішими цінами в Україні.

Спосіб застосування та дозування

Таблетки Зовіракс:

 • Таблетки від герпесу Зовіракс приймають незалежно від прийому їжі, рекомендується запивати препарат великою кількістю води.
 • Для лікування інфекційних захворювань викликаних вірусом простого герпесу застосовують препарат в дозі 200 мг 5 разів на день (препарат приймають з інтервалом 4 години, виключаючи час нічного сну). Курс лікування зазвичай становить 5 днів. У пацієнтів з порушенням кишкової абсорбції або вираженим імунодефіцитом дозу препарату підвищують у 2 рази.
 • Пацієнтам з нормальним імунним статусом для профілактики рецидивів інфекційних захворювань викликаних вірусом простого герпесу приймають по 200 мг препарату кожні 6 годин. Можливий також прийом препарату за схемою 400 мг кожні 12 годин. Прийом препарату Зовіракс періодично переривають на 6-12 місяців.
 • Пацієнтам з імунодефіцитом для профілактики інфекційних захворювань викликаних вірусом простого герпесу призначають Зовіракс в дозі 200 мг кожні 6 годин. При порушенні кишкової абсорбції або вираженому імунодефіциті дозу збільшують до 400 мг 5 разів на добу. Профілактичний курс прийому препарату необхідно продовжувати до тих пір, поки існує ймовірність інфікування.
 • Пацієнтам з вітряною віспою або оперізувальний герпес зазвичай призначають по 800 мг 5 разів на добу. Тривалість терапії препаратом Зовіракс зазвичай становить 7 днів.
 • Після операції з трансплантації кісткового мозку для профілактики інфекційних захворювань викликаних вірусами чутливими до дії препарату рекомендується призначення курсу ацикловіру у вигляді внутрішньовенних інфузій. Після закінчення курсу ін'єкцій при необхідності продовжують терапію препаратом у формі таблеток. Доза препарату та курс лікування для таких пацієнтів визначає лікуючий лікар індивідуально.
 • Для терапії та профілактики інфекційних захворювань, викликаних вірусом простого герпесу, у дітей з імунодефіцитом старше 2 років використовують препарат у тих же дозах що і для дорослих. Для лікування дітей віком до 2 років дози зменшують удвічі.
 • Для лікування оперізувального герпесу і вітряної віспи у дітей старше 6 років разова доза препарату становить 800 мг, для дітей у віці від 2 до 6 років разова доза препарату становить 400 мг, для дітей віком до 2 років разова доза препарату становить 200 мг. Препарат приймають в рекомендованих дозах по 4 рази на добу протягом 5 днів.
 • У пацієнтів, що страждають хронічною нирковою недостатністю необхідно коригувати дозу з урахуванням кліренсу креатиніну.

Розчин для ін'єкцій:

 • Ампулы Зовіракс вводять внутрішньовенно крапельно, мінімальний час інфузії 1 годину.
 • Для терапії препаратом Зовіракс від герпесу у пацієнтів із нормальним імунним статусом дозу розраховують за формулою 5 мг/кг маси тіла. Розраховану дозу препарату вводять у вигляді внутрішньовенної інфузії кожні 8 годин.
 • Для терапії препаратом Зовіракс від вітрянки, оперізувального герпесу і герпетичного енцефаліту у пацієнтів з імунодефіцитом дозу розраховують за формулою 10 мг/кг маси тіла. Розраховану дозу препарату вводять у вигляді внутрішньовенної інфузії кожні 8 годин.
 • Для профілактики цитомегаловірусної інфекції після операції з трансплантації кісткового мозку вводять в дозі 500 мг / м2 кожні 8 годин. Рекомендується починати введення препарату за 5 днів до початку операції і протягом 30 днів після.
 • Новонародженим для лікування інфекційних захворювань викликаних вірусом простого герпесу вводять препарат в дозі 10 мг/кг маси тіла з інтервалом 8 годин.
 • Дітям з імунодефіцитом для терапії та профілактики інфекційних захворювань викликаних вірусом простого герпесу призначають препарат в дозі 500 мг / м2 з інтервалом 8 годин.
 • Дітям з нормальним імунним статусом для терапії інфекційних захворювань викликаних вірусом простого герпесу призначають препарат в дозі 250 мг / м2 з інтервалом 8 годин.
 • Дітям, які перенесли трансплантацію кісткового мозку, для профілактики цитомегаловірусної інфекції застосовують препарат Зовіракс в ампулах в тих же дозах що і для дорослих.
 • При розрахунку дози для пацієнтів похилого віку і пацієнтів, які страждають на хронічну ниркову недостатність, необхідно враховувати кліренс креатиніну і відповідно знижувати дози ацикловіру.
 • Для розведення препарату застосовують розчин натрію хлориду 0,9%. При розведенні препарату необхідно приготувати розчин в 1 мл якого буде міститися 25 мг ацикловіру. Далі отриманий розчин вводять за допомогою спеціального інфузійного насосу, який регулює швидкість введення препарату.
 • При неможливості введення препарату за допомогою інфузійного насосу необхідно розвести отриманий розчин в розчині для інфузій. Для розведення ацикловіру підходить розчин Хартмана, розчин глюкози 5%, розчин натрію хлориду 0,9%.
 • Препарат необхідно використовувати відразу ж після приготування, розчин, який не був введений відразу ж після приготування, застосовувати не рекомендується, оскільки препарат Зовіракс не містить антибактеріальних компонентів.

Крем Зовіракс для губ та обличчя:

 • Зовіракс від застуди на губах застосовують місцево. Препарат наносять на уражені ділянки до 5 разів на добу. Курс лікування препаратом зазвичай становить 4 дні. Якщо загоєння не відбулося, можна продовжити лікування до 10 днів.

Мазь Зовіракс для очей:

 • Зовіракс в очі поміщають в коньюктівальний мішок 5 разів на день. Рекомендована кількість препарату - смужка мазі довжиною 10 мм. Препарат застосовують до зникнення симптомів і протягом 3 днів після.

Діти.

Зовіракс у таблетках застосовують дітям віком від 2 років.

Даних щодо безпеки застосування крему у дітей віком до 12 років недостатньо, тому рекомендується застосовувати дітям віком від 12 років.

Придбати Зовіракс можна в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1.

Побічні дії

Таблетки, порошок для приготування розчину для ін'єкцій:

При застосуванні препарату в лікарських формах надають системну дію у пацієнтів відзначалися такі побічні ефекти:

 • З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, гіпербілірубінемія, підвищена активність печінкових ферментів, порушення стільця, болі в епігастральній ділянці.
 • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, порушення орієнтації в просторі, сплутаність свідомості, галюцинації, підвищена стомлюваність, порушення режиму сну і неспання. При перевищенні рекомендованих доз препарату можливий розвиток судом і коми.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія, анемії.
 • З боку нирок і сечовивідної системи: гостра ниркова недостатність, збільшення кількості сечовини та креатиніну в крові.
 • Алергічні реакції: свербіж шкіри, висип, кропив'янка, фотосенсибілізація. У деяких пацієнтів відзначали розвиток анафілактоїдних реакцій, набряку Квінке, задишки.

При попаданні розчину для ін'єкцій під шкіру можливий розвиток важких місцевих запальних реакцій аж до некрозу.

Очна мазь:

Іноді відзначалися алергічні реакції у вигляді ангіоневротичного набряку. У пацієнтів також відзначалися побічні ефекти у вигляді печіння, коньюктивита, блефарити. Часто при застосуванні препарату Зовіракс в формі очної мазі у пацієнтів відзначали розвиток точкової поверхневої кератопатії, яка не потребує лікування і швидко проходить.

Крем для зовнішнього застосування:

При застосуванні крему можливий розвиток місцевих побічних ефектів, таких як свербіж, печіння, подразнення шкіри в місці нанесення. Крім того, у пацієнтів відзначалися сухість та лущення шкіри, розвиток контактного дерматиту.

Дуже рідко відмічались алергічні реакції у вигляді ангіоневротичного набряку.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Підвищена індивідуальна чутливість до ацикловіру і / або валацикловіру.

Відносними протипоказаннями до застосування препарату є дегідратація та порушення функції нирок.

З обережністю призначають пацієнтам, що страждають неврологічними порушеннями, і при розвитку небажаних ефектів при застосуванні цитотоксичних препаратів.

Зовіракс від алергії не застосовується.

Крем Зовіракс при генітальному герпесі не застосовують.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Клінічну взаємодію ацикловіру з іншими лікарськими засобами не було виявлено.

Ацикловір виділяється головним чином у незміненому вигляді нирками шляхом канальцевої секреції, тому будь-які препарати, що мають аналогічний механізм виділення, можуть збільшувати концентрацію ацикловіру в плазмі. Пробенецид і циметидин подовжують період напіввиведення ацикловіру та збільшують площу під кривою концентрація/час. При одночасному застосуванні ацикловіру з імуносупресантом, який застосовується при лікуванні хворих після трансплантації органів, - мофетилу мікофенолатом - в плазмі крові також підвищується рівень ацикловіру та неактивного метаболіту мофетилу мікофенолату, але з огляду на широкий терапевтичний індекс ацикловіру коригувати дозу не потрібно.

Експериментальне дослідження п'яти чоловіків вказує на те, що супутня терапія ацикловіром збільшує AUC повністю введеного теофіліну приблизно на 50%. Рекомендується вимірювати концентрацію в плазмі при одночасній терапії ацикловіром.

Вартість Зовіраксу вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Особливості застосування

Крем Зовіракс слід застосовувати лише для лікування герпесу на губах та обличчі. Зовіракс при герпесі на губах не рекомендується наносити на слизові оболонки, наприклад, ротової порожнини або очей, не можна застосовувати його для лікування генітального герпесу. Слід уникати випадкового попадання крему у вічі.

Чи ефективне застосування препарату Зовіракс від ячменю запитуйте у лікаря.

Зовіракс для генітального герпесу призначають у вигляді таблеток.

Особи, які страждають від особливо тяжких та повторюваних проявів Herpes labialis, потребують консультації лікаря. Осіб, хворих на герпес, потрібно застерегти від контактної передачі вірусу іншим людям, особливо при наявності відкритих уражень (наприклад, слід мити руки до та після використання крему). Не рекомендується застосовувати особам з імунодефіцитом. Такі особи потребують консультації лікаря стосовно лікування будь-якої інфекції.

Препарат містить пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри, та цетостеариловий спирт, який може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит).

Доцільність застосування препарату Зовіракс при стоматиті дізнавайтесь у лікаря.

Зовіракс від прищів ефективний у тих випадках, коли вони спричинені вірусними інфекціями.

Інструкція не повідомляє про ефективність застосування препарату Зовіракс від лишаю, від папілом.

Актуальна ціна Зовіраксу вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Вагітність

Інформація про вплив ацикловіру на жіночу фертильність відсутня. Препарат не має мутагенного, тератогенного та токсичної дії на ембріон, однак, призначення препарату в період вагітності можливо тільки лікарем, який повинен ретельно зважити очікувану користь для матері та можливі ризики для плода.

Деякі клінічні дані свідчать, що ацикловір проникає у грудне молоко при його внутрішньому введенні, тому за необхідності застосування препарату в період лактації необхідно вирішити питання про припинення годування груддю.

Передозування

При застосуванні завищених доз препарату викликають підвищення кількості сечовини, і сироваткового креатиніну в крові, а також розвиток ниркової недостатності.

Крім того, при передозуванні препарату відзначають неврологічні порушення у вигляді галюцинацій, збудження, судом і сплутаність свідомості.

При сильному перевищенні дози можливий розвиток коми.

Специфічного антидоту немає. При передозуванні показано проведення гемодіалізу.

Умови зберігання

Препарат рекомендується зберігати в сухому місці при температурі не вище 25 градусів Цельсія.
Термін придатності - 5 років.

Зверніть увагу!

Опис препарату Зовіракс на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Зовіракс: інструкції

Форма випуску: крем 5 % по 2 г у тубі; по 1 тубі у картонній коробці

Склад: 1 г крему містить 50 мг ацикловіру

Производитель: Велика Британія

Форма випуску: крем 5 % по 2 г у тубі; по 1 тубі у картонній коробці

Склад: 1 г крему містить 50 мг ацикловіру

Производитель: Велика Британія

Форма випуску: крем, по 2 г крему у тубі; по 1 тубі у картонній коробці

Склад: 1 г крему містить ацикловіру 50 мг, гідрокортизону 10 мг

Производитель: Велика Британія

Форма випуску: ліофілізат для розчину для інфузій по 250 мг; 5 флаконів з ліофілізатом у контурній картонній упаковці в картонній коробці

Склад: 1 флакон містить ацикловіру 250 мг

Производитель: Італія

Форма випуску: таблетки по 200 мг; по 5 таблеток у блістері; по 5 блістерів у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить ацикловіру 200 мг

Производитель: Іспанія

Форма випуску: мазь очна 3 %; по 4,5 г у тубі; по 1 тубі в картонній коробці

Склад: 1 г мазі містить ацикловіру 30 мг

Производитель: Канада

Динаміка цін на "Зовіракс крем 5% туба 2г"

Зовіракс ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Зовіракс
Кількість препаратів у каталозі 3
Середня ціна препарату 115.80 грн.
Найдешевший препарат 86.40 грн.
Найдорожчий препарат 261.00 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження