Банер в категорію Мега набір -квітень

Назонекс

Товарів: 2
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Закладеність носа

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 22.04.2024

Склад і форма випуску

Діюча речовина: мометазону фуроат (у формі моногідрату) 50 мкг.

Допоміжні речовини:

 • целюлоза дисперсна
 • гліцерин,
 • натрію цитрат дигідрат
 • лимонна кислота
 • моногідрат
 • полісорбат 80
 • бензалконіюхлорид
 • спирт феністіловий
 • вода очищена

Спрей назальний у флаконах пластикових (1 шт) 18г (120 доз) у комплекті з розпилювачем і захисним ковпачком.

Фармакологічна дія

Належить до групи синтетичних кортикостероїд для місцевого застосування. Застосовується місцево. Як і будь-який препарат цієї групи, має протизапальну і протиалергічну дію. Правильне дозування препарату запобігає прояв системних впливів.

Механізм дії полягає в гальмуванні вивільнення медіаторів запалення. Зменшує скупчення запального ексудату у вогнищі запалення внаслідок попередження краєвого скупчення нейтрофілів (клітки беруть участь у формуванні запальної відповіді). Це в свою чергу зменшує продукцію лімфокінів, гальмує міграцію макрофагів, що сприяє зменшенню швидкості процесів інфільтрації і грануляції. Також препарат гальмує розвиток негайної алергічної реакції (за рахунок зниження вивільнення з огрядних клітин медіаторів, відповідальних за запалення і пригнічення синтезу арахідонової кислоти). При тестуванні препарат показав проявив ефективність в лікуванні алергії і запальних процесів.

При правильному интраназальном застосуванні системна біодоступність препарату (тобто ту кількість, яка може надійти в загальний кровотік) менше 0,1%. При цьому навіть з використанням високотехнологічних методів, препарат не визначається в сироватці крові. Назонекс метаболізується в печінці.

У клінічних дослідженнях з провокаційними тестами при нанесенні антигенів на слизову оболонку порожнини носа продемонстрував високу протизапальну активність Назонекс у лікуванні алергічної реакції. Крім цього, Назонекс та Назонекс Синус виявили значну ефективність у зменшенні вираженості очних симптомів (почервоніння, сльозотеча, свербіж) у пацієнтів із сезонним алергічним ринітом.

Показання до застосування

 • Профілактика загострення сезонного алергічного риніту середньотяжкого і тяжкого перебігу. Рекомендований час початку проведення профілактики - за 2-3 тижні до початку цвітіння рослин-алергенів;
 • лікування сезонного і цілорічного алергічного риніту у дітей (з 2 років), підлітків і дорослих;
 • лікування загострення хронічних синуситів у дорослих (у тому числі людей похилого віку) і дітей старше 12 років. Використання можливе як допоміжний засіб до основного лікування;
 • як допоміжний терапевтичний засіб при лікуванні антибіотиками гострих епізодів синуситів у дорослих (у тому числі похилого віку) та у дітей віком від 12 років;
 • лікування симптомів гострого риносинуситу без ознак тяжкої бактеріальної інфекції у дорослих та дітей віком від 12 років;
 • лікування назальних поліпів та пов'язаних з ними симптомів у пацієнтів віком від 18 років.

Спосіб застосування

Для лікування сезонного і цілорічного алергічного риніту призначають дорослим і дітям старше 12 років по 2 впорскування в кожну ніздрю 1 раз / добу (сумарна доза на добу близько 200 мкг препарату). При досягненні позитивного клінічного ефекту, рекомендується послаблення дозування до 100 мкг на добу (тобто 1 уприскування в добу в кожну ніздрю). Максимально можлива дозування препарату становить не більше 400 мкг (тобто 4 уприскування в одну ніздрю) за добу.

Дітям у віці від 2 до 11 років призначають по 50 мкг/добу в одну ніздрю, тобто сумарна добова доза препарату 100 мкг.
Перші клінічні ознаки поліпшення спостерігаються через 12 годин після застосування препарату.

Для лікування загострень хронічних синуситів у дорослих (у тому числі у людей похилого віку) і дітей старше 12 років препарат призначають по 100 мкг 2 рази на добу (тобто 2 впорскування в добу в кожну ніздрю). Загальна добова доза 400 мкг на добу. Максимально допустима добова доза становить 800 мкг/добу, тобто по 4 уприскування в кожну ніздрю 2 рази на добу з подальшим зниженням доза препарату, по досягненню позитивного клінічного ефекту.
Перед застосування флакон струсити.

Побічні дії

При лікуванні сезонного і цілорічного алергічного риніту спостерігалися наступні побічні ефекти: у дорослих - носові кровотечі, фарингіт, відчуття печіння в носі, подразнення слизової оболонки порожнини носа. У дітей - носові кровотечі, головний біль, відчуття подразнення слизової носа, чхання.
Під час лікування як допоміжний засіб загострень хронічних синуситів у дорослих і підлітків спостерігалися: головний біль, фарингіт, відчуття роздратування слизової носа, відчуття печіння в носі. Рідко виникали незначно виражені вони проходять самостійно носові кровотечі.

Можливе виникнення системних ефектів назальних кортикостероїдів, особливо при застосуванні високих доз протягом тривалого періоду.

Однією з частих побічних реакцій, що спостерігалася в клінічних дослідженнях, була носова кровотеча, що виникає приблизно з однаковою частотою в групі плацебо та групі препаратів Назонекс і Назонекс Синус.

Вкрай рідко при лікуванні Назонексом спостерігалися прорив носової перегородки, підвищення внутрішньоочного тиску або порушення нюху та смаку.

Протипоказання

 • Вік дитини до 2 років;
 • туберкульоз органів дихання;
 • інфекції слизових оболонок носа;
 • нелікованих грибкові, вірусні та бактеріальні захворювання органів дихання;
 • підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого неактивного компонента препарату;
 • недавно перенесене оперативне втручання або травма носа.

Вагітність

Строго контрольованих досліджень щодо застосування препарату під час вагітності не проводилося. Є дані про малу біодоступності (тобто всмоктуваності) препарату при інтраназальному застосуванні. Однак в період вагітності та годування груддю застосування НАЗОНЕКСу можливо тільки в разі крайньої необхідності.
Новонародженим, чиї матері під час вагітності вживали Назонекс, необхідний ретельний контроль над функцією надниркових залоз, щоб уникнути їх гіпофункції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні препарату з лоратадин побічних ефектів не спостерігалося.
Взаємодія з іншими препаратами не вивчалася.

Передозування

Препарат має вкрай низькою біодоступністю і не визначається в сироватці крові, тому системних проявів передозування при розумному дозуванні не спостерігалося.
Можливо прояв передозування Назонексом при одночасному тривалому його вживанні в сукупності з іншими препаратами групи глюкокортикостероїдів. Інгаляція або пероральне введення високих доз кортикостероїдів може призвести до пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 25 градусів Цельсія. Термін придатності - 3 роки. Після закінчення терміну придатності препарат не використовувати.

Синоніми

Мометазон

Зверніть увагу!

Опис препарату Назонекс на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Назонекс: інструкції

Форма випуску: спрей назальний, дозований, 50 мкг/дозу, по 18 г (140 доз) суспензії у поліетиленовому флаконі з дозуючим насосом-розпилювачем, закритим ковпачком; по 1 флакону у картонній коробці

Склад: 1 доза спрею містить мометазону фуроату моногідрат (мікронізований) у кількості, еквівалентній 50 мкг мометазону фуроату (безводного)

Производитель: Бельгія

Форма випуску: спрей назальний, дозований, 50 мкг/дозу по 10 г (60 доз ) суспензії у поліетиленовому флаконі з дозуючим насосом-розпилювачем , закритим ковпачком; по 1 флакону у картонній коробці

Склад: 1 доза спрею містить мометазону фуроату моногідрат (мікронізований) у кількості, еквівалентній 50 мкг мометазону фуроату (безводного)

Производитель: Бельгія

Динаміка цін на "Назонекс Синус спрей назал. дозов. 50мкг/дозу фл. 10г (60доз)"

Назонекс ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Назонекс
Кількість препаратів у каталозі 2
Середня ціна препарату 350.15 грн.
Найдешевший препарат 282.70 грн.
Найдорожчий препарат 417.60 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження