Банер до конкурентів Бепантен плюс - травень

Мірамістин

Товарів: 3
Сортування:  
Вид:  

Призначають для лікування

Молочниця Гайморит Вульвовагініт
Інші товари з діючою речовиною "Мірамістин" Показати всі

З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.05.2024

Мірамістин - препарат, який випускається в Києві на фармацевтичному заводі «Дарниця» і відноситься до катіонних антисептиків з широким спектром антимікробної дії. Медикамент руйнує будову клітин 17 грибків, різновидів вірусів герпесу і ВІЛ і бактерій: стафілококів, стрептококів, клебсієл і мікробів, які є збудниками внутрішньолікарняних інфекцій та захворювань, які передаються при статевих стосунках.

Лікарський засіб зменшує поверхневий натяг при зіткненні з клітинами живих організмів і надає потрійний фармакологічний ефект:

 • Бактерицидний,
 • Віруліцидний,
 • Протигрибковий.

Молекули лікарського засобу уникають контакту з водою і взаємодіють зі структурами ліпідів в клітинних мембранах мікроорганізмів. В результаті відбувається розпушування і поділ клітин на фрагменти, збільшення мембранної проникності для речовин з високою молекулярною масою, що призводить до пригнічення ферментних систем, руйнування і загибелі клітини.

Медпрепарат бере участь в фагоцитозі і підсилює відновлення пошкоджених ділянок шкіри, що прискорює загоєння ран.

Форми випуску

Медикамент представлений на фармацевтичному ринку у вигляді:

 • Розчину, який використовується зовнішньо і містить 5 мг діючої речовини в 50 мілілітрах флакона. В упаковці виробника знаходиться насадка, за допомогою якої ліки вводять чоловікам і жінкам.
 • Мазі для місцевого застосування - по 15 і 30 грам в заводській упаковці.

Купити мазь Мірамістін можна в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1.

Аналоги медпрепарату - розчини Мірамідез і Целіста, Бактероцид мірамістин продаються в аптеках.

Гель та крем Мірамістін в Україні не зареєстровані.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Діюча речовина лікарського засобу – мірамістин – катіонна поверхнево-активна речовина (ПАР) з протимікробною (антисептичною) дією.

В основі дії лежить пряма гідрофобна взаємодія молекули мірамістину з ліпідами мембран мікроорганізмів, що призводить до їх фрагментації та руйнування.

Мірамістин чинить виражену бактерицидну дію щодо грампозитивних та грамнегативних, аеробних та анаеробних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами, резистентні до антибіотиків. Лікарський засіб ефективний щодо грампозитивних бактерій (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Streptococcus pneumoniae та ін.) та грамнегативних бактерій (Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Klebsiella spp. та ін.), діє на збудники захворювань, що передаються статевим шляхом (Chlamydia spp., Treponema spp, Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae), а також на віруси герпесу, імунодефіциту людини тощо. Чинить протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Pénicillium, дріжджові гриби (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata тощо) і дріжджоподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei тощо), дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violacent, Epidermophyton Kaufinan-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis тощо), а також на інші патогенні гриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur), у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Ефективне застосування Мірамістін від опіків та інфікування ран. Препарат активізує процеси регенерації, стимулює захисні реакції у місці застосування, за рахунок активації поглинальної та перетравлюючої функції фагоцитів, потенціює активність моноцитарно-макрофагальної системи.Володіє вираженою гіперосмолярною активністю, внаслідок чого купірує ранове і перифокальне запалення, абсорбує гнійний ексудат, сприяючи формуванню сухого струпа. Не ушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не пригнічує крайову епітелізацію.

Не має алергезуючих властивостей та не чинить місцево-подразнювальної дії.

Фармакокінетика

При місцевому застосуванні не всмоктується через шкіру і слизові оболонки.

Коли призначають Мірамістин?

Медпрепарат застосовується в комплексному лікуванні та профілактиці при:

 • отоларінгологічних хворобах - отиті, фарингіті і тонзиліті, ларингіті і гаймориті в гострому і хронічному течіях,
 • лікування пародонтиту, стоматиту; гігієнічна обробка знімних протезів; профілактика мікробних ускладнень після оперативних втручань на слизовій оболонці порожнини рота,
 • хворобах шкіри і слизових оболонок - піодерміях, дерматомікозах, кандидозах і мікозах,
 • дезінфекційній обробці піхви у жінок перед пологами і після народження малюка,
 • ранах, які супроводжуються запаленням, нагноєнням і свищами,
 • лікування опіків II і III А ступенів; підготовка опікових ран до дерматопластики.

Мірамістин розчин використовується для профілактики хвороб, які передаються при інтимній близькості партнерів: хламідіозу і трихомоніазу, сифілісу і гонореї, генітального кандидозу. Урологічним аплікатором вводиться всередину сечівника два-три мл лікарського засобу в перші дві години після статевого контакту.

Мірамістин у венерології застосовується для запобігання зараженню хворобами. П'ять-десять мл медикаменту вводять в піхву на дві-три хвилини. Одночасно обробляють лобок і статеві органи.

Мірамістин в уретру призначають у вигляді впорскування при запаленні сечівника.Мірамістин в уретру призначають у вигляді впорскування при запаленні сечівника.

Мірамістин мазь при ранах, які ускладнені нагноєнням, наносять тонким прошарком на ділянки шкіри одноразово в день і покривають захисною пов'язкою з марлі. Коли настає регенеративна фаза, використання мазі скорочують до одного разу на три дні. Курс лікування залежить від тяжкості ураження шкірних покривів.

Мірамістин для горла призначають для зменшення болю і запалення при хворобах мигдалин і гортані. Десятьма-п'ятнадцятьма мл розчину без розведення полощуть горло тричі на день. Курс лікування - чотири-десять днів.

Мірамістин при гаймориті в ніс призначається з метою дезінфекції.

Мірамістин в гінекології використовується для попередження бактеріальних ускладнень, які виникають при ослабленні захисних резервів організму перед пологами і після появи на світ немовляти. Розчином дезінфікують піхву шляхом зрошення - п'ять-сім днів до пологів і після народження дитини. Мірамістин при вульвіті з успіхом використовується у комплексному лікуванні захворювання.

Мірамістин в урології для чоловіків допомагає підвищити ефективність лікування уретриту та запобігти подальшому поширенню запалення.

Мірамістин у косметології допоможе забезпечити надійний бар'єр від мікробів.

Медикамент не призначається діткам, так як в інструкції до препарату відсутня інформація про проведення дослідження у маленьких пацієнтів.

Замовити Мірамістін можна за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 за найдоступнішими цінами в Україні.

Переваги Мірамістину в порівнянні з аналогами

 • відсутність системної лікувальної дії - препарат не проникає в кров, що призводить до зниження побічних ефектів,
 • ліки призначаються вагітним і годуючим мамам,
 • медикамент вибірково взаємодіє з мікроорганізмами і не подразнює шкірні покриви,
 • водний розчин не має смаку, кольору і запаху і не викликає алергії,
 • медпрепарат зберігається при температурі + 25 градусів, тому не порушуються його фармакологічні властивості.

Протипоказання до застосування

Медпрепарат не можна призначати:

 • при підвищеній чутливості у хворого до діючого та допоміжних речовин лікарського засобу,
 • діткам і підліткам.

Мірамістин в офтальмології не слід застосовувати самостійно, тому що даний препарат в принципі не призначений для використання в подібних цілях.

Спринцювати піхву Мірамістином під час місячних заборонено.

Особливості застосування

Ефективність лікарського засобу підвищується, якщо мазь наносити на ранову поверхню, попередньо промиту асептичним розчином.

Перед прийомом Мірамістіну при ангіні необхідна консультація лікаря.

Чи ефективне застосування препарату Мірамістин для інгаляції запитуйте у лікаря.

Наявність гнійно-некротичних мас у рані потребує додаткових витрат мазі.

Доцільність застосування препарату Мірамістин у небулайзер, при циститі, при свербіння в промежині дізнавайтеся у лікаря.

Інструкція не повідомляє про ефективність застосування препарату Ммірамістин для пірсингу.

Мірамістин при геморої на якийсь час усуває наслідки захворювання, але не сприяє його усуненню.

Застосування в період вагітності та годування груддю

Через відсутність достатнього досвіду слід порадитися з лікарем перед застосуванням лікарського засобу під час вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортом чи іншими механізмами

Лікарський засіб не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб застосовувати місцево дорослим.

Лікування ран та опіків.

Після стандартної обробки ран та опіків мазь наносити безпосередньо на уражену поверхню, після чого накласти стерильну марлеву пов’язку або наносити мазь на перев’язочний матеріал, а потім на рану.

Також можна застосовувати тампони, просочені лікарським засобом, обережно заповнюючи порожнини гнійних ран після їх хірургічної обробки або марлеві турунди з маззю, вводячи їх у фістульні ходи.

Лікарський засіб застосовувати 1 раз на добу при лікуванні гнійних ран і опіків у 1-й фазі ранового процесу та 1 раз на 1–3 доби – у 2-й фазі залежно від стану рани. Доза залежить від площі ранової поверхні і ступеня гнійної ексудації. Тривалість лікування обумовлена динамікою очищення і загоювання ран. При глибокій локалізації інфекції у м’яких тканинах можливе застосування лікарського засобу разом з антибіотиками системної дії, при цьому тривалість лікування визначається терміном курсу прийому антибіотика.

Дерматологія

Мірамістин від прищів наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри або наносити мазь на перев’язочний матеріал, а потім на осередок ураження 1–2 рази на добу. Тривалість лікування: лікарський засіб застосовувати до отримання негативних результатів мікробіологічного контролю. При поширених дерматомікозах, зокрема рубромікозі, мазь можна застосовувати протягом 5–6 тижнів у комплексній терапії з гризеофульвіном або протигрибковими лікарськими засобами системної дії. Мірамістин від грибка використовується при інфекціях нігтів. Важливо перед початком лікування нігтьові пластини відшарувати.

Вартість на мазь Мірамістін вказана в каталозі сайту МІС Аптека 9-1-1.

Розчин Мірамістин застосовувати місцево дорослим.

Хірургія, травматологія, комбустіологія. З профілактичною і лікувальною метою Мірамістином®зрошувати поверхню ран та опіків, рихло тампонувати рану і норицеві ходи, фіксувати марлеві тампони, змочені антисептиком. Лікувальну процедуру повторювати 2–3 рази на добу протягом 3–5 днів. Ефективним є метод активного дренування ран і порожнин із добовою витратою до 1 л лікарського засобу.

Акушерство та гінекологія. З метою профілактики післяпологової інфекції застосовувати Мірамістин у піхву у вигляді зрошень до пологів (5–7 днів), у пологах після кожного піхвового дослідження і в післяпологовому періоді у вигляді внутрішньопіхвових тампонів, які треба змочити у 50 мл лікарського засобу з експозицією 2 години протягом 5 днів. Як правильно застосовувати Мірамістин для спринцювання, вам підкаже лікар.

При пологах жінок шляхом кесарева розтину, безпосередньо перед операцією обробляють піхву, під час операції – порожнину матки і розріз на ній, а в післяопераційному періоді вводять тампони, змочені лікарським засобом, у піхву з експозицією 2 години протягом 7 днів. При молочниці Мірамістин вагінально призначають курсом протягом 2 тижнів шляхом введення тампонів. із лікарським засобом, обробки шкіри зовнішніх статевих органів, а також за допомогою електрофорезу.

Мірамістин для чоловіків. При гострих та хронічних уретритах та уретропростатитах розчин мірамістину вводять у сечівник в обсязі 2–5 мл 2–3 рази на добу протягом 5–7 днів. Мірамістин від герпесу у чоловіків призначається в 2-3 мл розчину, який вводиться в сечівник за допомогою урологічного аплікатора.

Дерматологія. Лікування кандидомікозу шкіри та слизових оболонок, мікозів стоп і великих складок здійснювати шляхом аплікацій 2–4 рази на добу. Мірамістин для обличчя застосовують у вигляді аплікацій.

Венерологія. Для індивідуальної профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, розчин мірамістину ефективний, якщо його застосовувати не пізніше 2 годин після статевого акту. Вміст флакона за допомогою уретральної насадки вводити у сечовипускальний канал – 2–3 мл (чоловікам), 1–2 мл (жінкам), у піхву – 5–10 мл на 2–3 хвилини. Після процедури не рекомендується спорожнення сечового міхура протягом 2 годин. Обробляти шкіру внутрішньої поверхні стегон, лобка, зовнішніх статевих органів. Мірамістин після незахищеного акту необхідно використовувати не пізніше 2 годин.

Оториноларингологія. Мірамістин у ніс застосовують при гнійних гайморитах під час пункції верхньощелепну пазуху промивати достатньою кількістю лікарського засобу. При лікуванні тонзиліту, фарингіту і ларингіту проводити полоскання горла розчином Мірамістину® 3–4 рази на добу. Кількість лікарського засобу на одне полоскання становить 10–15 мл. При отитах тампон, змочений лікарським засобом, вводити у зовнішній слуховий прохід 4–6 разів на добу протягом 10–14 днів.

Стоматологія. Мірамістин для ясен застосовується при лікуванні пародонтитів. Засіб вводять у пародонтальні кишені на турундах з наступними аплікаціями на ясна протягом 15 хвилин. При загостреннях проводити промивання Мірамістином® пародонтальних кишень за допомогою шприца і вводити у порожнину абсцесу турунди з лікарським засобом. Після проведення вестибулопластики і френулектомії Мірамістин для порожнини рота застосовувати у вигляді ванночок в амбулаторних умовах. Мірамістин при стоматиті, гінгівіті, рекомендується полоскання порожнини рота 10–15 мл лікарського засобу 3–4 рази на добу. З метою гігієнічної обробки змінних протезів залишати їх на ніч у розчині мірамістину, перед використанням протези ретельно промивати проточною водою. Мірамістин після видалення зуба сприяє швидкому загоєнню та попереджає розвиток ускладнень.

Діти.

Через відсутність достатнього досвіду лікарський засіб не слід застосовувати у педіатричній практиці.

Передозування

Явищ передозування немає. Однак при нанесенні лікарського засобу на великі поверхні ураженої шкіри не виключається можливість часткового потрапляння активних компонентів мазі в системний кровотік у кількостях, не здатних викликати гостре отруєння. Системна дія мирамістину проявляється як дія катіонного детергенту і може подовжувати час кровотеч.

Лікування: зменшення дози або скасування лікарського засобу, призначення пероральних препаратів кальцію, вікасолу.

Побічні дії

Використання препарату рідко викликає такі побічні дії:

 • алергію, яка супроводжується висипом, свербіжем і дерматитом,
 • печіння, яке триває десять-п'ятнадцять секунд після контакту з медикаментом і не примушує відмінити лікування.

Популярні запитання про Мірамістин

Як розводити Мірамістин для полоскання горла?

Дорослим для лікування запалення в мигдалинах призначають полоскати десятьма - п'ятнадцятьма мл розчину трикратно в день. Медикамент не розводять водою і розчинниками. Після процедури хворому не можна півгодини пити і їсти.

Як застосовувати Мірамістин чоловікам?

Для попередження хвороб, які передаються при статевому контакті, два-три мілілітра медпрепарату вводять урологічним аплікатором всередину сечівника і залишають на дві-три хвилини. Одночасно обробляють шкірні покриви на лобку і статевих органах. Ліки діють в перші дві години після інтимної близькості. Повинно пройти дві години до сечовипусканням після завершення антисептичної обробки.

Де можна купити Мірамістин?

Медпрепарат продається в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1, яка налічує 950 аптек в містах і регіонах України або ліки можна забронювати за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1 і придбати в найближчій до місця проживання або зручною для Вас аптеці.

Зверніть увагу!

Опис препарату Мірамістин на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Мірамістин: інструкції

Форма випуску: розчин для зовнішнього застосування, 0,1 мг/мл, по 50 мл у флаконі, по 1 флакону з уретральною насадкою в пачці

Склад: 1 мл розчину містить мірамістину 0,1 мг

Производитель: Україна

Форма випуску: мазь, 5 мг/г; по 15 г або 30 г у тубі; по 1 тубі у пачці

Склад: 1 г мазі містить мірамістину 5 мг

Производитель: Україна

Динаміка цін на "Мірамістин р-н д/зовн. застос. 0,1мг/мл фл. 50мл"

Мірамістин ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Мірамістин
Кількість препаратів у каталозі 3
Середня ціна препарату 141.87 грн.
Найдешевший препарат 77.70 грн.
Найдорожчий препарат 202.10 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження