Клар

На сайті немає в наявності товарів з торговою назвою «Клар»

Клар - протимікробний засіб для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Макроліди. Кларитроміцин. Код АТХ J01F A09.

Показання до застосування

Лікування бактеріальних інфекцій, спричинених чутливими до кларитроміцину мікроорганізмами:

Таблетки Клар 250 мг та 500 мг призначають дорослим та дітям віком від 12 років.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини (кларитроміцину) чи інших макролідів, або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу.

Одночасне застосування з будь-якою з таких діючих речовин: астемізол, цизаприд, пімозид і терфенадин, оскільки це може призвести до подовження інтервалу QT (вроджене або задокументоване набуте подовження інтервалу QT) та розвитку серцевих аритмій, включаючи шлуночкову тахікардію, фібриляцію шлуночків та піруетну шлуночкову тахікардію (torsades de pointes).

Одночасне застосування з тікаглеролом або ранолазином.

Одночасне застосування з ерготаміном або дигідроерготаміном, оскільки це може призвести до ерготоксичності.

Одночасне застосування з ломiтапідом протипоказане.

Кларитроміцин не слід застосовувати:

  • пацієнтам, у яких в анамнезі є подовження інтервалу QT або шлуночкова серцева аритмія, включаючи піруетну шлуночкову тахікардію;
  • пацієнтам з електролітним дисбалансом (гіпокаліємія або гіпомагніємія) через ризик подовження інтервалу QT);
  • одночасно з інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази (статинами), що значною мірою метаболізуються CYP3A4 (ловастатин або симвастатин), через підвищений ризик виникнення міопатії, включаючи рабдоміоліз;
  • пацієнтам із тяжкими порушеннями функції печінки із супутнім порушенням функції нирок;
  • як й інші потужні інгібітори CYP3A4, кларитроміцин не слід застосовувати пацієнтам, які отримують колхіцин.

Побічні реакції

Найчастішими та загальними побічними реакціями при лікуванні кларитроміцином дорослих та дітей є біль у животі, діарея, нудота, блювання та спотворення смаку. Ці побічні реакції зазвичай легкого ступеня тяжкості та узгоджуються з відомим профілем безпеки макролідних антибіотиків.

Не існує суттєвої різниці у частоті цих побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту між групами пацієнтів із наявною або відсутньою мікобактеріальною інфекцією.

Інфекції та інвазії - нечасто: целюліт, кандидоз, гастроентерит, інфекція, вагінальна інфекція. Частота невідома: псевдомембранозний коліт, бешихове запалення.

З боку крові та лімфатичної системи - нечасто: лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитемія, еозинофілія. Частота невідома: агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

З боку імунної системи - нечасто: анафілактоїдна реакція, підвищена чутливість. Частота невідома: анафілактична реакція, ангіоневротичний набряк.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітним кларитроміцин не слід застосовувати без ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Період годування груддю

Безпека застосування кларитроміцину у період годування груддю не встановлена. Кларитроміцин екскретується у грудне молоко людини у малих кількостях. Як було встановлено, немовлята, які вигодовуються лише грудним молоком, отримують приблизно 1,7% від материнської дози кларитроміцину у перерахуванні на масу тіла.

Діти

Застосування кларитроміцину в таблетованій формі дітям віком до 12 років та з масою тіла менше 30 кг не рекомендується. У клінічних дослідженнях, що проводилися, дітям віком від 6 місяців до 12 років застосовували кларитроміцин у формі суспензії. Тому дітям віком до 12 років кларитроміцин слід застосовувати у формі суспензії.

Дітям із масою тіла більше 30 кг застосовується доза для дорослих.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Відсутні дані про вплив кларитроміцину на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами. Однак слід брати до уваги можливе виникнення таких побічних реакцій, як запаморочення, вертиго, сплутаність свідомості, дезорієнтація, що може вплинути на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

Передозування

Симптоми

Повідомлення вказують, що при прийомі великої кількості кларитроміцину очікується розвиток порушень з боку шлунково-кишкового тракту. В одного пацієнта з біполярним розладом в анамнезі після прийому 8 г кларитроміцину були описані зміни психічного стану, параноїдальна поведінка, гіпокаліємія та гіпоксемія.

Лікування

Лікування повинно включати якнайшвидше виведення препарату, що не всмоктався, та підтримувальні заходи. Як і у випадку з іншими макролідами, не очікується, що гемодіаліз та перитоніальний діаліз суттєво впливатимуть на рівень кларитроміцину в сироватці крові.

У випадку передозування кларитроміцином, що вводиться внутрішньовенно (порошок для розчину для ін’єкції), слід припинити введення та вжити всіх відповідних підтримувальних заходів.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Зверніть увагу!

Опис препарату Клар на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!