Банер в категорію Мега набір -квітень

Джаз

Товарів: 3
Сортування:  
Вид:  


З цим товаром купують
Редакторська група
Дата створення: 27.04.2021       Дата оновлення: 21.04.2024

Склад і форма випуску

Склад

діючі речовини: етинілестрадіол, дроспіренон;

1 упаковка містить 28 таблеток (24 таблетки світло-рожевого і 4 таблетки (плацебо) білого кольору);

1 таблетка світло-рожевого кольору містить етинілестрадіолу 0,02 мг (у вигляді клатратов з бетадексу) і дроспіренону 3 мг

Допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е172)

1 таблетка плацебо білого кольору містить

Допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е 171).

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою (в блістері 28 таблеток, вкритих оболонкою, і самоклеюча стрічка з нанесеними на днях тижня в картонній пачці).

Основні фізико-хімічні властивості

Круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, світло-рожевого кольору, з одного боку яких витіснені літери «DS» в правильному шестикутнику, і круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, з одного боку яких витіснені літери «D Р» в правильному шестикутнику.

Фармакологічна дія

Фармакодинаміка

Індекс Перля контрацептивних невдач: 0,41 (верхній двосторонній 95% довірчий інтервал: 0,85).

Протизаплідний дію препарату Джаз базується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є пригнічення овуляції і зміна цервікальної секреції.

В ході три-циклового клінічного дослідження придушення овуляції порівняння комбінації дроспіренон 3 мг / етинілестрадіол 0,02 мг при 24-денному і 21-денному режимі, 24-денний режим асоціювався з більшою супресією розвитку фолікулів. Після умисних помилок в дозуванні протягом третього циклу терапії у переважної більшості жінок з 21-денім режимом спостерігалася активність яєчників, включаючи овуляцію в порівнянні з жінками з 24-денім режимом. Активність яєчників поверталася до рівнів, які були до початку терапії протягом циклу після терапії в 91,8% жінок з 24-денним режимом.

Фармакокінетика

дроспіренон

Всмоктування. Перорального прийому дроспіренон швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація в сироватці крові, що становить 38 нг / мл, досягається через 1-2 години після одноразового прийому всередину. Біодоступність становить 76-85%. Одночасний прийом їжі не впливає на біодоступність дроспіренону.

Розподіл. Після прийому всередину концентрація дроспіренону в сироватці крові знижується із середнім кінцевим періодом напіввиведення близько 31 годин. Дроспіренон зв'язується з альбуміном, при цьому не з'єднуючись з ГСПС, і кортикоїдозв'язуючим глобуліном. Тільки 3-5% його загальної кількості в сироватці присутні у вільному стані. Викликане етинілестрадіолу підвищення ГЗСС не впливає на зв'язування дроспіренону з протеїнами сироватки крові. Середній обсяг розподілу дроспіренону становить 3,7 ± 1,2 л/кг.

Метаболізм. Дроспіренон значною мірою метаболізується після перорального застосування. Головними метаболітами в плазмі є кислотні форми дроспіренону, що утворюються при відкритті лактонового кільця, і 4,5 дигідро-дроспіренон-3-сульфат, які утворюються шляхом гідратації з подальшим сульфатирования. Дроспіренон також є об'єктом окисного метаболізму, що каталізує CYP3A4. In vitro дроспиренон може слабо або помірно пригнічувати ферменти цитохрому P450: CYP1A1, CYP2C9, CYP2C19 і CYP3A4.

Виведення з організму. Швидкість метаболічного кліренсу дроспіренону із сироватки крові становить приблизно 1,5 ± 0,2 мл/хв / кг. Дроспіренон виділяється в незміненому вигляді тільки в дуже незначній кількості. Метаболіти виділяються з сечею та калом у співвідношенні від 1,2 до 1,4. Період напіввиведення метаболітів з сечею та калом становить приблизно 40 годин.

Стан рівноваги. Протягом циклу застосування максимальна рівноважна концентрація дроспіренону в сироватці крові, що становить приблизно 70 нг / мл, досягається після 8 днів застосування. Рівні дроспіренону в крові кумулювали в 3 рази як наслідок співвідношення термінального періоду напіввиведення і інтервалу дозування.

етинілестрадіол

Всмоктування. При пероральному застосуванні етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація в сироватці крові, рівна 33 пг / мл, досягається протягом 1 - 2:00 після одноразового прийому всередину. Біодоступність внаслідок пресистемної кон'югації і метаболізму при першому проходженні через печінку становить близько 60%. Одночасний прийом їжі знижує біодоступність етинілестрадіолу приблизно у 25% випробовуваних, при незмінній у решти.

Розподіл. Рівні етинілестрадіолу в сироватці зменшуються дві фази, термінальна фаза характеризується періодом напіввиведення, що приблизно дорівнює 24 години. Етинілестрадіол міцно, але неспецифічно зв'язується з альбумінами сироватки (приблизно 98,5%) і індукує підвищення концентрації ГЗСС і КЗГ в сироватці крові. Обсяг розподілу становить близько 5 л/кг.

Метаболізм. Етинілестрадіол в значній мірі метаболізується в шлунково-кишковому тракті та при першому проходженні через печінку. Етинілестрадіол метаболізується, головним чином, шляхом гідроксилювання ароматичного кільця з утворенням широкого спектра гідроксильованих та метильованих метаболітів, які присутні у вільному стані та кон'югати з глюкуронідами та сульфатами. Метаболічний кліренс етинілестрадіолу становить близько 5 мл/хв / кг.

In vitro етинілестрадіол є зворотним інгібітором CYP2C19, CYP1A1 і CYP1A2, а також на основі механізму дії - інгібітором CYP3A4 / 5, CYP2C8 і CYP2J2.

Виведення з організму. Етинілестрадіол практично не виводиться в незміненому вигляді. Метаболіти етинілестрадіолу виводяться з сечею і жовчю в співвідношенні 4: 6. Період напіввиведення метаболітів становить близько 1 добу.

Стан рівноваги. Стан рівноваги досягається у другій половині циклу застосування, коли концентрація етинілестрадіолу в сироватці крові збільшується в 2,0-2,3 рази.

Показання до застосування

Пероральна контрацепція.

Протипоказання

Комбіновані гормональні контрацептиви (КГК) не слід застосовувати при наявності хоча б одного із зазначених нижче станів. У разі якщо будь-який з цих станів виникає вперше під час застосування КГК, прийом препарату слід негайно припинити.

 • Наявність або ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ).

венозна тромбоемболія нині, зокрема внаслідок терапії антикоагулянтами або в анамнезі (наприклад, тромбоз глибоких вен (ТГВ) або тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА))

відома спадкова або придбана схильність до венозної тромбоемболії, така як резистентність до активованого протеїну С (в тому числі мутація фактора V Лейдена), дефіцит антитромбіну-III, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S;

великі оперативні втручання з тривалою іммобілізацією;

високий ризик венозної тромбоемболії через наявність множинних факторів ризику.

 • Наявність або ризик розвитку артеріальної тромбоемболії (АТО).

наявність артеріальної тромбоемболії нині або в анамнезі (наприклад інфаркт міокарда) або наявність продромальних симптомів (наприклад стенокардія)

порушення мозкового кровообігу нині або в анамнезі, наявність продромальних симптомів (наприклад транзиторна ішемічна атака (TIA))

відома спадкова або придбана схильність до артеріальної тромбоемболії, така як гипергомоцистеинемия і антитіла до фосфоліпідів (антитіла до кардіоліпінів, вовчаковий антикоагулянт)

мігрень з вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі

oвисокій ризик артеріальної тромбоемболії через наявність множинних факторів ризику або через наявність одного серйозного фактора ризику, такого як:

 • цукровий діабет з судинними ускладненнями;
 • тяжка артеріальна гіпертензія;
 • важка дисліпопротеїнемія.
 • Наявність важкого захворювання печінки нині або в анамнезі, поки показники функції печінки не повернулися в межі норми.
 • Ниркова недостатність тяжкого ступеня або гостра ниркова недостатність.
 • Наявність пухлин печінки нині або в анамнезі (доброякісних або злоякісних).
 • Відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад, статевих органів або молочних залоз), залежні від статевих гормонів.
 • Вагінальна кровотеча неясної етіології.
 • Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування: перорально.

дозування

Як застосовувати препарат Джаз

Таблетки слід приймати щодня згідно з порядком, зазначеним на упаковці, приблизно в один і той же час, запиваючи при необхідності невеликою кількістю рідини. Таблетки застосовувати безперервно. Препарат приймати по 1 таблетці / добу протягом 28 днів поспіль. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки слід починати на наступний день після закінчення попередньої упаковки. Як правило, кровотеча відміни починається на 2-3-й день після початку прийому таблеток плацебо (останній ряд) і може не закінчитися до початку прийому таблеток з наступної упаковки.

Початок застосування препарату Джаз

 • Гормональних контрацептивів в попередній період (минулий місяць) не застосовувались

Прийом таблеток слід починати в перший день природного циклу (тобто в перший день менструальної кровотечі).

 • Перехід з іншого орального контрацептиву (КОК), вагінального кільця або трансдермального пластиру

Бажано почати прийом таблеток препарату Джаз наступного дня після приймання останньої гормоновмісні таблетки попереднього КОК, але не пізніше наступного дня після перерви в прийомі таблеток або після прийому таблеток плацебо попереднього КОК. У разі застосування контрацептивного вагінального кільця або трансдермального пластиру слід почати приймати препарат Джаз в день видалення засобу, але не пізніше дня, коли необхідне наступне застосування цих препаратів.

 • Перехід з методу, заснованого на застосуванні лише прогестагену ( "міні-пили», ін'єкції, імпланти) або внутрішньоматкової системи з прогестагеном

Може розпочати приймати препарат Джаз в будь-який день після припинення прийому «міні-пили» (в разі імпланта абовнутрішньоматкової системи - в день їх видалення, у випадку ін'єкції - замість наступної ін'єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому препарату.

 • Після аборту в першому триместрі вагітності

Можна починати прийом препарату Джаз одразу. У такому випадку немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.

 • Після пологів або аборту в другому триместрі

Рекомендується починати прийом препарату Джаз з 21-28-го дня після пологів або аборту в другому триместрі вагітності. При більш пізньому початку прийому таблеток рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток. Однак, якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком застосування препарату слід виключити вагітність або почекати до настання першої менструації.

Що робити у випадку пропуску приймання таблетки

Пропуском в прийомі таблеток плацебо з останнього (4-го) ряду можна знехтувати. Однак їх слід виключити з упаковки, щоб уникнути ненавмисного подовження фази застосування плацебо. Наведені нижче вказівки стосуються тільки пропущених активних таблеток, що містять діючі речовини.

Якщо запізнення в прийомі таблетки не перевищує 24 години, протизаплідний дію препарату не знижується. Пропущену таблетку треба прийняти одразу, як тільки це з'ясувалося. Наступну таблетку з цієї упаковки слід приймати у звичний час.

Якщо запізнення з прийомом забутої таблетки перевищує 24 години, контрацептивний захист може знизитися. В такому випадку можна керуватися двома основними правилами:

1. рекомендованої є перерва в прийомі гормоновмісні таблеток, яка триває 4 дні, перерва в прийомі таблеток ніколи не може перевищувати 7 днів

2. адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийманням таблеток протягом 7 днів.

Відповідно до цього у повсякденному житті слід керуватися положеннями, викладеними нижче рекомендаціями:

 • день 1-7

Має бути прийнято останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжувати приймати таблетки у звичайний час. Крім того, протягом наступних 7 днів слід використовувати бар'єрний метод контрацепції, наприклад презерватив. У разі, якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт, слід враховувати можливість настання вагітності. Чим більше таблеток пропущено і чим ближче період застосування таблеток плацебо, тим більший ризик вагітності.

 • день 8-14

Має бути прийнято останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжувати приймати таблетки у звичайний час. За умови, що жінка правильно приймала таблетки протягом 7 днів перед пропуском, немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби. Якщо це не так або пропущено більше 1 таблетка, рекомендується використовувати додаткові методи контрацепції протягом 7 днів.

 • день 15-24

Ризик зниження надійності зростає при наближенні періоду застосування таблеток плацебо. Однак при дотриманні схеми прийому таблеток можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися одного з нижченаведених варіантів, то не виникне необхідності використовувати додаткові контрацептивні засоби за умови правильного прийому таблеток протягом 7 днів до пропуску. Якщо це не так, рекомендується дотримуватися першого з нижченаведених варіантів і використовувати додаткові застережні методи протягом наступних 7 днів.

1. Має бути прийнято останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжувати приймати таблетки у звичайний час до закінчення застосування активних таблеток. 4 таблетками плацебо з останнього ряду необхідно знехтувати. Таблетки з наступної упаковки слід почати приймати відразу ж після застосування останньої активної таблетки. Малоймовірно, що кровотеча відміни почнеться до закінчення прийому всіх активних таблеток з другої упаковки, хоча під час прийому таблеток можуть спостерігатися кров'янисті виділення або проривна кровотеча.

2. Можна також припинити прийом активних таблеток з поточної упаковки. Потім слід приймати таблетки плацебо з останнього ряду протягом 4 днів, включаючи дні пропуску таблеток; прийом таблеток слід почати з наступної упаковки.

Якщо після пропуску в прийомі таблеток відсутня очікувана кровотеча відміни протягом першої нормальної перерви в прийомі препарату, то можлива вагітність.

Рекомендації у випадку розладів з боку шлунково-кишкового тракту

У випадку тяжких розладів з боку шлунково-кишкового тракту (наприклад блювання або діарея) можливе неповне всмоктування препарату. В такому випадку слід застосовувати додаткові засоби контрацепції. Якщо блювота почалося протягом 3-4 годин після прийому активної таблетки, якомога швидше необхідно прийняти нову (замісну) таблетку Наступну таблетку, якщо можливо, слід прийняти протягом 24 годин в рамках режиму звичайного прийому. Якщо пройшло більше 24 годин, прийнятною є рекомендація, наведена вище в розділі «Спосіб застосування та дози» підпункт «Що робити у випадку пропуску приймання таблетки». Якщо жінка не хоче змінювати свій графік прийому таблеток, їй необхідно прийняти додаткову таблетку (и) з подальшою упаковки.

Як відстрочити настання кровотечі відміни

Щоб затримати період настання кровотечі відміни, слід продовжувати приймати таблетки препарату Джаз з нової упаковки та не приймати таблетки плацебо з поточної упаковки. Якщо є бажання, термін прийому можна продовжити аж до закінчення активних таблеток з другої упаковки. При цьому можуть спостерігатися проривні кровотечі або кров'яні виділення. Зазвичай прийом препарату Джаз відновлюють після прийому таблеток плацебо.

Щоб змістити час настання кровотечі відміни на інший день тижня, рекомендується скоротити перерву в прийомі таблеток плацебо на стільки днів, на скільки бажано. Слід зазначити, що чим коротшою буде перерва, тим частіше спостерігається відсутність кровотечі відміни та поява проривної кровотечі або кров'яні виділення протягом прийому таблеток з другої упаковки (як і у випадку затримки настання менструації кровотечі відміни).

Передозування

До сих пір немає жодних даних клінічних досліджень щодо передозування таблеток препарату Джаз. На підставі загального досвіду застосування комбінованих оральних контрацептивів при передозуванні може спостерігатися нудота, блювота або у молодих дівчат - вагінальна кровотеча. Спеціального антидоту не існує, лікування повинно бути симптоматичним.

Побічні дії

У таблиці нижче наведені побічні реакції згідно класів і систем органів MedDRA. Частота приведена на основі клінічних даних. Найбільш прийнятні терміни MedDRA використані для опису певних реакцій і їх синонімів і пов'язаних станів.

Таблиця 3.

Частота побічних реакцій, про які повідомлялося в ході клінічних досліджень препарату Джаз як орального контрацептиву і для лікування неважко форми акне згідно термінів, класів систем органів MedDRA.

Класи та системи органів (MedDRA версія 9.1) Часто (≥1 / 100 до <1/10) Нечасто (≥1 / 1000 до <1/100) Поодинокі (≥1 / 10000 до <1/1000) частота невідома
Інфекції та інвазії   кандидоз    
З боку системи кровотворення і лімфатичної системи   Анемія, тромбоцитемія    
З боку імунної системи   алергічні реакції Гіпер-чутливість  
З боку ендокринної системи   ендокринні розлади    
З боку обміну речовин і харчування   Підвищення апетиту, анорексія, гіперкаліємія, гіпонатріємія    
психічні розлади емоційна лабільність Депресія, нервозність, сонливість Аноргазмия, безсоння  
нервова система Головний біль Запаморочення, парестезії Вертиго, тремор  
З боку органів зору   Кон'юнктивіт, сухість очей, порушення зору    
З боку серця   тахікардія    
З боку судин Мігрень, варикозне розширення вен, артеріальна гіпертензія Флебіт, судинні розлади, носова кровотеча, непритомність, венозна тромбоемболія (ВТЕ), артеріальна тромбоемболія (АТО)    
З боку шлунково-кишкового тракту нудота Біль в животі, блювота, диспепсія, метеоризм, гастрит, діарея Збільшення живота, шлунково-кишкові розлади, відчуття наповнення шлунково-кишкового тракту, хіатальной грижа, кандидоз ротової порожнини, запор, сухість у роті  
З боку травної системи   Біль в жовчному міхурі, холецистит    
З боку шкіри та підшкірної клітковини Акне, свербіж, висипи Хлоазма, екзема, алопеція, акнеформній дерматит, сухість шкіри, нодозная еритема, гіпертрихоз, порушення з боку шкіри, розтяжки, контактний дерматит, фото чутливий дерматит, нодулярна шкіра Мульти-формна еритема  
З боку м'язової та сполучної тканини Біль у спині, біль у кінцівках, судоми м'язів      
З боку репродуктивної системи та молочних залоз Хворобливість молочних залоз, метрорагія *, аменорея Вагінальний кандидоз, тазовий біль, збільшення молочних залоз, фіброзно-кістозна мастопатія, маткові / вагінальні кровотечі * виділення зі статевих органів, припливи, вагініт, порушення менструального циклу, дисменорея, гіпоменорея, менорагія, вагінальна сухість, сумнівний мазок Папаніколау, зниження лібідо Диспареуния, вульвовагініт, посткоитальная кровотеча, кровотеча відміни, кіста молочної залози, гіперплазія молочної залози, новоутворення у молочній залозі, поліп шийки матки, атрофія ендометрію, кіста яєчника, збільшення матки  
загальні розлади Астенія, пітливість, набряк (генералізований набряк, периферичний набряк, набряк обличчя) нездужання    
дослідження Збільшення маси тіла Зменшення маси тіла    

Опис окремих побічних реакцій

У жінок, які приймали КГК, спостерігався підвищений ризик розвитку венозних або артеріальних тромботичних і тромбоемболічних явищ, в тому числі інфаркту міокарда, інсульту, транзиторних ішемічних атак, венозного тромбозу і ТЕЛА, які детально описані в розділі «Особливості застосування».

Наведені нижче серйозні побічні реакції спостерігалися у жінок, які застосовують КОК, також були описані в розділі «Особливості застосування»:

 • венозні тромбоемболічні розлади;
 • артеріальні тромбоемболічні розлади;
 • артеріальна гіпертензія;
 • пухлини печінки
 • розвиток або загострення захворювань, для яких зв'язок з прийомом КОК не з'ясований остаточно: хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, епілепсія, міома матки, порфірія, системний червоний вовчак, герпес вагітних, хорея Сіденхама, гемолітико-уремічний синдром, холестатична жовтяниця;
 • хлоазма;
 • гострі або хронічні порушення функції печінки, які можуть попросити скасувати КОК, поки показники функції печінки не норми;
 • у жінок зі спадковою схильністю до ангіоневротичного набряку екзогенні естрогени можуть викликати або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

Частота діагностування раку молочної залози дещо підвищується серед жінок, які приймають КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок у віці до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностування раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КОК, є незначним за рівнем загального ризику раку молочної залози.

Особливі вказівки

Застосування в період вагітності та годування груддю

Вагітність. Препарат протипоказаний до застосування в період вагітності.

У разі виникнення вагітності під час застосування препарату Джаз його прийом необхідно припинити негайно. Однак результати епідеміологічних досліджень не вказують на підвищення ризику появи вроджених вад у дітей, матері яких приймали КОК до вагітності, так само, як і на існування тератогенної дії при ненавмисному прийомі КОК протягом вагітності.

Дослідження на тваринах показали наявність побічних ефектів під час вагітності та лактації. На основі цих досліджень на тваринах не можна виключати небажані ефекти внаслідок гормонального дії діючих речовин. Однак загальний досвід застосування КОК в період вагітності не свідчить про існуючий небажаний вплив у людини.

Наявні дані щодо приймання препарату в період вагітності занадто обмежені для того, щоб зробити висновки щодо негативного впливу препарату Джаз на перебіг вагітності, здоров'я плоду та новонародженого. Нині немає ніяких відповідних епідеміологічних даних.

При відновленні застосування препарату Джаз слід враховувати підвищення ризику розвитку ВТЕ в післяпологовому періоді.

Годування грудьми. КОК можуть впливати на годування грудьми, оскільки під їх впливом може зменшуватись кількість грудного молока, а також змінюватись його склад. Незважаючи на це, КПК не рекомендується приймати в період годування груддю. Невеликі кількості контрацептивних стероїдів і / або їх метаболіти можуть проникати в грудне молоко при застосуванні КОК. Ці кількості можуть вплинути на дитину.

Фертильність. Препарат Джаз показаний для запобігання вагітності.

Діти

Препарат показаний для застосування за призначенням лікаря тільки після настання стійких менструацій.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Ніяких досліджень щодо впливу препарату Джаз на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилось. Не відзначалося впливу на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами у жінок, які приймають КПК.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодії

Слід ознайомитися з інформацією про лікарський засіб, що застосовується одночасно, для виявлення потенційних взаємодій.

 • Вплив інших лікарських засобів на препарат Джаз

Взаємодії можливі з лікарськими засобами, які індукують мікросомальні ферменти. Це призведе до збільшення кліренсу статевих гормонів, в свою чергу призводить до зміни характеру менструальної кровотечі та / або втрати ефективності контрацептиву.

терапія

Індукція ферментів може бути виявлена через кілька днів лікування. Максимальна індукція ферментів цілому спостерігається через кілька тижнів. Після відміни лікування індукція ферментів може тривати близько 4 тижнів.

короткострокове лікування

Жінки, які приймають лікарські засоби, які індукують ферменти, мають тимчасово використовувати бар'єрний метод або інший метод контрацепції додатково до КОК. Бар'єрний метод слід застосовувати протягом всього терміну лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його застосування. Якщо терапія починається в період застосування останніх таблеток КОК з упаковки, то прийом таблеток з наступної упаковки КОК слід почати відразу після попередньої без звичного інтервалу без застосування таблеток.

довгострокове лікування

Жінкам при довгостроковій терапії діючими речовинами, які індукують ферменти печінки, рекомендується бар'єрний або інший відповідний негормональний метод контрацепції.

Наведені нижче взаємодії були зафіксовані згідно з опублікованими даними.

Діючі речовини, що збільшують кліренс КОК (зниження ефективності КОК через індукцію ферментів), наприклад: барбітурати, бозентан, карбамазепін, фенітоїн, примідон, рифампіцин; препарати, що застосовуються при ВІЛ-інфекції: ритонавір, невірапін і ефавіренз; також, можливо, фелбамат, гризеофульвін, окскарбазепін, топірамат і рослинні лікарські засоби, що містять екстракт звіробою (Hypericum perfiratum).

Діючі речовини з непостійним впливом на кліренс КОК:

При одночасному застосуванні з КОК велика кількість комбінацій інгібіторів протеази ВІЛ і ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази, включаючи комбінації з інгібіторами вірусу гепатиту С (ВГС), можуть підвищувати або знижувати концентрації естрогену або прогестинів в плазмі крові. Сукупний вплив таких змін може бути клінічно значущим в деяких випадках.

Тому для виявлення потенційних взаємодій і будь-яких інших рекомендацій слід ознайомитися з інформацією для медичного застосування лікарського засобу для лікування ВІЛ / ВГС, що приймається одночасно. При наявності будь-яких сумнівів жінкам додатково слід використовувати бар'єрний метод контрацепції при терапії інгібіторами протеази або інгібіторами Ненуклеозидні зворотної транскриптази.

Діючі речовини, що знижують кліренс КОК (інгібітори ферментів)

Клінічна значимість потенційної взаємодії з інгібіторами ферментів залишається нез'ясованою.

Одночасне застосування сильних інгібіторів CYP3A4 може підвищити плазмові концентрації естрогену або прогестіна, або обох компонентів.

У дослідженні багаторазових доз комбінації дроспіренон (3 мг/добу) / етинілестрадіол (0,002 мг/добу) і сильного інгібітора CYP3A4 кетоконазолу, що застосовувався одночасно протягом 10 днів збільшувалася значення AUC (0-24h) дроспіренону і етинілестрадіолу в 2,7 і 1 4 рази відповідно.

Еторикоксиб в дозах від 60 до 120 мг/добу продемонстрував підвищення плазмових концентрацій етинілестрадіолу в 1,4-1,6 рази відповідно при одночасному застосуванні з комбінованим гормональним контрацептивом, що містить 0,035 мг етинілестрадіолу.

 • Вплив Джаз на інші лікарські засоби

КОК можуть впливати на метаболізм деяких діючих речовин. Відповідно, концентрації в плазмі крові та в тканинах можуть або підвищуватися (наприклад, циклоспорин) або знижуватися (наприклад, ламотриджин).

На підставі досліджень взаємодії in vivo у жінок-добровольців, які приймали омепразол, симвастатин і мідазолам як субстратів-маркери, встановлено, що клінічно значуща взаємодія дроспіренону в дозі 3 мг з іншими препаратами, які індукуються Р450, малоймовірна.

Клінічні дані свідчать про те, що етинілестрадіол пригнічує кліренс субстратів CYP1A2, що, в свою чергу, викликає слабке (наприклад, теофілін) або помірне (наприклад, тизанидин) підвищення їх плазмових концентрацій.

Інші форми взаємодії

У пацієнток з нормальною функцією нирок одночасне застосування дроспіренону та інгібіторів АПФ або нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) не показало значного впливу на рівень калію сироватки крові. Однак одночасне застосування Джаз та антагоністів альдостерону або калійзберігаючихдіуретиків не досліджувалося. У цьому випадку рівень калію в сироватці крові потрібно досліджувати протягом першого циклу лікування.

лабораторні аналізи

Застосування контрацептивних стероїдів може впливати на результати деяких лабораторних аналізів, таких як біохімічні параметри функції печінки, щитоподібної залози, наднирників та нирок, на концентрацію в плазмі транспортних білків, таких як глобулін, що зв'язує кортикостероїди, на концентрацію в плазмі крові фракцій ліпідів / ліпопротеїнів, на показники вуглеводного обміну, коагуляції і фібринолізу. Зазвичай такі зміни перебувають у межах норми. Дроспіренон підвищує активність реніну та альдостерону в плазмі крові, індукованої його помірною антимінералокортикоїдною активністю.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °C в недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Зверніть увагу!

Опис препарату Джаз на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Джаз: інструкції

Форма випуску: таблетки, вкриті оболонкою, по 28 таблеток (24 таблетки світло-рожевого + 4 таблетки (плацебо) білого кольору) у блістері з самоклейкою стрічкою; по 1 блістеру у картонній пачці

Склад: 1 упаковка містить 28 таблеток (24 таблетки світло-рожевого та 4 таблетки (плацебо) білого кольору) 1 таблетка світло-рожевого кольору містить етинілестрадіолу 0,02 мг (у вигляді клатрату з бетадексом) та дроспіренону 3 мг

Производитель: Німеччина

Форма випуску: таблетки, вкриті оболонкою, № 28: по 24 таблетки рожевого кольору і по 4 таблетки світло-оранжевого кольору в блістері; по 1 блістеру в картонній пачці

Склад: 1 таблетка рожевого кольору містить етинілестрадіолу 0,02 мг (у вигляді клатрату з бетадексом) та дроспіренону 3 мг, левомефолату кальцію 0,451 мг 1 таблетка світло-оранжевого кольору містить левомефолату кальцію 0,451 мг 1 упаковка містить 28 таблеток (24 таблетки рожевого та 4 таблетки світло-оранжевого кольору)

Производитель: Німеччина

Форма випуску: таблетки, вкриті оболонкою, № 28: по 24 таблетки рожевого кольору і по 4 таблетки світло-оранжевого кольору в блістері, по 1 блістеру в картонній пачці

Склад: 1 таблетка рожевого кольору містить етинілестрадіолу 0,02 мг (у вигляді клатрату з бетадексом) та дроспіренону 3 мг, левомефолату кальцію 0,451 мг 1 таблетка світло-оранжевого кольору містить левомефолату кальцію 0,451 мг 1 упаковка містить 28 таблеток (24 таблетки рожевого та 4 таблетки світло-оранжевого кольору)

Производитель: Німеччина

Динаміка цін на "Джаз плюс табл. в/о №28"

Джаз ціна в Аптеці 911

Категорія препаратів Джаз
Кількість препаратів у каталозі 3
Середня ціна препарату 533.90 грн.
Найдешевший препарат 342.00 грн.
Найдорожчий препарат 900.40 грн.
Промокод скопійовано!
Завантаження