Таліпрес

На сайті немає в наявності товарів з торговою назвою «Таліпрес»

Таліпрес - діуретик. Нетіазидні діуретики з помірною активністю. Сульфонаміди, прості. Код АТХ C03B A04.

Показання до застосування

Лікування:

Протипоказання

  • гіперчутливість до хлорталідону, інших тіазидів та до похідних сульфонаміду (можливість виникнення перехресних реакцій, з обережністю застосовувати пацієнтам із бронхіальною астмою) або до будь-якого з компонентів препарату;
  • анурія (діурез менше 100 мл/добу);
  • виражена ниркова недостатність (значно знижений діурез, кліренс креатиніну <30 мл/хв і/або креатинін сироватки крові більше 1,8 мг/100 мл);
  • гломерулонефрит;
  • тяжка печінкова недостатність (печінкова прекома та кома);
  • гіперкальціємія;
  • резистентна до терапії гіпокаліємія або стани з підвищеною втратою калію;
  • тяжка гіпонатріємія;
  • симптоматична гіперурикемія.

Побічні реакції

З боку крові та лімфатичної системи: рідко – тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз та еозинофілія.

З боку обміну речовин та харчування: дуже часто – гіпокаліємія (переважно при застосуванні високих доз), гіперурикемія (може призвести до загострення подагри), підвищення рівня холестерину та тригліцеридів у крові; часто – гіпонатріємія, гіпомагніємія, гіперглікемія та глюкозурія, погіршення перебігу захворювання у пацієнтів із цукровим діабетом, маніфестація латентного цукрового діабету, підвищення рівня сечовини та креатиніну (особливо на початку лікування); рідко – гіперкальціємія; дуже рідко – гіпохлоремічний алкалоз.

З боку нервової системи: часто – головний біль, запаморочення та слабкість; рідко – парестезії.

З боку органів зору: рідко – порушення зору, зменшення утворення слізної рідини; невідомо – хоріоїдальний випіт.

З боку серцево-судинної системи: часто – гіпотензія, ортостатична гіпотензія, відчуття серцебиття (пальпітація); рідко – порушення серцевого ритму.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко – ідіосинкратичний (алергічний) набряк легенів, утруднене дихання.

З боку шлунково-кишкового тракту: часто – втрата апетиту, сухість у роті, незначні шлунково-кишкові розлади, нудота, блювання, біль та спазми у верхній частині живота, запор і діарея; дуже рідко – панкреатит.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Хлорталідон не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Діти

Досвід застосування лікарського засобу в педіатричній популяції обмежений, тому не слід застосовувати хлорталідон дітям.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Через виникнення різних індивідуально зумовлених реакцій можливе порушення швидкості реакції, що може призвести до неможливості брати активну участь у дорожньому русі, керувати машинами або працювати без стійкої опори. Це особливо виражено на початку лікування, при збільшенні дози, у поєднанні з іншими гіпотензивними засобами, при зміні препаратів і при одночасному прийомі з алкоголем.

Передозування

Клінічна картина гострого або хронічного передозування залежить від ступеня втрати рідини та електролітів.

Можливе виникнення таких симптомів:

  • запаморочення та слабкість, нудота, сонливість, біль у м’язах та м’язові спазми (наприклад, судоми литкових м’язів), головний біль, тахікардія, гіпотензія, ортостатичні та електролітні розлади (гіпокаліємія та/або гіпонатріємія).

Зневоднення та гіповолемія можуть спричинити гемоконцентрацію, судоми, сонливість, млявість, сплутаність свідомості, колапс та гостру ниркову недостатність.

Гіпокаліємія може спричиняти втому, м’язову слабкість, парестезію, парез, апатію, метеоризм і запор або серцеву аритмію. Значна втрата калію може спричинити паралітичну кишкову непрохідність або втрату свідомості аж до гіпокаліємічної коми.

Лікування. Якщо є ознаки передозування, лікування потрібно негайно припинити. Крім загальних заходів, слід контролювати життєво важливі параметри і, за необхідності, коригувати їх в умовах інтенсивної терапії. Специфічного антидоту для хлорталідону немає. Якщо пацієнт перебуває у свідомості, необхідно промити шлунок, для зменшення абсорбції слід призначати сорбенти. За клінічними показаннями може виникнути потреба у внутрішньовенному введенні рідини та електролітів, контроль артеріального тиску, водно-електролітного балансу і метаболічних функцій.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зверніть увагу!

Опис препарату Таліпрес на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!