Ампіцилін / Сульбактам

На сайті немає в наявності товарів з торговою назвою «Ампіцилін / Сульбактам»

Ампіцилін/сульбактам - антибактеріальний засіб для системного застосування. Ампіцилін та інгібітор ферменту. Код АТХ J01C R01.

Показання до застосування

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до компонентів препарату мікроорганізмами:

Ампіцилін/сульбактам можна призначати у періопераційному періоді з метою зниження частоти виникнення післяопераційних інфекцій у пацієнтів, які перенесли операції у черевній та тазовій порожнинах та у яких може бути зараження у черевній порожнині. При кесаревому розтині або перериванні вагітності Ампіцилін/сульбактам можна застосувати з метою профілактики для зниження випадків післяопераційного сепсису.

Слід брати до уваги, що сульбактам/ампіцилін неефективний проти Pseudomonas aeruginosa.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату.

Гіперчутливість до пеніцилінів та цефалоспоринів в анамнезі.

Інфекційний мононуклеоз або лімфатичний лейкоз.

Побічні реакції.

Інфекції та інвазії - частота невідома: псевдомембранозний коліт.

З боку крові та лімфатичної системи - часто: анемія, тромбоцитопенія, еозинофілія. Нечасто: лейкопенія, нейтропенія. Дуже рідко: недостатність кісткового мозку, панцитопенія. Частота невідома: гемолітична анемія, агранулоцитоз, тромбоцитопенічна пурпура.

З боку імунної системи - частота невідома: реакції гіперчутливості, анафілактичний шок, анафілактоїдна реакція, анафілактична реакція, анафілактоїдний шок, набряк гортані, сироваткова хвороба.

З боку нервової системи - нечасто: головний біль. Частота невідома: судоми, запаморочення, сонливість, седативний ефект.

З боку серця - частота невідома: тахікардія.

З боку судин - часто: флебіт.

Респіраторні, торакальні та медіастинальні розлади - частота невідома: респіраторний дистрес-синдром.

З боку шлунково-кишкового тракту - часто: діарея. Нечасто: блювання. Рідко: біль у животі, нудота, глосит, метеоризм. Частота невідома: ентероколіт, стоматит, зміна кольору язика, мелена, диспепсія, набряк язика.

Гепатобіліарні розлади - часто: гіпербілірубінемія. Частота невідома: холестатичний гепатит, холестаз, печінковий холестаз, аномальна функція печінки, жовтяниця.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

За результатами досліджень на даний час жодних доказів шкідливого впливу на плід виявлено не було. Таким чином, сульбактам/ампіцилін слід застосовувати під час вагітності тільки якщо потенційна користь перевищує можливий ризик.

Застосування сульбактаму/ампіциліну жінкам, які годують груддую, може призводити до виникнення у дітей побічних реакцій, таких як діарея. Сульбактам/ампіцилін можна застосовувати у період годування груддю, тільки якщо потенційна користь перевищує можливий ризик.

Діти

Застосовувати дітям від народження.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами

Досліджень з оцінювання впливу препарату Ампіцилін/сульбактам на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводили. Тим не менше, пацієнтів слід проінформувати, що випадки таких поодиноких побічних ефектів як запаморочення або підвищена втомлюваність можуть впливати на швидкість реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Важливими є наступні взаємодії лікарських засобів між даним препаратом та іншими лікарськими препаратами:

Ацетилсаліцилова кислота, індометацин та фенілбутазон затримують елімінацію пеніцилінів.

Інші антибіотики або хіміотерапевтичні препарати

Сульбактам/ампіцилін не слід застосовувати одночасно з іншими бактеріостатичними хіміотерапевтичними препаратами або антибіотиками, такими як тетрацикліни, еритроміцин, сульфаніламідні препарати або хлорамфенікол, оскільки можливе зниження ефективності препарату.

Алопуринол

Пацієнти з подагрою, які отримують алопуринол, мають підвищений ризик розвитку шкірних реакцій при одночасному застосуванні сульбактаму/ампіциліну.

Аміноглікозиди

Змішування ампіциліну з аміноглікозидами in vitro призводить до взаємної інактивації; якщо ці групи антибактеріальних препаратів застосовувати одночасно, то вводити їх потрібно у різні місця з інтервалом щонайменше в 1 годину.

Антикоагулянти

Парентеральні пеніциліни можуть спричинити порушення агрегації тромбоцитів та зміну протромбінового часу. При одночасному застосуванні антикоагулянтів ці ефекти можуть мати адитивний характер.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Зверніть увагу!

Опис препарату Ампіцилін / Сульбактам на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!