Натдак

На сайті немає в наявності товарів з торговою назвою «Натдак»

Натдак - противірусний засіб прямої дії. Код АТХ J05A P07.

Показання до застосування

Натдак у комбінації з іншими лікарськими засобами застосовують для лікування хронічного гепатиту С у дорослих пацієнтів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої або до будь-якої допоміжної речовини препарату.

Одночасне застосування з лікарськими засобами, що є потужними індукторами цитохрому Р450 3A4 (CYP3A4), та транспортеру Р-глікопротеїну (P-gp) таким чином може призвести до зниження експозиції та втрати ефективності препарату Натдак. Такі діючі речовини включають (але не обмежуються) фенітоїн, карбамазепін, окскарбазепін, фенобарбітал, рифампіцин, рифабутин, рифапентин, дексаметазон системної дії та рослинний препарат звіробою (Hypericum perforatum).

Побічні реакції

Натдак у комбінації зі софосбувіром

Найчастішими побічними реакціями були втома, головний біль і нудота. Про побічні реакції 3 ступеня тяжкості повідомлялося менше ніж у 1 % пацієнтів, у жодного пацієнта не було реакцій 4 ступеня. Препарат Натдак був відмінений у чотирьох пацієнтів через побічні реакції, в одного з них побічні реакції вважалися пов’язаними з лікуванням.

Натдак у комбінації з пегінтерфероном альфа та рибавірином

Найчастішими побічними реакціями були втома, головний біль, свербіж, анемія, грипоподібне захворювання, нудота, безсоння, нейтропенія, астенія, висипання, зниження апетиту, сухість шкіри, алопеція, гіпертермія, міалгія, дратівливість, кашель, діарея, задишка та артралгія. Найчастішими побічними реакціями принаймні 3 ступеня тяжкості (частота 1 % або більше) були нейтропенія, анемія, лімфопенія і тромбоцитопенія. Профіль безпеки застосування даклатасвіру у комбінації з пегінтерфероном альфа та рибавірином був подібний до профілю при застосуванні лише пегінтерферону альфа та рибавірину, включаючи пацієнтів із цирозом.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає даних про застосування даклатасвіру вагітним жінкам.

Дослідження даклатасвіру на тваринах показали ембріотоксичну і тератогенну дію. Потенційний ризик для людини невідомий.

Натдак не слід застосовувати в період вагітності або жінкам репродуктивного віку, які не використовують засоби контрацепції.

Використання високоефективних засобів контрацепції має тривати протягом 5 тижнів після завершення терапії препаратом Натдак.

При застосуванні препарату Натдак у комбінації з іншими лікарськими засобами слід враховувати протипоказання та попередження щодо застосування останніх.

Детальні рекомендації щодо вагітності і контрацепції див. в інструкціях для застосування препаратів рибавірин та пегінтерферон альфа.

Невідомо, чи проникає даклатасвір у грудне молоко людини. Наявні фармакокінетичні та токсикологічні дані досліджень на тваринах показали, що даклатасвір і його метаболіти проникають у грудне молоко. Ризик для новонародженого/немовляти не може бути виключений. Матерів слід проінструктувати не годувати груддю, якщо вони застосовують препарат Натдак.

Діти

Лікарський засіб Натдак не рекомендовано застосовувати дітям і підліткам віком до 18 років, оскільки ефективність та безпека у цій групі пацієнтів не встановлені.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

При лікуванні даклатасвіром у комбінації зі софосбувіром спостерігалися випадки запаморочення, при лікуванні даклатасвіром у комбінації з пегінтерфероном альфа та рибавірином повідомлялося про випадки запаморочення, порушення уваги, нечіткості зору та зниження гостроти зору.

Передозування

Досвід випадкового передозування даклатасвіру у клінічних дослідженнях обмежений. У фазі І клінічних досліджень здорові добровольці, які отримували препарат у дозі до 100 мг 1 раз на добу протягом 14 днів або разові дози до 200 мг, не мали неочікуваних побічних реакцій.

Відомого антидоту при передозуванні даклатасвіру немає. Лікування передозування даклатасвіром повинно складатись із загальних допоміжних заходів, включаючи моніторинг життєво важливих показників, а також спостереження за клінічним станом пацієнта. Оскільки даклатасвір активно зв’язується з білками (на 99 %) і має молекулярну масу >500, малоймовірно, що діаліз істотно знизить концентрацію даклатасвіру в плазмі крові.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зверніть увагу!

Опис препарату Натдак на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

Промокод скопійовано!
Завантаження
Напишіть нам, ми онлайн!